ارائه XORهای جدید در پیاده سازی کمپرسور 4 به 2 با تکنولوژی نانولوله های کربنی

پیام:
چکیده:

در حوزه ی الکترونیک دیجیتال، دستیابی به مدارهایی با سرعت بیشتر و توان مصرفی کمتر، بسیار حائز اهمیت است. از این رو، بهبود پیاده سازی مدارهای محاسباتی مانند ضرب کننده که به طور گسترده در ریزپردازنده ها، پردازش سیگنال و بسیاری از الگوریتم های رمزنگاری مورد استفاده قرار می گیرد، مورد توجه است. علاوه بر این، کمپرسورها مهم ترین واحد پیاده سازی در ضرب کننده ها هستند که در بین کمپرسورهای مختلف، کمپرسور 4 به 2 یکی از پرکاربردترین روش-ها برای پیاده سازی است. از طرفی، پیاده سازی این کمپرسور کاملا به گیت های XOR بستگی دارد. لذا، وجود یک طراحی مناسب برای XOR در بهبود عملکرد کمپرسور 4 به 2 موثر است و می تواند کارآیی کل سیستم ضرب کننده را بهبود بخشد. در این مقاله، طراحی کمپرسور 4 به 2 براساس گیت XOR پیشنهادی با ترانزیستورهای نانولوله کربنی ارائه شده است که نتایج آن در تکنولوژی 32 نانومتر CNTFET شبیه سازی شده است. مقایسه نتایج حاصل از پیاده سازی با بهترین طرح های موجود نشان می دهد طراحی کمپرسور ارائه شده ضمن کاهش تعداد ترانزیستورهای مدار، 4/31 درصد تاخیر، 45/99 درصد توان مصرفی و 47/72 درصد حاصل ضرب توان در تاخیر را نسبت به کمپرسورهای موجود بهبود می دهد.

نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
71 -80
لینک کوتاه:
magiran.com/p2041740 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!