برنامه ریزی بهره برداری تصادفی مقید به ریسک در ریزشبکه ای با چند نقطه اتصال و در حضور بارهای پاسخ گو

پیام:
چکیده:

امروزه ریزشبکه‌ها و بهره‌برداری بهینه آن‌ها از اهمیت خاصی برخوردار است. ریزشبکه یک سیستم انرژی است که برق مشترکین را با منابع تولید تجدیدپذیر و فسیلی تامین می‌کند. در این مقاله ریزشبکه موردمطالعه این قابلیت را دارد تا به‌محض جدایی از شبکه بالادست در اثر اغتشاش، بتواند در صورت نیاز از نقطه اتصال دیگری به ریزشبکه مجاورش متصل شود تا کمبود توان را با خرید برق از بهره‌بردار ریزشبکه مجاور جبران کند. علاوه‌ بر این مدلی از بهره‌برداری منابع تولید توان پیشنهادشده که مقید به ریسک بوده و مبتنی بر برنامه‌ریزی تصادفی می‌باشد. تابع هدف کمینه‌سازی هزینه موردانتظار بهره‌برداری است. همچنین سناریوهای خروج شبکه بالادست و متغیرهای تصادفی دیگری مانند بار مصرفی و تولید منابع بادی وجود دارند که رفتار آن‌ها توسط سناریوهای مختلف تولیدشده و با استفاده از تکنیک‌های کاهش سناریو تعداد آن‌ها کاهش می‌یابد. با در نظر داشتن قیود ریسک، تاثیر سطوح مختلف ریسک‌پذیری بهره‌برداری بر هزینه و مشارکت منابع در حالت متصل به شبکه بالادست بررسی و مقایسه شده است. نتایج مطالعات عددی، اثر کاهش هزینه‌های بهره‌برداری توسط بارهای پاسخگو و ذخیره‌ساز در شرایط جدایی از شبکه بالادست و همچنین دسترس‌ناپذیری ظرفیت و یا ارتباط با ریزشبکه مجاور را نشان می‌دهد.

نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
1359 -1371
لینک کوتاه:
magiran.com/p2071683 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!