ارائه یک استراتژی زمان بندی وظایف به منظور بهبود خصوصیات کیفی در محیط محاسبات ابری

پیام:
چکیده:

در طول سال‌های اخیر، یکی از جنبه‌های مهم محاسبات ابری زمان‌بندی پویای تعداد زیادی درخواست‌های وظیفه است که با نرخ متغیر به‌وسیله کاربران ارسال می‌شوند. زمان‌بندی وظیفه یک نقش کلیدی در سیستم‌های محاسباتی ابر بازی می‌کند و این نوع زمان‌بندی بر اساس یک معیار تنها نمی‌تواند انجام شود بلکه تعداد زیادی قوانین و شرایط به‌صورت یک توافق بین کاربران و فراهم‌کنندگان ابر باید در نظر گرفته شوند. درواقع این توافق، کیفیت سرویسی است که کاربران از فراهم‌کنندگان انتظار دارند. مراکز داده ابر نه‌تنها باید این وظیفه‌های عظیم را اجرا کنند بلکه باید نیازمندی‌های چندگانه کاربران مختلف را ارضاء کنند. در این مقاله، یک استراتژی زمان‌بندی وظایف چندهدفه با استفاده از مرتب‌سازی نامغلوب، محاسبه نرخ نرمال و آستانه ارائه می‌شود. هدف از روش پیشنهاد شده در نظرگیری تعدادی از مهم‌ترین معیارهای کیفیت سرویس در زمان اجرای وظیفه‌ها یعنی مهلت زمانی و هزینه می‌باشد. به‌علاوه، خصوصیت کشسانی ابر در نظر گرفته می‌شود. نتایج شبیه‌سازی بهبود را در شرایطی روی زمان تکمیل کلی، هزینه، میانگین بهره‌وری ماشین مجازی و نقض مهلت زمانی در مقایسه با الگوریتم‌های MultiObjective، FCFS، Min-Min، Priority Scheduling و MOF نشان می‌دهد.

نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
1427 -1437
لینک کوتاه:
magiran.com/p2071749 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!