هدایت برخط هواپیمای بی سرنشین جهت اجتناب از تهدیدهای شبکه ای

پیام:
چکیده:
وجود تهدیدها در منطقه عملیاتی، می تواند با به خطر انداختن ایمنی پرنده، موفقیت ماموریت را با چالش روبرو سازد. در این تحقیق، با هدف بسط الگوریتمی برخط و کارآمد جهت اجتناب از تهدیدهای شبکه ای، روشی نوین در قالب حلقه درونی- حلقه برونی پیشنهاد شده که به طور مستقیم، دینامیک هواپیما را در استراتژی هدایت وارد می سازد. بر خلاف عموم روش های موجود، در این الگوریتم مسیر مستقیما تولید نمی شود؛ بلکه در حلقه برونی، فرامین هدایتی مقتضی در حین پرواز و بر اساس شرایط لحظه ای تولید و برای اجرا به دینامیک پرنده اعمال می شود. در حلقه درونی، یک مدل سه درجه آزادی جرم نقطه ای بسط یافته است که تاخیرهای موجود در دینامیک پرنده را لحاظ می سازد. مسیر پرواز، به تدریج و در پی اعمال این فرامین به دینامیک پرنده، شکل می گیرد. مساله هدایتی، در قالب رهیافت فازی مبتنی بر رفتار تدوین شده است. دو رفتار مستقل شامل رفتار هدایت به سمت هدف و رفتار اجتناب از تهدیدها تعریف شده است که فرامین صادره از آنها، با وزن های پویا تجمیع می شوند. نتایج حاصل از شبیه سازی، حاکی از کارآیی بسیار خوب روش پیشنهادی است.
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
125 -136
لینک کوتاه:
magiran.com/p2098689 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.