بررسی تاثیر استفاده از مواد مغناطیسی در الکترود کاتد بر عملکرد پیل سوختی نوع PEM

پیام:
چکیده:

یکی از اساسی ترین عواملی که بر کاهش راندمان پیل های سوختی تاثیر می گذارد، مسئله طغیان آب در کاتد است. در این مقاله یک روش جدید مبتنی بر استفاده از یک لایه ماده مغناطیسی در الکتروکاتالیست کاتد، برای جلوگیری از مسئله طغیان مورد مطالعه قرار گرفته است. نتایج حاصل از شبیه سازی عددی نشان می دهد که اولا جریان آب و گاز، در لایه متخلخل نفوذ گازی توسط شدت میدان مغناطیسی کنترل می شود و ثانیا با افزایش شدت این میدان، مقدار آبی که در اطراف کاتد جمع می شود کاهش یافته و فضای خالی بیشتری از محیط متخلخل را برای عبور گاز ایجاد می کند که نهایتا موجب کاهش افت انرژی در پیل سوختی شده و راندمان و توان خروجی پیل را افزایش می دهد.

زبان:
فارسی
صفحه:
47
لینک کوتاه:
magiran.com/p303480 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.