آرشیو یک‌شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۳۴۹۲
ورزش
۱۴
نگاه بیرون

شروع فصل برای آبی ها بدیمن است

آرمان صالحی

از لیگ شانزدهم و شروع کار علیرضا منصوریان با استقلال تا اولین بازی آبی ها در لیگ هجدهم با وینفرد شفر، طلسم پیروزشدن در هفته اول سه دوره گذشته لیگ برتر در سال های گذشته گریبان گیر استقلالی ها شده است. آبی پوشان در سه فصل گذشته در هفته اول لیگ برتر برنده از زمین خارج نشدند و در ادامه نیم فصل اول نیز امتیازات فراوانی را از دست دادند که باعث شد نتایج خوبی که در نیم فصل دوم کسب کردند تنها امتیازات هدررفته را جبران کند و نهایتا آبی ها سوم شوند.

تبریزی، آچارفرانسه محبوب استراماچونی

استقلال برای جمع آوری امتیازات لازم برای صدرنشینی در نیم فصل اول نیاز به یک خط حمله قدرتمند دارد. یکی از مهاجمان چندپسته که به نظر می رسد موردعلاقه استراماچونی قرار گرفته، مرتضی تبریزی است. در چند بازی دوستانه استقلال در اردوی پیش فصل، تبریزی به عنوان مهاجم وسط آبی پوشان به میدان رفت و توانست چندین گل هم به ثمر برساند.

دیاباته، مهاجم هدف

بعد از اضافه شدن دیاباته، در بازی اخیر استقلال برابر ماشین سازی، استراماچونی از این مهاجم آفریقایی به عنوان مهاجم اول استقلال استفاده کرد و تبریزی را به پست وینگر چپ فرستاد تا در کنار اسماعیلی و داریوش شجاعیان تلاش کند برای دیاباته موقعیت سازی کند.

دشتی، خرید خوب استقلال

تبریزی برابر ماشین سازی دو پاس گل داد و عملکرد خوبی از خود در پست وینگر چپ نشان داد. در سوی دیگر علی دشتی مهاجم جدید آبی ها در دیدار با بادران که بازی را به عنوان بازیکن اصلی آغاز کرد، توفیقی در گل زنی نداشت اما در اردوی ترکیه به عنوان بازیکن تعویضی برای استقلال گل زنی کرد و در دیدار مقابل ماشین سازی هم دوباره این اتفاق تکرار شد.

مرد ایتالیایی به دنبال استحکام در دفاع

علاوه بر خط حمله، به نظر می رسد سرمربی ایتالیایی آبی ها از استحکام خط دفاع خود هم اطمینان کاملی ندارد و به دنبال یک مدافع است. دنیل پاولویچ بوسنیایی توانایی بازی در دفاع مرکزی و دفاع چپ را دارد و به نظر می رسد می تواند به تیم استراماچونی در خط دفاعی کمک زیادی کند.

استقلال دفاع چپ می خواهد؟

این بازیکن در پست دفاع چپ هم بازی می کند و معلوم نیست که اگر استقلال به دفاع چپ نیاز دارد، چرا آرمین سهرابیان را از فهرست خود خارج کرد. همچنین چندی پیش سرمربی آبی ها روی نام رضا آذری و زکریا مرادی خط قرمز کشید و آنها را در اختیار باشگاه قرار داد تا تکلیفشان مشخص شود. حالا با صحبت هایی که با این مربی شده، گویا بازگشت این دو بازیکن به تمرینات استقلال قطعی به نظر می رسد.