آرشیو سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۵۴۵۵
صفحه اول
۱

جروزالم پست خبر داد؛ تایید برتری نظامی ایران بر رژیم صهیونیستی از سوی نهادهای غربی

رده بندی توان نظامی کشورهای جهان نشان می دهد که ایران بالاتر از رژیم صهیونیستی قرار گرفته است.

به گزارش مهر  و به نقل از جروزالم پست، رده بندی توان نظامی کشورهای جهان در سال 2019 نشان می دهد که ایران برای دومین سال پیاپی سه پله بالاتر از اسرائیل قرار گرفته است.

بر اساس رده بندی گلوبال فایرپاور، آمریکا، روسیه، چین، هند و فرانسه جایگاه نخست تا پنجم را حفظ کرده و ترکیه به جایگاه نهم ارتقا یافته است و مصر نیز در ردیف دوازدهم قرار دارد.

رتبه ایران در این گزارش چهاردهم اعلام شده است، حال آن که رژیم صهیونیستی بعد از پاکستان و اندونزی، قدرت نظامی هفدهم جهان معرفی شده است. روزنامه اسرائیلی جروزالم پست در این زمینه نوشت: امسال دومین سال پی در پی است که ایران در رده بندی گلوبال فایرپاور در جایگاهی برتر از رژیم صهیونیستی قرار گرفته و رتبه امسال رژیم صهیونیستی  در قیاس با پارسال، یک درجه نیز نزول کرده است. بودجه نظامی رژیم صهیونیستی  در سال جاری  19میلیارد و 600میلیون دلار ارزیابی شده است.

بر اساس گزارش گلوبال فایرپاور، نیروی هوایی رژیم صهیونیستی 595 هواپیما دارد؛ 253 فروند جنگنده و 253 فروند دیگر هواپیمای دارای توان تهاجمی و 153 فروند هواپیمای آموزشی، و 146فروند بالگرد که 48 فروند آن تهاجمی است.

بر همین اساس، رژیم صهیونیستی 2760 تانک دارد؛ شمار خودروهای زرهی اش 6541 دستگاه است؛ 65 شناور نیروی دریایی دارد که شامل شش فروند زیردریایی است.

برخی گزارش های رسانه های غربی مدعی است زیردریایی های رژیم صهیونیستی که ساخت آلمان است، توان  هسته ای نظامی دارند.  گلوبال فایرپاور بر اساس 55 مولفه، قدرت نیروهای مسلح یک کشور را می سنجد؛ از جمله تجهیزات فناوری پیشرفته، جزییات توان نظامی نیروهای هوایی، زمینی، دریایی و سایر امکانات نظامی و دفاعی و نیز امکانات اقتصادی، ثبات مالی و منابع طبیعی. اما با لحاظ شدن جمعیت و مساحت کشورها، امکان رقابت کشورهای کوچک با کشورهای بزرگ در این رده بندی فراهم شده است.