آرشیو چهار‌شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۲۲۲۵۸
اقتصادی
۴

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی: مرغداران مسئول گرانی مرغ هستند

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی علت افزایش قیمت مرغ را از سوی مرغداران دانست و گفت: قیمت مصوب هر کیلو مرغ 12 هزار و 900 تومان است اما در بازار به قیمت 15 هزار تومان عرضه می شود.

مهدی یوسف خانی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: قیمت مرغ تا کنون روند کاهشی به خود نگرفته و تنها از چند روز گذشته، قیمت ها ثبات پیدا کرده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر مرغ با قیمت مصوب، در میدان بهمن کیلویی 12 هزار تومان به واحدهای توزیعی عرضه می شود و واحدهای فروش سطح شهر هر کیلو از این مرغ را به قیمت 12 هزار و 900 تومان عرضه می کنند.

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی افزود: متاسفانه در حال حاضر بسیاری از مرغداران، مرغ را به قیمت مصوب کیلویی هشت هزار و 500 تومان عرضه نمی کنند و قیمت عرضه آنها در حدود کیلویی 10 هزار و 500 تومان است که این محصول در نهایت در بازار به قیمت کیلویی 15 هزار تومان به فروش می رسد.

یوسف خانی با بیان اینکه گرانی مرغ از سوی مرغداران است، اظهار کرد: مرغداران مرغ زنده را با قیمتی بیش از قیمت مصوب عرضه می کنند. واحدهایی که مرغ را به قیمت گران خریداری و عرضه می کنند، از سوی بازرسان اصناف و تعزیرات با جریمه مواجه می شوند.

وی توضیح داد: برخلاف رویه همیشگی اصناف که فاکتور خرید ملاک گران فروشی است؛ در زمینه قیمت مرغ، ملاک قیمت مصوب است.

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی خاطرنشان کرد: تامین مرغ با قیمت مصوب از سوی شرکت پشتیبانی امور دام انجام می شود و واحدهایی که مرغ را به قیمت مصوب دریافت می کنند، باید به قیمت مصوب آن را عرضه کنند.

بر اساس این گزارش، از اواخر ماه گذشته قیمت مصوب مرغ به کیلویی 12 هزار و 900 هزار تومان افزایش یافت با این حال برخی از واحدهای خرده فروشی سطح شهر از قیمت های مصوب پیروی نمی کنند به گونه ای که این محصول را به طور میانگین کیلویی 15 هزار تومان عرضه نموده و مرتکب گران فروشی می شوند.