آرشیو چهار‌شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۲۲۲۵۸
حوادث
۱۰

حوادث

فوت سرنشین یک خودرو در فرار از دست پلیس

یک شهروند خوزستانی به هنگام فرار از دست پلیس مجروح و سپس جان خود را از دست داد.

 سرویس شهرستان ها:  روز یکشنبه (20 مرداد) گشت کلانتری 11 شهرستان شوشتر به یک دستگاه خودروی 405 مشکوک شد و دستور ایست داد اما سرنشینان این خودرو با بی توجهی به ایست پلیس اقدام به فرار کردند.

این خودرو با سرعت بالا به سمت آزادراه شوشتر - اهواز متواری و از ایست بازرسی نیز عبور کرد که گشت مستقر پس از تعقیب آنها برای هشدار سه تیر هوایی شلیک کرد اما بازهم سرنشینان خودرو توجهی نکرده و با سرعت بیش از 170 کیلومتر به مسیر خود ادامه دادند.

ماموران برای توقف خودرو با استفاده از قانون به کارگیری سلاح، سه تیر به سمت لاستیک خودرو شلیک کردند و در نهایت خودرو متوقف شد که مشخص شد چهار پسر و دختر که هیچ رابطه ای با یکدیگر نداشتند درون خودرو بودند. یکی از سرنشینان از جنس مذکر بر اثر کمانه کردن تیر از ناحیه کمر مجروح و در بیمارستان فوت کرد.

ماموران انتظامی از درون خودرو 10 گرم تریاک، مقداری مواد مخدر از نوع گل و  مشروبات الکلی کشف کردند که مشخص شد همگی سرنشینان نیز از مشروبات الکلی استفاده کرده و مست بودند.

در صورت جمع آوری بیش از 3 بار حق حضانت کودکان کار و خیابانی از خانواده آنها سلب می شود

استاندار تهران گفت: کودکان کار و خیابانی ایرانی که بیش از 3 بار با یک ویژگی پذیرش شوند با هماهنگی قوه قضائیه، خانواده سلب حضانت و کودک تحویل بهزیستی می شود.

انوشیروان محسنی بندپی در گفت وگو با تسنیم، با اشاره به اینکه موضوع کودکان کار و خیابانی موضوعی است که باید به آن به صورت علمی و کارشناسی توجه شود، اظهار داشت: محوریت موضوع کودکان کار و خیابانی با استانداری تهران است و سایر بخش ها با هماهنگی استانداری فعالیت می کنند.

محسنی بندپی افزود: 82 درصد از کودکان کار و خیابانی از اتباع بیگانه و از کشورهای پاکستان و افغانستان هستند که با هماهنگی اداره اتباع این کودکان به کشورشان بازخواهند گشت.

به گفته وی، یکی از مشکلاتی که در زمینه کودکان کار و خیابانی وجود دارد، این است که با مراجعه خانواده این کودکان به بهزیستی باید کودک به آنها برگشت داده شود که همین امر باعث چرخه معیوب ساماندهی کودکان کار و خیابانی شده است، بر همین اساس و با هماهنگی قوه قضائیه از این پس کودکانی که در سه نوبت با یک ویژگی جمع آوری شوند، دیگر به خانواده تحویل داده نمی شوند و در واقع حضانت از آنها سلب و کودک به بهزیستی سپرده خواهد شد.

استاندار تهران درخصوص اعتبارات مورد نیاز برای اجرای طرح ساماندهی کودکان کار و خیابانی گفت: در این بخش مشکلی وجود ندارد و با همراهی بهزیستی و شهرداری طرح در حال انجام است.

کشف211 قبضه سلاح غیرمجاز در خوزستان

فرمانده انتظامی خوزستان گفت: 211 قبضه سلاح جنگی و شکاری غیرمجاز در طرح جمع آوری سلاح و مهمات غیر مجاز در سطح استان کشف شد.

سرتیپ  حیدر عباس زاده، گفت: در راستای ارتقای امنیت عمومی استان، طرح پنج روزه جمع آوری سلاح و مهمات غیرمجاز توسط پلیس امنیت عمومی و با همکاری عوامل انتظامی در سطح استان اجرا شد. وی افزود: طی چندین عملیات ضربتی و پی در پی 173 نفر از عاملان تیراندازی ها و دارندگان سلاح غیرمجاز، شناسایی و دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی خوزستان گفت: تعداد 23 قبضه سلاح جنگی و 188 قبضه سلاح شکاری غیرمجاز به همراه دو هزار و 139 عدد انواع فشنگ جنگی و شکاری در بازرسی از منزل متهمان کشف شد.

عباس زاده  گفت : متهمان به مراجع قضایی معرفی شدند.

مرگ سارق حین سرقت از دکل برق فشار قوی

رئیس کلانتری 173 امین آباد از مرگ سارقی حین سرقت کابل برق خبر داد.

به گزارش پلیس پایتخت، سرهنگ حیدر مسن آبادی گفت: ساعت 21 دوشنبه فردی در محدوده امین آباد حین سرقت از یک دکل برق فشار قوی دچار برگرفتگی و به روی زمین پرتاب شد که بعد از حضور عوامل اورژانس در محل مشخص شد، این سارق در همان لحظات اولیه حادثه فوت شده بود. بر اساس تحقیقات محلی محرز شد این فرد کارتن خواب بوده است. وی افزود: تاکنون هویت این فرد کارتن خواب مشخص نشده و بر اساس شواهد و قرائن متوفی حدودا 45 سال سن دارد.

سقوط خودرو به دریاچه سد بوستان 3 کشته داشت

سقوط یک دستگاه خودرو پژو 206 به دریاچه سد بوستان کلاله در شرق استان گلستان موجب کشته شدن سه نفر و مصدوم شدن سه سرنشین دیگر این خودرو شد.

رئیس جمعیت هلال احمر کلاله در گفت و گو با ایرنا گفت: سرنشینان این خودرو در مراتع حاشیه شمالی سد بوستان مشغول تفریح بودند که براثر بی احتیاطی و غفلت راننده از ارتفاع حدود 200 متری بالای دست شمالی سد به داخل دریاچه سقوط کردند.

عبدالحمید قلی دهنه اظهار داشت : در این حادثه سه سرنشین خودرو به علت جراحات وارده و خفگی در آب فوت کردند و سه نفر دیگر نیز که مصدوم شده بودند پس از انجام کمک های اولیه به وسیله نیروهای امداد و نجات به بیمارستان شهید مطهری گنبدکاووس منتقل شدند.

وی اظهار داشت: در این حادثه تا قبل از رسیدن عوامل اورژانس ، نیرو های تیم امداد و نجات روستایی هلال احمر در روستای مالای شیخ کلاله به کمک مصدومان شتافتند. سرنشینان این خودرو مسافر و اهل تهران بودند که برای شرکت در مراسم عید قربان به روستای مالای شیخ سفر کرده بودند.