آرشیو دو‌شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۹۵۷۰
سیاسی
۲

خبر

وزیر کشور: 80 درصد مطالبات مردم در حوزه تامین معیشت، مسکن و اشتغال است

وزیر کشور گفت: 80 درصد مطالبات مردم در حوزه تامین معیشت، مسکن و اشتغال است.به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، عبدالرضا رحمانی فضلی در نشست هم اندیشی معاونان اقتصادی استانداری های سراسر کشور بیان داشت: تنش ها و اعتراضات در سه ماهه اول امسال نسبت به سال گذشته 37درصد کاهش داشته است زیرا مردم شرایط کشور را درک می کنند، دشمن را می شناسند و از ماحمایت می کنند و نمی خواهند دشمنان با فشار اقتصادی بر ما، موفق شوند. وی ادامه داد: اگر می خواهیم حمایت مردم مستمر شود، لازم است به وضعیت زندگی مردم رسیدگی کنیم زیرا رضایتمندی مردم باعث پشتیبانی از ما می شود. مردم بابد در شرایط مناسب و راحت زندگی کنند و ما در این رابطه مسئولیت داریم.وزیر کشور تاکید کرد: اگر استانداران و فرمانداران در بین مردم و داخل حوزه های کاری خود بروند و ارتباط برقرار کنند، 70 درصد مشکلات از نظر بنده که یک مدیر اجرایی هستم، قابل حل است. وی خطاب به معاونان اقتصادی حاضر در جلسه پیشنهاد کرد، کلینیک 24 ساعته و فعال رسیدگی به مشکلات اقتصادی راه ببندازید، با راه اندازی این محور، موفقیتی بالای 50 درصد خواهید داشت. رحمانی فضلی اضافه کرد: طبق آمار و نظرسنجی هایی که صورت گرفته است 75 تا 80 درصد مطالبات مردم در حوزه اقتصادی در تامین معیشت، مسکن و اشتغال است.

عضو حقوقدان شورای نگهبان: بین 20 تا 40 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داریم

عضو حقوقدان شورای نگهبان گفت: بین 20 تا 40 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داریم.به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، سیامک ره پیک در مراسم معارفه سرپرست دفتر نظارت شورای نگهبان در خراسان شمالی با بیان اینکه محور تمام فعل و انفعالات در کشور مردم هستند خاطرنشان کرد: مردم صاحب انقلاب و کشور می باشند چرا که انقلاب از آن مردم است و مدعی مسئولان هستند. علی رغم اینکه مردم نسبت به کشور و انقلاب و حیات جمهوری اسلامی حساس هستند، اما از وضع موجود انتقاد و گلایه های صحیح و به حقی دارند که این بار مسئولان اجرایی را سنگین می کند.رئیس پژوهشکده شورای نگهبان با اشاره به مشکلات مهم حوزه اقتصادی کشور، افزود: تعیین و تکلیف مشکلات بانکی یکی از موضوعات مهمی است که باید مورد توجه قرار بگیرد. همچنین اکنون دو هزار میلیارد تومان نقدینگی در کشور وجود دارد که مخل اقتصاد شده و باید این هم مدیریت شود.وی با بیان اینکه در شرایط فعلی بین 20 تا 40 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داریم، ادامه داد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در راستای اصلاح ساختار بودجه در مدت چهار ماه نخست سال 98 اقداماتی در این زمینه در مجلس در حال انجام است، اما برطرف کردن مشکلات اقتصادی کشور نیاز به یک کار جهادی و انقلابی دارد.

سید کمال خرازی: مقاومت، راه ایستادگی در برابر زورگویی های دشمن است

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: مقاومت راه ایستادگی در برابر زورگویی های دشمن است.به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، سید کمال خرازی در دومین همایش ملی روش های تحلیل اطلاعات، در پاسخ به سوالی درباره راهبرد صبر استراتژیک که از اردیبهشت ماه در سیاست خارجی در پیش گرفته شده است، گفت: حق را باید ستاند و حق به انسان هدیه داده نمی شود. ما به عنوان ملتی که همواره مقاوم بوده ایم و در راستای تامین حقوق خود تلاش کرده و بهای زیادی را پرداخته ایم. پس از طریق مقاومت می توانیم در برابر زورگویی های دشمنان ایستادگی کرده و حق خود را بگیریم. وی افزود: آنچه در ماه های اخیر به عنوان راهبرد مقاومت و راهبرد توازن اتفاق افتاد، در راستای مقابله با زورگویی های دیگران بود و ما می توانیم حقوق خود را استیفا کنیم. امروز ملت ایران توانسته در مقابل زورگویی های آمریکا و متحدانش مقاومت کرده و اقتدار خود را نشان دهند.