آرشیو چهار‌شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸، شماره ۳۵۰۰
اقتصاد
۵

اجرای طرح سهمیه بندی بنزین با شلوغی در باجه های پست همراه بود

کاهش سهمیه جایگاه ها گام دوم سهمیه بندی بنزین

شرق: دیروز روز نخست تجربه دوباره سهمیه بندی بنزین بود و جایگاه ها به دور از هیاهو به کار خود ادامه می دادند. وقتی با مسئولان جایگاه ها صحبت کردم، به شوخی می گفتند: «سهمیه بندی شوخی است. همه اش سرکاریه!»؛ حرفی که البته به نظر می رسد چندان هم درست نیست، زیرا به گفته سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی، سهمیه جایگاه های بنزین به مرور کاهش می یابد و اگر افراد نسبت به دریافت کارت سوخت اقدام نکنند، در ماه های آتی دچار مشکل خواهند شد. بااین حال، برخلاف جایگاه ها که به روال عادی کار خود ادامه می دادند، باجه های پست بسیار شلوغ بود. وقتی با مراجعه کنندگان صحبت کردم، شکایت داشتند که چرا این روند تا این اندازه پیچیده شده است. یکی از شهروندان به «شرق» گفت: «در اداره پست باید حتما پول نقد 10هزارتومانی را در یک صف تحویل داد و دوباره در صف دیگر، کارت سوخت را دریافت کرد». او ادامه داد: «اگر اسم کسی را بخوانند و او نباشد، مشخص نیست دوباره چه زمانی بتواند مراجعه کند و از دغدغه کارت سوخت فارغ شود». این اظهارنظرها و حرف های مشابه، در زمان اجرای یک طرح در کشور، امری عادی است. به نظر می رسد این بی برنامگی در ادارات پست، مردم را کلافه کرده است و باید فکری به حال آن کرد. از طرفی برخی از افرادی که پیش تر برای دریافت کارت سوخت مفقودی یا جدید اقدام کرده بودند، با این مشکل مواجه بودند که مواد اولیه کارت سوخت به خاطر تحریم ها وارد نشده و حالا آنها دچار چالش شده اند؛ حرفی که البته از سوی سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش رد می شود. او می گوید: «کمبود بدنه این کارت‏ها به دلیل تحریم و مشکلات واردات، باعث شد طرح استفاده دوباره از این کارت ها تا حدودی به تعویق ‏بیفتد و زمان زیادی طول بکشد که کارت سوخت های متقاضیان به دست آنها برسد. بااین حال مسئولان ‏می گویند مشکل تولید بدنه کارت سوخت برطرف شده و در زمینه تولید این محصول به خودکفایی ‏رسیده ایم».

  یک میلیون و 100 هزار کارت سوخت، معطل در باجه های پست

فاطمه کاهی، سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش، در گفت وگو با «شرق» درباره شلوغی ادارات پست برای دریافت کارت سوخت می گوید: احتمالا اداره پست کارت های سوخت را در منازل برده و در منزل حضور نداشته اند تا کارت را تحویل بگیرند یا اینکه اطلاعات پستی با مشخصات فرد هم خوانی نداشته است. او می افزاید: درحال حاضر حدود یک میلیون و صد هزار کارت سوخت در ادارات پست معطل هستند؛ چه کارت های سوختی که از سال های قبل در باجه معطل بوده است، چه آنها که جدیدا افزوده شده اند.

  پرداخت 10هزار تومان برای صدور کارت سوخت، اجباری است

این مقام مسئول ادامه می دهد: بیش از دو میلیون و 700 هزار نفر در سامانه دولت همراه، ثبت نام کرده اند. آنهایی که در آن سامانه ثبت نام کرده اند و اطلاعات آنها اخذ شده است، هیچ هزینه ای از آنها برای دریافت کارت سوخت دریافت نشده است، بنابراین وقتی آنها به باجه پست یا پلیس + 10 مراجعه می کنند یا در زمان تحویل گرفتن کارت سوخت از مامور پست، 10 هزار تومان بابت هزینه صدور کارت از آنها دریافت خواهد شد. او در پاسخ به این پرسش که برای کسی که به تازگی برای دریافت کارت سوخت جدید اقدام می کند، چقدر زمان نیاز است تا صدور کارت سوخت صورت بگیرد، می گوید: کلا فرایند صدور کارت تا اطلاعات از طریق ناجی به شرکت ملی فراورده های نفتی برسد و از آنجا هم برای تایید و صدور کارت اقدام شود، بین 20 تا نهایتا یک ماه طول می کشد. در بدبینانه ترین حالت ممکن، در مدت دو ماه کارت سوخت افرادی که به تازگی ثبت نام کنند، صادر شده و به دستشان می رسد.

  نگران کارت سوخت خودروهای فروخته شده نباشید؛ رمز قابل تغییر است

برخی از دارندگان خودرو، در گفت وگو با «شرق» ابراز نگرانی کرده اند که اگر خودروی خود را بفروشند، نیاز است کارت سوخت خود را هم تحویل خریدار دهند، در این صورت ثبت کارت سوخت با کدملی آنها خواهد بود و اگر فرد خریدار، بیش از سقف مجاز در روز (60 لیتر در روز) سوخت گیری کند، آیا برای آنها ایجاد مشکل خواهد شد؟ این نگرانی به سبب هدف این طرح که مبارزه با قاچاق سوخت است، ایجاد شده که آیا در این صورت، فروشنده از باب قاچاق سوخت دچار مشکل خواهد شد؟ این نکته را از سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی می پرسم. او در این رابطه می گوید: کارت سوخت برمبنای خودرو است و بر اساس کد شناسایی خودرو (VIN) صادر می شود، بنابراین این نگرانی بی مورد است. کدملی افراد به عنوان رمز کارت نیز به صورت پیش فرض برای افراد تعیین شده و برای آنکه تراکم مراجعه کنندگان به نواحی افزایش نیابد و مردم دچار مشکل نشوند، چنین کردیم که موقت است و کمتر از یک ماه این محدودیت برداشته می شود و افراد می توانند رمز را تغییر دهند. بااین حال، اگر فردی چند خودرو داشته باشد، برای هر خودرو کارت سوخت مجزا صادر شده و به همان میزان نیز سوخت سهمیه بندی شده دریافت خواهد کرد، اما اگر فردی برای یک خودرو درخواست کارت سوخت جدید با کد شناسایی خودرو (VIN) کند، کارت سوخت قبلی او باطل خواهد شد.

  حذف رمز کارت سوخت با مراجعه به مراکز

به گفته او، اگر فردی هم می خواهد کلا رمز حذف شود، باید به مراکز نواحی شرکت ملی پالایش پخش فراورده های نفتی مراجعه کند.کاهی افزود: مشکلی برای تولید کارت سوخت نداریم و در یک ماه آینده کارت سوخت تمام کسانی که ثبت ‏نام کرده اند برای آنها ارسال می شود. تولید و ارسال کارت سوخت های هم وطنان در مراحل پایانی قرار ‏دارد و هیچ نگرانی ای در این زمینه وجود ندارد، چون کارها روی روال است. مالکان وسایل نقلیه می توانند‏ کد شناسایی خودرو (VIN) را به شماره  1101202040 پیامک کنند و با دریافت کدپستی از طریق ‏سایت پست پیگیر وضع کارت سوخت خود باشند»‏.

  مصرف بیش از حد مساوی با سوختن کارت سوخت!‏

بر اساس تصمیم دولت، اگر افراد برای خودروی خود، پس از آغاز طرح و عرضه بنزین با کارت سوخت شخصی، بیش از حد ‏متعارف با کارت سوخت در طول یک ماه سوخت گیری کنند، کارت آنها غیرفعال خواهد شد. بر اساس ‏تصمیم دولت، دریافت سوخت از طریق کارت های شخصی روزانه 60 لیتر در نظر گرفته شده و کسانی ‏که بیشتر از 60 لیتر در روز استفاده کنند، کارت آنها غیرفعال خواهد شد. این طرح شامل حال راننده های ‏تاکسی، تاکسی های آنلاین و آژانس ها هم خواهد شد.‏یکی از رسانه ها در گفت وگو با مسئولان تاکسی رانی خبر داده، تاکسی ها مشکلی برای کارت سوخت ندارند. محمدیان، سخنگوی اتحادیه تاکسی رانی گفته: «درحال حاضر 70 درصد راننده ها برای دریافت کارت سوخت اقدام کرده و بقیه هم در روزهای آینده کارهای لازم را انجام می دهند، ضمن اینکه اغلب راننده های تاکسی، ‏سوخت خودرویشان دوگانه است و بیشترین میزان سوخت مصرفی شان گاز است و بنزین ‏زیادی مصرف نمی کنند. بااین حال با تاکید و اطلاع رسانی برای دریافت کارت سوخت، ‏حداکثر آنها نسبت به دریافت این کارت اقدام کرده اند و مشکلی برایشان پیش نمی ‏آید».حالا باید دید در روزها و ماه های آتی آیا باید در انتظار بروز مشکلات برای شهروندان برای دریافت بنزین باشیم یا خیر و آیا دولت هنوز هم در فکر افزایش نرخ بنزین با بسترسازی سهمیه بندی بنزین هست یا نه.