آرشیو چهار‌شنبه ۲۰‌شهریور ۱۳۹۸، شماره ۴۷۰۱
خودرو
۱۶

جهان خودرو

قربانی جدید فساد در نیسان

 دنیای اقتصاد : به نظر می رسد فساد در میان مدیران ارشد نیسان فراگیر شده است و قصد ندارد به زودی این شرکت را ترک کند. رئیس نیسان اعلام کرده است که هیروتو سایکاوا، مدیرعامل این خودروساز که پای او به اتهامات تازه سوءاستفاده های مالی باز شده است در ماه جاری میلادی استعفا می کند و نیز قرار است یاسوهیرو یامائوچی، افسر ارشد اجرایی نیسان به طور موقت با وی جایگزین شود.

یاسوشی کیمورا، رئیس نیسان اعلام کرد سایکاوا در 16 سپتامبر استعفای خود را تقدیم می کند و امید است که نیسان بتواند تا اواخر ماه اکتبر در رابطه با جایگزین وی به تصمیم قطعی برسد. اظهارات کیمورا درحالی بیان شد که نتایج تحقیقات داخلی پیرامون سوءاستفاده های مالی احتمالی که پیش تر به برکناری و بازداشت کارلوس گوسن، مدیرعامل پیشین نیسان منجر شده بود در اختیار هیات مدیره قرار گرفته است. در رزوهای گذشته کریستینا موری، معاون بازرسی و مطابقت نیسان که گزارشی را در رابطه با پاداش های مالی گزاف مدیران نیسان تهیه کرده بود خبر استعفای خود را اعلام کرد.

تنزل رتبه اعتباری فورد به «بی ارزش»

 دنیای اقتصاد : موسسه «مودیز» که یکی از سه موسسه برتر اعتبار سنجی به شمار می آید در تازه ترین گزارش خود، رتبه اعتباری شرکت خودروسازی فورد را به سطح «بی ارزش» کاهش داده است؛ موضوعی که صحت ادعای جیم هکت، مدیرعامل فورد را در افزایش درآمد و سوددهی این شرکت در آینده نزدیک در هاله ای از ابهام قرار می دهد.

براین اساس، مودیز رتبه اعتباری فورد را به سطح Ba1 (نخستین سطح از رتبه غیر سرمایه گذاری) کاهش داد و پیش بینی کرد که درآمدها و حاشیه سودآوری فورد طی دو سال آینده کمتر از حد انتظار خواهد بود و ممکن است بسیار ضعیف ظاهر شود. تنزل رتبه اعتباری فورد به «بی ارزش»، یکی از 15 شرکت بزرگ عرضه کننده اوراق قرضه در خارج از بخش مالی آمریکا را تحت تاثیر قرار خواهد داد. بروس کلارک، تحلیلگر مودیز در رابطه با این گزارش می گوید: «تنزل رتبه اعتباری فورد به آن معناست که چالش های مهمی در بخش عملیاتی و بازار برابر فورد قرار دارند و انتظار می رود به دلیل برنامه های پرهزینه بازسازی، درآمد و حاشیه سود فورد در سطح ضعیف باقی بماند.»

حرکت مازراتی به سوی برقی سازی

 دنیای اقتصاد : براساس مدارک منتشر شده، یک شرکت حقوقی در ارتباط با مازراتی، چند نام تجاری را برای شرکتی نامعلوم به ثبت رسانده است که نشان می دهد این خودروساز ایتالیایی درپی برقی سازی خط تولید خود است.

در مدارک البته هیچ اشاره ای به نام خودروساز نشده است اما خود نام های ثبت شده ابهام زیادی برجا نمی گذارند. نام های ثبت شده شامل گیبلی «ایی وی»، لوانته «ایی وی»، کواتروپورته «ایی وی» و مازراتی «ایی وی» هستند. در میان این نام ها جای خالی خودروی اسپرت «گرن توریزمو» خودنمایی می کند که نشان می دهد احتمالا این خودرو، نسخه برقی نخواهد داشت یا از خط تولید خارج خواهد شد. پیش تر گزارش شده بود که گرن توریزمو با مدلی با عنوان «آلفیری» جایگزین خواهد شد. این خودرو که برای نخستین بار در سال 2014 معرفی شده بود قرار است از سال آتی وارد بازارهای جهانی شود تا با نیرومحرکه تمام برقی که شتاب صفر تا صد تنها 2 ثانیه ای دارد پیشگام استراتژی خودروهای برقی مازراتی باشد.