آرشیو چهار‌شنبه ۲۰‌شهریور ۱۳۹۸، شماره ۴۷۰۱
خودرو
۱۶

رویداد

طرح فروش فوری خودروسازان به کام واسطه ها

خانه ملت : سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است خریدار واقعی خودرو نمی تواند در فروش فوری خودرو ثبت نام کند و تنها واسطه ها برنده این میدان هستند. سعید باستانی درباره فروش فوری خودروسازان گفت: اگرچه هدف از فروش فوری بخشی از تولیدات خودروسازان، ساماندهی بازار بود، اما به نظر می رسد که این مهم محقق نشده است.

نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس افزود: فروش فوری زمانی می تواند بازار را سامان دهد که خریدار به محض واریز پول، کالا را تحویل گیرد؛ اما در حال حاضر فروش فوری انجام گرفته اما تحویل خودرو به تعویق افتاده است؛ بنابراین بازار خودرو همچنان نابسامان است.وی با بیان اینکه خودروی فروخته شده در فروش فوری خودروسازان به دست مصرف کننده واقعی نمی رسد، اظهار کرد: در حال حاضر مصرف کننده واقعی که به خودرو نیاز دارد، نمی تواند در عرض 5 دقیقه ثبت نام کند؛ چراکه ظرفیت فروش تکمیل می شود.سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه در فروش فوری خودرو، واسطه ها موفق هستند، اضافه کرد: عدم تحویل به موقع خودرو و حضور واسطه ها در این فروش موجب شده که فروش فوری کارآیی لازم و مناسبی نداشته باشد. این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: زمانی که وزارت صنعت، معدن و تجارت تصمیم گرفت که به خودروسازان اجازه فروش فوری دهد در کمیسیون صنایع و معادن مجلس معایب این تصمیم مطرح شد؛ اما آنها شرایط کنونی را با سال 91 مقایسه کردند حال آنکه وضعیت کنونی بازار خودرو با سال 91 کاملا متفاوت است. سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه باید خودروهای فروخته شده در فروش فوری به مردم تحویل داده شود، تصریح کرد: پازل فروش و توزیع خودروسازان به هم ریخته است، امید است با تغییر و تحولات کنونی وضعیت بهتر شود.

سبقت مالی پژو ازمرسدس بنز و بی ام و

تسنیم : گزارش های مالی جدید از خودروسازان اروپایی نشان می دهد که سودآوری گروه PSA (پژو-سیتروئن) طی سه ماه دوم 2019، از شرکت های مرسدس بنز و بی ام و پیشی گرفته است. براساس گزارش اتوموتیو نیوز اروپا، طی فصل دوم سال 2019 گروه PSA خودروساز بزرگ فرانسه که نظارت بر برندهایی مانند پژو، سیتروئن، اوپل و واکسهال را بر عهده دارد، سودآوری بهتری نسبت به مرسدس بنز و بی ام و داشته است.

درآمد ناخالص بی ام و به 2/ 8 و مرسدس بنز هم به 1/ 4 درصد رسیده که کمتر از درآمد ناخالص 7/ 8 درصد گروه PSA است. حتی اشکودا، یکی از برندهای اصلی گروه فولکس واگن هم درآمد ناخالص 1/ 8 درصدی را تجربه می کند. این موضوع با توجه به قیمت های بالای محصولات مرسدس بنز، بی ام و و سایر خودروسازان لوکس همراه با انواع تجهیزات سفارشی، عجیب به نظر می رسد. قیمت های بالا یکی از ضروریات اصلی کالاهای لوکس محسوب می شوند؛ با این حال، گزارش اتوموتیو نیوز اروپا نشان می دهد که سودآوری کم مرسدس بنز و بی ام و می تواند نتیجه سرمایه گذاری بیشتر روی تحقیق و توسعه و تلاش برای حرکت به سمت فناوری های جدید خودروی الکتریکی و خودران باشد. رکود بازار چین به همراه اختلاف تجاری موجود میان چین و ایالات متحده آمریکا هم باعث مشکلات مالی برای دو خودروساز آلمانی شده است. مرسدس بنز و بی ام و هر دو موفقیت مالی بسیار خوبی را در بازار چین تجربه کردند؛ اما اکنون شرایط فرق کرده است. گروه PSA حضور درخورتوجهی در این کشور ندارد. بنابراین اگرچه نتوانست از فرصت های موجود بهره مند شود، اما از طرفی، نگران رکود فعلی بازار چین هم نیست. البته آمار منتشرشده در یک مقطع زمانی کوتاه است و نمی تواند نشان دهنده وضعیت خوب یا بد مرسدس بنز، بی ام و یا حتی PSA باشد.

ورود نسل دوم نیسان جوک

پس از حدود 9 سال نیسان سرانجام جوک را با نسل دوم آن جایگزین کرده است. جوک جدید که فعلا برای بازار اروپا معرفی شده در پنج شهر در سراسر اروپا حضور دارد. جوک به رغم ظاهر مبالغه آمیز خود یک میلیون خریدار در سراسر دنیا داشته است. بنابراین، این مدل جدید که وعده داده شده طراحی نوینی داشته باشد، بدنه جذاب عجیب و غریب خود را حفظ کرده و در عین حال در مقایسه با مدل قبلی بزرگ تر شده است. نیسان استفاده از طراحی چراغ های جلوی دو بخشی در این خودرو را ادامه داده است. اما شکل عجیب و غریب آن ساده تر شده و اکنون با LEDهایی ظریف تر و چراغ های بزرگ تر جایگزین شده است.