آرشیو پنج‌شنبه ۲۱‌شهریور ۱۳۹۸، شماره ۴۴۶۱
اقتصاد
۵

پیدا و پنهان

دولت موضوع شرکت «هپکو» را رها نمی کند

فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصاد و دارایی با تاکید بر اینکه دولت موضوع شرکت هپکو را رها نمی کند، گفت: با حضور مدیرعامل، بسیاری از مشکلات هپکو برطرف خواهد شد. دژپسند درباره تعیین تکلیف پرداخت حقوق معوقه کارگران شرکت هپکو خاطرنشان کرد: مدیرعامل جدید باید پیشنهادات خود را در این زمینه مطرح کند و سپس پرداخت این حقوق بررسی می شود. اصل کار هپکو تعیین مدیرعامل بود که انجام شد. پیش از این ابوالفضل رنجبر یکی از اعضای شورای کارگری شرکت هپکو اراک در خصوص اعتراضات اخیر کارگران این شرکت گفته بود که کارگران هپکو 680 میلیون تومان بابت حقوق معوق تیرماه، حدود 4 میلیارد تومان بابت حقوق معوق مردادماه و حدود 1.5 میلیارد تومان به عنوان باقیمانده حقوق فروردین ماه و اردیبهشت ماه از شرکت طلبکار هستند.

دلیل استقبال کم از سهام پتروشیمی ها

یک اقتصاددان درباره دلیل اقبال سرمایه گذاران به خرید سهام شرکت های زیان ده در بورس می گوید: این جذابیت عمدتا به دلیل تمایل سرمایه گذاران به حفظ ارزش سرمایه است و اکثر سهم ها با این نگرش، روند صعودی داشته اند. لطفعلی بخشی اضافه کرده است: به نظر می رسد اقتصاد جهانی در آستانه رکود است و این چشم انداز رکودی، به معنای کاهش تقاضای کامودیتی ها است. کاهش تقاضا در بازارهای جهانی، ریزش قیمت محصولات پتروشیمی و پالایشی و فلزی و سیمان و... را در پی خواهد داشت. به گفته وی قسمت زیادی از رشد بازار سرمایه به دلیل افت ارزش پول ملی صورت گرفته است. با در نظر گرفتن کاهش ارزش پول ملی، بازار سرمایه ما رشد زیادی نکرده و فقط به علت افزایش ارزش (ریالی) دارایی های شرکت ها، قیمت سهم ها نیز افزایش یافته است.

صادرات سنگ آهن به صرفه است یا فولاد؟

به گفته رییس انجمن تولیدکنندگان فولاد کشور در حال حاضر محصولی که دنیا شدیدا به آن نیاز دارد و سریعا خریداری می شود، سنگ آهن است. این در حالی است که واحدهای فولادی ایران به دلیل نبود سنگ آهن، ممکن است تولیدشان کاهش یابد. بهرام سلطانی اضافه کرد: قیمت هر تن سنگ آهن 70 دلار و قیمت هر تن فولاد 400 تا 500 دلار است بنابراین اولویت باید با تامین نیاز داخل باشد و معدنکارانی که مازاد بر نیاز داخل تولید داشته باشند، می توانند در حد تعیین شده برای تامین منابع ارزی و سودآوری صادرات داشته باشند که این امر نیازمند مدیریت درست است.

برداشت اشتباه از یادداشت اینستاگرامی رییس کل بانک مرکزی

رییس کل بانک مرکزی اخیرا در تازه ترین یادداشت خود در صفحه شخصی خود در اینستاگرام، با ارایه اطلاعاتی از روند خوب تامین ارز واردات در کمتر از شش ماه سال جاری، نکاتی از سیاست های ارزی آتی بانک مرکزی را نیز تشریح کرده است. بنا به یادداشت رییس کل بانک مرکزی، با وجود فشار حداکثری، بازار ارز به روند باثبات خود ادامه می دهد. برخی رسانه ها در تفسیری نادرست از این بخش یادداشت، منظور همتی از فشار حداکثری را فشارهای ناشی از بعد تقاضای ارز دربازار دانسته و آنها را تحلیل و توضیح داده اند؛ درحالی که منظور رییس کل بانک مرکزی از فشار حداکثری، فشار ناشی از تحریم امریکا بر کشورمان است که مدام توسط مسوولان امریکایی با عنوان «فشار حداکثری» تکرار می شود و تلاش جدی آنها برای به هم ریختن بازار ارز کشور بوده است. همتی در این یادداشت از زوار اربعین خواسته است که ارز مورد نیاز خود را از بانک ها و صرافی های مجاز تهیه کنند. در این خصوص آنچه مهم به نظر می رسد این است که با توجه به عرضه روان و مناسب ارز در بانک ها و صرافی ها آنها به خوبی آمادگی تامین ارز زایرین اربعین را دارند و در صورت نیاز به تامین از طرف بانک مرکزی، ارز مورد نیاز آنها تامین خواهد شد.

پیامد تعجیل در حذف چهار صفر از پول ملی

سرپرست معاونت اقتصادی اتاق بازرگانی ایران گفت: تعجیل در اجرای سیاست حذف چهارصفر از پول ملی شاید در کوتاه مدت ما را مجبور به حذف مجدد صفر از واحد پول جدید ملی کند. منیره امیرخانلو اضافه کرد: در کنار ضرورت اصلاحات پولی برای اجرای این طرح، تقویت بنیه تولید نیز امری به شدت مهم و ضروری است چراکه درآمدهای دولت وابسته به درآمدهای نفتی است و این آسیب زیادی به سیاست های پولی و مالی اقتصاد ایران وارد کرده است. او افزود: دولت از طریق اصلاحات مختلف از جمله کارآمدسازی نظام مالیاتی، پیاده سازی نظام مالیات بر عایدی سرمایه و انضباط بودجه ای باید به تقویت بنیه تولید و کنترل جذابیت بازارهای رقیب بپردازد.

نامه عجیب شرکت های ریلی به راه آهن

انجمن شرکت های ریلی در نامه ای به مدیرعامل راه آهن نسبت به برخی بی توجهی ها در ایستگاه های راه آهن که سبب وارد آمدن خسارت به واگن های باری و محموله های آن می شود، اعتراض کرده است. در این نامه سه گروه خسارت ذکر شده که شامل خسارت به ناوگان به دلیل بی توجهی ماموران ایستگاه ها، سرقت از محموله واگن ها و سرقت و مفقودی قطعات ناوگان می شود. انجمن شرکت های حمل و نقل ریلی در پیوست این نامه، نامه نگاری های متعدد مدیران عامل شرکت های ریلی با مدیران شرکت راه آهن را ضمیمه کرده و نسبت به افزایش میزان خسارات وارده به این شرکت ها در اثر سهل انگاری ماموران ایستگاه های راه آهن انتقاد کرده است.