آرشیو چهار‌شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸، شماره ۴۷۲۵
خبر
۸

سایه روشن

آیت الله یزدی: رهبر انقلاب از هدایای الهی هستند

پایگاه اطلاع رسانی جامعه مدرسین نوشت : آیت الله محمد یزدی رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در دیدار جمعی از مسوولان مرکز علمی، تربیتی امام خمینی(ره) شهرک مهدیه حوزه علمیه قم، درخصوص نقش بی بدیل ولی فقیه و رهبری در نظام اسلامی تصریح کرد: تقریبا از نظر ما این بحث جای هیچ تردیدی ندارد که مسلمانان نیازمند یک رهبر آگاه، مطلع، مدیر، مدبر و آشنا به مسائل جهانی هستند و خوشبختانه امام راحل و در حال حاضر رهبر معظم انقلاب از هدایای الهی بوده و هستند که در طول چهل سال اخیر، این نظام مقدس را رهبری کردند و از مخاطرات و فراز و نشیب های مختلف به راحتی گذراندند.

وی با تاکید بر اینکه ولایت فقیه امری مقید و در چارچوب مرزهای کشور نیست افزود: ولی فقیه، ولی ای هست که مرز جغرافیایی محدودش نمی کند. یعنی فقط ولی و رهبر مسلمانان داخل کشور محسوب نمی شود بلکه او شرعا حاکم بر مسلمانان جهان است. به عبارت دیگر هرکجا که مسلمانان هستند حاکمیت فقیه هم هست. آیت الله یزدی ادامه داد: بنابراین مرز جغرافیایی یا مقررات سازمان ملل محدودکننده تشریعی ولایت فقیه برای تبیین اسلام در بین مردم نیست و همان گونه که حاکمیت پیامبر (ص) و امیرالمومنین (ع) برای همه انسان ها است، ولی فقیه هم برای همه حاکم است.

انهدام یک تیم تروریستی در سال 95

انتخاب نوشت : سردار حسن کرمی فرمانده یگان های ویژه ناجا از انهدام یک تیم تروریستی در سال 95 که قصد عملیات انتحاری در داخل حرم حضرت معصومه(س) در قم را داشتند، خبر داد. او که با خبرگزاری فارس گفت وگو می کرد، افزود: در سال 95 یک تیم تروریستی از داعش به کشور وارد و در کرمانشاه ساکن شد.

با رصد اطلاعاتی توانستیم مخفیگاه آنها را شناسایی کنیم؛ در مرحله بعد ماموران نوپو یگان ویژه وارد عمل شده و چون تیم تروریستی مقاومت کرده و تسلیم نشدند همه آنها را به هلاکت رساندند. سردار کرمی درباره ماموریت اصلی این تیم تروریستی اظهار کرد: این تیم تروریستی سه نفره که به جلیقه انتحاری مجهز بودند برای انجام یک عملیات انتحاری در داخل حرم حضرت معصومه (س) در قم عازم کشور شده بودند که خوشبختانه شناسایی و معدوم شدند.

نحوه عملکرد یگان ویژه در حوادث دی ماه

به گزارش «انتخاب»، سردار کرمی گفت: در حوادث دی ماه ماموران یگان ویژه عملیات خود را تحت عنوان «پر قو» آغاز کردند، ما در مقابل آشوبگران از تمام قدرت استفاده نکرده؛ حتی به شکل قهریه هم ورود نکردیم؛ بلکه به شکل بازدارنده، جمعیت را کنترل کردیم. او همچنین درباره ورود یگان ویژه به موضوع اعتصابات و تجمعات گفت: یگان ویژه در اعتصابات و تجمعات از تاکتیکی به نام گفت وگو که کلید طلایی حل بحران است استفاده می کند، البته سیستم های صوتی نیز در این راه به ما کمک می کنند.

جنجال چند دقیقه ای در مجلس

خبرآنلاین نوشت : نماینده مردم قائم شهر در مجلس شورای اسلامی که در جلسه علنی دیروز مجلس به رفتار مسعود پزشکیان رئیس جلسه معترض بود برای دقایقی جو مجلس را متشنج کرد. در جریان بررسی جزئیات لایحه مالیات ارزش افزوده سید علی ادیانی در حال ارائه تذکر و اخطاری بود که مسعود پزشکیان این تذکر و اخطار را وارد ندانست و میکروفون او نیز قطع شد. پس از آن ادیانی در مقابل جایگاه هیات رئیسه حضور پیدا کرد و با صدای بلند نسبت به برخورد مسعود پزشکیان رئیس جلسه اعتراض کردو گفت: مگر آن بالا (هیات رئیسه) قهوه خانه است که این گونه با نماینده برخورد می کنید؟

دقایقی بعد نام ادیانی به عنوان مخالف یک پیشنهاد مطرح شد که پس از باز شدن میکروفن او گفت: آقای پزشکیان شما نخواستید اما خدا خواست که اسم من به عنوان مخالف درآمد. من به احترام مجلس و حق شهروندی مردم ایران و در اعتراض به رفتار خلاف آیین نامه شما که حق نماینده را تضییع می کنید سخن نمی گویم. مسعود پزشکیان رئیس جلسه هم به او گفت: هیچ وقت میکروفن هیچ کس را قطع نکردم. شما دارید تهمت می زنید. شما تذکر دادید و من اشکال آیین نامه ای را وارد ندانستم.

انتقاد زرآبادی از وزیر ارتباطات

همچنین فاطمه زرآبادی نماینده مردم قزوین از وزیر ارتباطات خواست تا درخصوص قراردادهای خرید خارجی هزاران میلیاردی در زیرساخت، همراه اول، مخابرات و رایتل توضیح دهد. او  روز گذشته در نطق میان دستورخود گفت: امروز توییتر آقای وزیر مملو از کارهای نمایشی آن هم در مورد مسائل شخصی است نه انتشار اطلاعات کلیدی وگزارش عملکرد وزارتخانه اش اما ای کاش هزینه این تبلیغات را از جیب خود پرداخت می کردید نه با پول وزارتخانه و اپراتورها. باید پرسید گردش آزاد اطلاعات این است؟ عاقبت اتاق شیشه ای این بود ؟ صداقت در رفتار و گفتار با مردم در کجای این عملکرد جای دارد؟

عذرخواهی از کارگران هفت تپه

درخبری دیگر از مجلس، علیرضا محجوب نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از جلوگیری از حضور کارگران نیشکر هفت تپه در مجلس شورای اسلامی بخشی از نامه این کارگران را در نطق میان دستور خود قرائت کرد. به گزارش «ایسنا» وی دراین نطق گفت: از این برادران که نتوانستند در مجلس، کمیسیون و فراکسیون کارگری حضور پیدا کنند و مطالبه خود را بیان کنند عذرخواهی می کنم.

برخورد با عوامل بازداشت کارگران هفت تپه

از سوی دیگر به گزارش «ایرنا» سیدمحمدنبی موسوی فرد نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز با اشاره به دیدار چهره به چهره خود با جمعی از کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در یازدهم شهریورماه گفت: در صورتی که بازداشت هر کدام از این کارگران صحت داشته باشد قطعا با عوامل آن برخورد خواهم کرد. برخی سایت ها و کانال های خبری روز دوشنبه مدعی شدند تعدادی از کارگران شرکت هفت تپه که قصد داشتند برای دیدار با اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس با اتوبوس عازم تهران شوند توسط نیروی انتظامی دستگیر و بازداشت شده اند.

محکومیت 80 رسانه درسال گذشته

ایسنا نوشت : قاضی ناصر سراج نماینده رئیس قوه قضائیه در هیات منصفه مطبوعات گفت: در سال گذشته 180 جلسه هیات منصفه مطبوعات برگزار شد که در این جلسات 80 رسانه محکومیت گرفتند.