آرشیو پنج‌شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸، شماره ۷۱۷۸
حوادث
۸

کلاهبرداری در مترو با شگرد خاص

گروه حوادث: مرد شیاد که در ایستگاه های مترو با شگردی خاص از مسافران کلاهبرداری می کرد از سوی پلیس دستگیر شد. به گزارش اطلاع رسانی پلیس، روز سه شنبه ماموران پلیس مترو متوجه یک درگیری بین دو نفر از مسافران شدند. یکی از مسافران گفت: من در حال گرفتن پول از دستگاه عابر بانک بودم که این مرد با عجله جلو آمد و گفت که چون میزان مجاز برداشت پول از کارت عابربانکش تمام شده از کارت خودم 200 هزار تومان برایش بگیرم و در عوض او برایم این مبلغ را کارت به کارت کند. اما وقتی این کار را انجام دادم او به جای 200 هزار تومان 200 هزار ریال برایم واریز کرد. وقتی متوجه شدم و به او اعتراض کردم با هم درگیر شدیم. سرهنگ عطااللهی، رئیس پلیس مترو پایتخت در تشریح ماجرا گفت: با شکایت این مرد مسافر، متهم بازداشت و بعد از استعلام سوابق این فرد مشخص شد که او سابقه دار بوده و پیشتر نیز در خصوص هک و جعل دستگیر و روانه زندان شده است.

 با توجه به اینکه این فرد از شگرد خاصی برای سرقت هایش استفاده می کرد و مسافران مترو را به دام می انداخت پرونده ای برای وی تشکیل و به مقام قضایی معرفی شد.

وی از شهروندان درخواست کرد: با توجه به ازدیاد جمعیت و عجله برای رسیدن به مقصد و تراکمی که در سالن های مترو هست مراقب باشند تا در دام جیب بر ها و کلاهبرداران نیفتند.