آرشیو پنج‌شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸، شماره ۴۷۲۶
خبر
۸

سایه روشن

تکذیب قرق بوستان مادر

دنیای اقتصاد : به دنبال انتشار خبری مبنی بر اینکه بوستان بهشت مادران دوشنبه عصربه دلیل حضور همسر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه و به دستور شهردار منطقه 3 تعطیل شده است، روز گذشته پیروز حناچی شهردار تهران درحاشیه جلسه هیات دولت، درباره این خبر گفت: اگر چنین اتفاقی افتاده باشد، براساس تصمیم سلیقه ای بوده است.

درهمین حال به گزارش «ایرنا» ر وابط عمومی شهرداری منطقه 3 در پی ادعای برخی رسانه های منتقد دولت مبنی بر قرق بوستان بهشت مادران تهران برای برنامه همسران دیپلمات ها، با صدور اطلاعیه ای این ادعا را خلاف واقع دانست و آن را تکذیب کرد. دوشنبه شب نیز سیدعباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه در پی تعطیلی پارک بهشت مادران تهران به خاطر حضور همسران دیپلمات ها گفت: دکتر ظریف از این اقدام بی خبر بوده و پس از اطلاع به شدت با آن مخالف کرده و دستور داده است که از این به بعد چنین اقدامات ناموجهی که حقوق شهروندان را خدشه دار می کند، تکرار نشود. وی همچنین از عذرخواهی وزیر خارجه و همسرشان از تمامی شهروندان و بانوان محترم تهرانی خبر داد.

نظر توکلی درمورد حضور دوباره ناطق در سیاست

خبرآنلاین نوشت : احمد توکلی، نماینده پیشین مجلس و تحلیگر سیاسی درباره احتمال حضور علی اکبر ناطق نوری در عرصه سیاسی گفت: «از قرائن موجود به نظر می رسد آقای ناطق نوری تصمیم گرفته است که دوباره به صحنه سیاسی بازگردد. یکی از نشانه های آن هم حضور ایشان در دو جلسه اخیر مجمع تشخیص مصلحت است. وی درگفت وگو با نامه نیوز افزود: در آخرین گفت وگویم با آقای ناطق به ایشان توصیه کردم که فرصت خدمت را بیش از این از دست ندهید و به ناملایمات احتمالی هم توجه نکنید که ایشان مثبت برخورد کردند.

پاسخ مطهری به حضور در انتخابات مجلس

فارس نوشت : علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس در پاسخ به این سوال که آیا از حوزه انتخابیه تهران کاندیدا خواهید شد یا خیر، گفت: روشن نیست. بنده در حال ارزیابی هستم که اصلا برای مجلس بیایم یا خیر.

روایت انصاری راد از اعترافات همسر سعید امامی

ایرنا نوشت : حسین انصاری راد، نماینده مجالس اول، پنجم و رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس ششم، گفت: در مجلس پنجم اعترافاتی از زبان همسرسعید امامی پخش شد که می گفت همراه همسرش به اسرائیل رفته و در آنجا توطئه قتل ها را سامان داده است. در این فیلم ها چند نفر دیگر را هم آوردند که با سبیل و در شمایل قاچاقچیان درباره این پرونده اعترافاتی کردند که بعدا فهمیدیم این بندگان خدا را مجبور به تراشیدن ریش و اعتراف کرده اند. وی افزود: اما در دوران مجلس ششم، همسر سعید امامی آمد و گفت تحت شکنجه آن حرف های کذایی را زده و اقرار او به هیچ وجه منطبق بر واقعیت نبوده است.

جزئیات حادثه قطار زاهدان - تهران

ایسنا نوشت : سید ابوالفضل موسوی بیوکی، نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت وگو با «ایسنا» درباره آخرین بررسی های این کمیسیون برای پیگیری حادثه قطار زاهدان- تهران بیان کرد: در این هفته سومین جلسه بررسی جزئیات این حادثه با حضور فرمانده نیروی انتظامی استان سیستان و بلوچستان، فرمانده نیروی انتظامی راه آهن، معاون سیاسی- امنیتی استانداری سیستان و بلوچستان، مدیر عامل راه آهن جمهوری اسلامی و کمیته رسیدگی به سوانح راه آهن برگزار شد.وی در ادامه اظهار کرد: بر اساس گزارش ها بیش از 170 پیچ از ریل راه آهن باز شده بود که دو علت می تواند داشته باشد. یا به قصد دزدی این کار انجام شده یا می تواند انگیزه خرابکاری پشت این ماجرا باشد. بر اساس گزارش نیروی انتظامی منطقه تاکنون باز شدن پیچ ها سابقه داشته اما بلافاصله ترمیم می شدند. باید بررسی های دقیق انجام شود تا علت اصلی روشن شود.

انجام اصلاحات در گشت های ارشاد

تسنیم نوشت : رئیس پلیس امنیت تهران بزرگ گفت: با اجرای طرح «ناظر یک» شاهد کاهش 60 درصدی کشف حجاب داخل خودرو بودیم. سردار علی ذوالقدری همچنین گفت: در گشت های امنیت اخلاقی نیز اصلاحاتی صورت گرفته و رویکرد اقدامات این گشت ها تغییر پیدا کرده است.

رئیس پلیس امنیت تهران بزرگ با اشاره به تغییرات صورت گرفته در شکل و شمایل خودرویی گشت امنیت اخلاقی گفت: داخل خودرو مشاوره توسط کارشناسان انجام می شود، در ابتدا با انجام فریضه شرعی به فرد خاطی تذکر داده شده، سپس فرد به سمت خودروی مشاوره هدایت و داخل خودروها توسط افراد مشاوره می شود.

انهدام چهارشنبه های سفید

در خبری دیگر به گزارش انتخاب، فرمانده انتظامی تهران بزرگ بااشاره به انهدام کمپین هایی مروج بی حجابی ازجمله چهارشنبه های سفید، نه به حجاب اجباری و... گفت: در برخورد با افرادی که بخواهند عفاف را از جامعه بزدایند و بی عفتی را ترویج دهند پلیس کوتاه نخواهد آمد. سردارحسین رحیمی در همایش آمران به معروف و ناهیان از منکر همچنین گفت: کمپین هایی نظیر «نه به حجاب اجباری»، «چهارشنبه های سفید» و... به لطف خدا تمام آنها منهدم شد. به گفته رئیس پلیس تهران، ماموران پلیس با قاطعیت با افرادی که بخواهند در اماکن عمومی فرهنگ بی حیایی را گسترش دهند، برخورد خواهد کرد. وی با بیان اینکه در حال حاضر 11 پاساژ بزرگ تهران تحت پوشش قرار دارد، گفت: این طرح در قالب طرح «ناظر2» در حال اجرا است.

بازداشت سه رقصنده اینستاگرامی

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت : اخیرا تعداد زیادی از دختران رقصنده بازداشت یا به دادسرا احضار شده اند. همین هفته گذشته نیز خبر بازداشت سه رقصنده دیگر در برخی رسانه ها منتشر شد. طبق اخبار منتشر شده در فضای مجازی (ص. الف)، (س. ش) و (ن. م) بازداشت شده و پرونده آنها به شعبه 28 دادگاه انقلاب ارسال شده است. پرونده رقصنده های اینستاگرامی به دست قاضی مقیسه سپرده شده است.