آرشیو پنج‌شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۰۴
حوادث
۱۰

دور دنیا در یک روز

سقوط اف 16 آمریکایی در جنوب آلمان

یک فروند جنگنده اف 16 آمریکایی در جنوب آلمان سقوط کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از برلین، یک فروند جنگنده اف 16 آمریکا در منطقه «تری یر» در جنوب آلمان سقوط کرد. این جنگنده آمریکایی در منطقه ای غیرمسکونی سقوط کرد و خلبان آن توانست با چتر خود را نجات دهد. به دلیل بنزین خارج شده از هواپیما، نیرو های امداد و پلیس در منطقه حضور یافتند. 

 
سرقت از بانک برای تامین مخارج عروسی !

پلیس آمریکا از دستگیری یک مرد آمریکایی اهل ایالت تگزاس خبر داد که یک روز پیش از ازدواجش برای تامین هزینه حلقه و مراسم عروسی خود به یک بانک دستبرد زده بود.

به گزارش ایسنا، «هیث بومپوس» به بانک دولتی «سیتیزنز» در «گرووتون» دستبرد زده بود. این مرد 36 ساله صندوقدار بانک را تهدید کرد و قبل از تقاضای وجه نقد اعلام کرد که اسلحه ای در اختیار دارد.  جالب اینجاست که وی به کارمندان بانک نیز اعلام کرده بود که در حال ازدواج است و برای عروسی اش به پول نیاز دارد.این مرد پس از گرفتن پول ها به سمت جاده های جنگلی اطراف بانک فرار کرد. نامزد بومپوس پس از آنکه فیلم های دوربین های نظارتی از دزدی او را که توسط پلیس در فیسبوک منتشر شده بود، مشاهده کرد با او تماس گرفت و در نهایت او را راضی کرد تا خود را به پلیس هیوستون تسلیم کند.هم اکنون بومپوس بازداشت شده و در زندان شهرستان «ترینیتی» به سر می برد. به گفته پلیس ، این مرد از زمان بازداشت تا کنون اجازه ملاقات نیز نداشته است.  بنا بر گزارش شبکه خبری بی بی سی، بومپوس به سرقت مسلحانه محکوم شده است.

 
فرود زن جوان از طبقه 13 بر روی سر پیرمرد!

زن 30 ساله ای که به قصد خودکشی از طبقه 13 یک آپارتمان به پایین پریده بود با فرود بر سر یک مرد 69 ساله حادثه ای هولناک را رقم زد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، در این حادثه که در منطقه کوکرا هند رخ داد، «مامتا هانسراج»30 ساله پس از پریدن به پایین روی سر پیرمردی با نام «بالو گامیت» فرود آمد و مرگ او را نیز رقم زد. پیرمرد که یک معلم بازنشسته 69 ساله بود از پیاده روی صبحگاهی به منزل باز می گشت که دچار این حادثه شد. در لحظه پرش این زن، قربانی مرد دقیقا از مقابل آپارتمان در حال عبور بود. ویدئویی که توسط شاهدان عینی و با تلفن همراه تهیه شده است جسد زن جوان و همچنین قربانی مرد را در حالی که در فاصله ای نزدیک از یکدیگر روی زمین قرار دارند نشان می دهد. هنوز انگیزه زن جوان از این اقدام وحشتناک مشخص نشده است. پلیس هند به دنبال یافتن انگیزه اصلی زن جوان  است که موجب شده او دست به خودکشی بزند.

 

دستگیری بزرگ ترین باند مواد مخدر انگلیس

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از لندن، آژانس ملی مبارزه با جرایم در انگلیس اعلام کرد: اعضای بزرگ ترین شبکه واردکننده مواد مخدر به انگلیس، بازداشت شدند.

بنا بر اعلام رسانه ها در انگلیس این شبکه بین المللی میلیاردها دلار موادمخدر را به انگلیس قاچاق کرده است. 13 عضو این شبکه دیروز در لندن، منچستر، سنت هلنز (St Helens)، استوک پورت، وارینگتون، بولتون، دوزبری و لیدز بازداشت شدند.  

همه این افراد، مرد هستند وبین 24 تا 59 سال سن دارند. این افراد از اعضای شبکه گسترده اند که بیش از 50 تن هروئین، کوکائین و حشیش را از هلند به انگلیس وارد کرده اند. این شبکه به مدت 18 ماه و تا اکتبر پارسال، با پنهان کردن مواد مخدر در جعبه های بسته های کودکان و آب میوه، این مواد را از هلند به انگلیس منتقل می کرد. بنا بر گزارش های رسمی منتشر شده در انگلیس در دسامبر پارسال بخشی از مواد مخدر قاچاق این باند، شامل 351 کیلوگرم کوکائین، 92 کیلوگرم هروئین، 250 کیلوگرم کانابیس و 1850 کیلوگرم حشیش، با بهای بیش از 38 میلیون پوند کشف و ضبط شد.

بررسی های بیش تر نشان داد که این شبکه، از فوریه 2017 میلادی، از بنادر گوناگون انگلیس، مواد مخدر را به این کشور قاچاق و در سراسر کشور توزیع کرده است. به نوشته این روزنامه، در آوریل سال جاری میلادی نیز چهار مرد و دو زن، از اعضای این شبکه بین المللی مواد مخدر در هلند بازداشت شدند که قرار است تحویل انگلیس شوند. مقامات مسئول گفته اند در سال 2015 میلادی نیز بیش از یکصد کیلوگرم هروئین در انگلیس کشف شد و 13 نفر از اعضای همین باند، به زندان محکوم شدند.

 
تمدید قرارداد بیمه درمان تکمیلی ایثارگران تا ابتدای آذرماه

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اتمام قرارداد فعلی بیمه تکمیلی درمان ایثارگران در ابتدای آبان ماه، گفت: به دلیل کمبود، زمان قرارداد فعلی بیمه با شرکت بیمه دی تا ابتدای آذرماه تمدید شده است تا ایثارگران برای دریافت خدمات درمانی دچار مشکل نشوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران، عبدالرضا عباسپور روز گذشته در همایش مدیران کل استانی و معاونین این بنیاد، حوزه درمان را یکی از مهم ترین بخش های خدماتی بنیاد دانست و گفت: اصلی ترین خدمت درمانی بنیاد بیمه تکمیلی است که در واقع در قاعده هرم سلامت ایثارگران قرار دارد و دولت و به تبع آن بنیاد شهید و امور ایثارگران مکلف به پرداخت هزینه های درمانی ایثارگران هستند که این کار از طریق بیمه های تکمیلی درمانی انجام می شود. وی با اشاره به اتمام قرارداد فعلی بیمه تکمیلی درمان ایثارگران در ابتدای آبان ماه گفت: مناقصه برای انتخاب شرکت بیمه گر در حال برگزاری است و تا چند هفته آینده نتیجه آن اعلام می شود و به دلیل کمبود زمان، قرارداد فعلی بیمه با شرکت بیمه دی به مدت یک ماه تا ابتدای آذرماه تمدید شده است تا ایثارگران برای دریافت خدمات درمانی دچار مشکل نشوند.معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه به صورت روزانه بیش از 67 هزار خدمت درمانی به ایثارگران ارائه می شود، افزود: این رقم در سال حدود 24 میلیون مورد است و علی رغم تمام مشکلات اعتباری هیچ کاری متوقف نشده است.عباسپور با اشاره به معوقه 2 هزار و 300 میلیارد تومانی به بیمه دی گفت: در تلاش هستیم تا این معوقات را تامین کنیم. مشکل اصلی عدم تامین اعتبار است که ضرورت دارد سازمان برنامه و بودجه با توجه به حساسیت درمان ایثارگران و لزوم تامین اعتبار آن هرچه سریع تر بودجه ای که طبق قانون تخصیص یافته تلقی شده به بنیاد شهید و امور ایثارگران تخصیص دهد.