آرشیو چهار‌شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸، شماره ۳۵۳۹
حوادث
۱۱

حادثه ها

دستگیری 678 مجرم در عملیات رعد پلیس

عملیات رعد 29 پلیس تهران به دستگیری 678 مجرم و کشف 9 هزار و 612 مورد انواع جرم منجر شد.

سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران، دراین باره گفت: با اجرای 409 حکم قضائی و هماهنگی دادسراها با ورود به مخفیگاه سارقان و مالخران، 678 نفر از سارقان و مالخران و زورگیران دستگیر شدند.

وی از شناسایی و کشف 228 دستگاه خودرو و موتورسیکلت و همچنین شناسایی 9 هزار و 612  عدد از اموال مسروقه در رعد 29 خبر داد و افزود: 33 باند منهدم شده و 86 درصد مال باختگان شناسایی شده اند؛ ارزش اموال مسروقه مکشوفه 9.5 میلیارد تومان است. سردار رحیمی اعلام کرد: خوشبختانه با همکاری خوب دستگاه قضا توانسته ایم در وقوع جرائم تقریبا جزء استان های آخر باشیم؛ در شش ماهه نخست نیز نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 13 درصد افزایش جرائم کشف شده را داشته ایم. همچنین بالغ بر 97 درصد از جرائم خشن و مهم را کشف کرده ایم.

در همین حال دادستان تهران نیز درباره برخورد با مجرمان سابقه دار توضیح داد: به پرونده این افراد، مخصوصا مجرمانی که بیش از دوبار دستگیر شده اند خارج از نوبت و بدون فوت وقت رسیدگی و همه مجازات ها برای آنها در نظر گرفته می شود و از مرخصی یا تخفیف در مجازات هم محروم خواهند شد.

بنا بر این گزارش، کشف 63 دستگاه ماینر در شهرک صنعتی منطقه قلعه نو و همچنین کشف 29 قطعه شیء عتیقه که قدیمی ترین آنها مربوط به دو هزار سال قبل از میلاد است و از استان لرستان به تهران منتقل شده بود، از مهم ترین کشفیات این مرحله از طرح رعد پلیس تهران محسوب می شود.

دستگیری سارق درهای حرم امامزاده

رئیس کلانتری 176 حسن آباد از دستگیری یک نفر سارق درهای امامزاده ای در محدوده این کلانتری خبر داد.

سرهنگ «سیدجلال حسینی» در تشریح این خبر بیان کرد: ساعت 10 صبح روز دوشنبه، شهروندی با مراجعه به کلانتری اظهار کرد که خادم حرم امامزاده ای در حسن آباد است و چهار دروازه حرم  امامزاده توسط یک شخص که او را شناسایی کرده سرقت و به یک ضایعاتی در همان محله به قیمت یک میلیون تومان فروخته شده است.

کلانتر محدوده حسن آباد ادامه داد: سریعا تیمی از ماموران عملیات کلانتری به همراه این خادم امامزاده به محل اعلامی اعزام شدند و متهم اصلی پرونده را همان جا دستگیر کردند و برای انجام تحقیقات فنی و پلیسی به کلانتری انتقال دادند. وی در ادامه افزود: سارق پس از دستگیری به جرم خود اعتراف کرد و گفت تمامی اموال را به مالخری از اهالی روستای کناری فروخته است.

این مقام انتظامی تصریح کرد: این سارق مدعی بود دوبار به زندان رفته و برای تامین هزینه مواد مخدرش دست به این کار زده است و در انتها با هماهنگی مقام قضائی در مغازه مالخر درها نیز کشف و به امامزاده انتقال داده شد. بنا بر این گزارش، مالخر این اموال مسروقه نیز که سابقه دار بود، دستگیر شد و هر دو نفر با تشکیل پرونده ای به مقام محترم قضائی معرفی شدند.

3 زورگیر حرفه ای به دام افتادند

سه سارق زورگیر که اقدامات مجرمانه خود را با تهدید سلاح سرد انجام می دادند دستگیر شدند. ستوان مهدی کیاشمشکی، رئیس کلانتری 162 فشم دراین باره گفت: ماموران ساعت 10:30 صبح روز دوشنبه در تحقیقات فنی و پلیسی به یک سارق سابقه دار در این محله رسیدند و متوجه شدند این سارق 30 ساله با همکاری دو نفر دیگر یک دستگاه خودروی پژو 405 را از مالک آن زورگیری کرده اند.

وی ادامه داد: در استعلام از سامانه پلیسی مشخص شد سارق و همدستانش این سرقت را در محدوده کلانتری شهرری مرتکب شده اند و همچنین متهم در ادامه اعترافاتش به سرقت چهار خودروی دیگر، یک دستگاه گوشی و یک فقره سرقت از منزل به همراه سرقت یک دستگاه موتورسیکلت نیز اعتراف کرد. این مقام انتظامی تصریح کرد: متهم مدعی بود با زورگیری و تهدید با سلاح سرد اقدامات مجرمانه خود را انجام داده است و در ادامه دو همدست خود را نیز معرفی کرد. وی در انتها گفت: با هماهنگی های قضائی متهمان این پرونده در بلوار بعثت، خیابان بهبودی دستگیر شدند و مشخص شد این دو نفر نیز به ترتیب 30 و 35 ساله و مانند نفر دستگیرشده سابقه دار هستند.

بنا بر این گزارش، مال باخته ها در بدو ورود به کلانتری هر سه متهم را شناسایی کردند که با طرح شکایت این شهروندان علیه متهمان، پرونده تشکیل و به مرجع قضائی ارجاع شد.