آرشیو شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۰۵
اخبار کشور
۳

حجت الاسلام محمدحسنی: شهادت طلبی جلوه ای از معنویت ارتش است

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با بیان جلوه هایی از معنویت در نیروهای ارتش، شهادت طلبی را یکی از این جلوه ها عنوان کرد.

حجت الاسلام عباس محمدحسنی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در سخنان پیش از خطبه های نمازجمعه دیروز تهران خود ضمن اشاره به تاسیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش پیشنهاد رهبر معظم انقلاب و به تصویب امام خمینی(ره) با هدف مکتبی کردن و معنویت محور کردن ارتش گفت: ارتش امروز یک نیروی کاملا معنوی و معنویت محور است و جزو افتخارات ماندگار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

وی ادامه داد: گواه ما در معنویت محور بودن ارتش، نشان های افتخاری است که امام و رهبری به ارتش اعطا فرموده اند. بیان تمامی آن نشان ها زمان زیادی می طلبد، اما من به برخی از آن ها اشاره می کنم.

محمدحسنی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب درخصوص ارتش، اظهار داشت: رهبر انقلاب فرمودند که ارتش کلمه طیبه است و همچنین ایشان به تازگی فرمودند که ارتش نمایشگاه بزرگی از ارزش های اسلامی است. جلوه اول معنویت در ارتش، ولایتمداری است که جزو صفات برجسته و کلیدی ارتش ایران به شمار می آید که در این زمینه به 2 نکته می توان اشاره کرد.

وی ادامه داد: نکته اول اینکه بنده از نزدیک شاهد اشتیاق فراوان کارکنان برای دیدار با رهبر انقلاب هستم. هیچ یگانی نرفته ام مگر اینکه یکی از مهم ترین و اولین درخواست هایشان دیدار با رهبر انقلاب است. این جزو خواسته های بیشتر کارکنان و خانواده های ارتشیان است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در مورد نکته دیگر ولایت مداری ارتش گفت: نکته دیگر اطاعت پذیری محض است. هیچگاه ارتشیان در مورد چرایی صدور فرمان از سوی رهبر انقلاب صحبت نمی کنند، بلکه در مورد چگونگی اجرای آن صحبت می کنند. جلوه دوم معنویت در ارتش، شهادت طلبی و جان بر کف بودن است. تقدیم 48 هزار شهید مدافع وطن و حرم، حضور معنادار ارتش در جبهه مقاومت و اعلام آمادگی سیل آسای کارکنان ارتش برای انجام ماموریت های خطیر در هر نقطه ای که لازم است، نمونه های شهادت طلبی ارتشیان است.

محمدحسنی خاطرنشان کرد: جلوه سوم معنویت در ارتش، استقبال کارکنان ارتش از مراسم ها و برنامه های دینی است. در هر 24 ساعت، یک هزار نمازجماعت در یگان های ارتش برپا می شود. استقبال از برنامه های قرآنی نیز در ارتش زیاد است. در مسابقات سالیانه، ارتش یا رتبه نخست و یا رتبه دوم را کسب می کند.

وی تاکید کرد: ارتش امسال در حوزه خانواده ها رتبه اول و در حوزه کارکنان رتبه دوم را کسب کرد. ارتش یک ارتش قرآنی و نورانی است. همچنین در ماه محرم مراسمات عزاداری پرشور برگزار می شود.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش بیان کرد: کارکنان ارتش در رزمایش معنوی و آسمانی اربعین شرکت کرده اند و با هر کس تماس می گیریم، می گویند در مسیر کربلا هستند. موکب های ارتش روزانه بیش از 20 هزار نفر را پذیرایی می کنند. جلوه چهارم معنویت در ارتش التزام به مسائل شرعی است.

وی درباره دستاوردهای ارتش در حوزه معنویت خاطرنشان کرد: ارتش نقش آفرینی تعیین کننده در برابر شیطنت های منطقه ای و فرامنطقه ای دشمنان را دارد، تا جایی که در آینده نه چندان دور شاهد مجلس ختم سیاست های مداخله جویانه آمریکا و اذناب آن خواهیم بود.