آرشیو شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸، شماره ۴۷۲۷
خبر
۸

خبر

واعظی اعلام کرد: آمادگی ایران برای کمک به عراق در موضوع اربعین

دنیای اقتصاد : محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور روز پنج شنبه در بازدید چند ساعته از پایانه مرزی شلمچه، مسائل مربوط به تردد زوار از این پایانه را از نزدیک مورد بررسی و رسیدگی قرار داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، واعظی در گفت و گو با زائران و مسوولان محلی در جریان آخرین وضعیت تردد زائران از این پایانه و امکانات و کاستی های موجود قرار گرفت.

رئیس دفتر رئیس جمهور همچنین ناهار را در موکب الغدیر و همراه با زوار و در فضایی صمیمی صرف کرد.رئیس دفتر رئیس جمهور همچنین در جریان بازدید از پایانه مرزی چذابه در گفت وگو با خبرنگاران تاکید کرد: امروز تمهیدات مناسبی در چهار مرز کشور برای تردد زوار فراهم شده است و متاسفانه در طرف عراق مشکلاتی به ویژه در زمینه حمل و نقل زائران وجود دارد که در صورت اعلام نیاز طرف عراقی، آمادگی داریم کمک و همکاری کنیم.واعظی همچنین در ارتباط زنده با شبکه خبر در جریان بازدید از مرز مهران گفت: مهم ترین موضوع برای ما در مرزها مساله جاده و ترافیک سنگین آن بود این در حالی است که وضعیت سال جاری اصلا قابل قیاس با سال گذشته نیست. رئیس دفتر رئیس جمهور تصریح کرد: در 24 ساعت گذشته بیش از 180 هزار زائر از مرز مهران تردد کرده اند این در حالی است که نسبت به سال گذشته در همین روز ما شاهد سه برابر شدن تردد زائران هستیم.

در خواست مهلت شورای نگهبان برای اعلام نظر درباره تشکیل وزارت بازرگانی

فارس : شورای نگهبان روز پنج شنبه در نشست خود به بررسی تعدادی از طرح ها و لوایح مصوب مجلس پرداخت و درباره سه طرح یا لایحه تقاضای استمهال (درخواست مهلت بیشتر برای رسیدگی) کرد. بر اساس اعلام معاونت قوانین مجلس، طرح تشکیل وزارت بازرگانی، لایحه اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان و لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مشترک ایمنی مدیریت سوخت مصرف شده و ایمنی مدیریت پسماند پرتوزا سه موردی است که شورای نگهبان بر اساس تقاضای استمهال در نشست های آینده بررسی خواهد کرد.

سرلشکر سلامی: سپاه جغرافیای مقاومت را گسترش می دهد

سپاه نیوز : فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه مقاومت ملت ایران در مقابل دشمنان حد و مرز ندارد، گفت: سپاه جغرافیای مقاومت را گسترش خواهد داد و دشمن زمانی که مشاهده می کند جغرافیای مقاومت گسترش یافته باید صحنه را ترک کند و چاره ای جز این کار نخواهد داشت. سرلشکر حسین سلامی در جمع پایوران سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل با تاکید بر اینکه مقاومت ملت ایران در مقابل دشمنان حد و مرز ندارد، اظهار کرد: ما اجازه ورود دشمن به خاک میهن اسلامی عزیزمان را نخواهیم داد و با حضور خود در کیلومترها دورتر از مرزهای کشور، راه دشمن را برای توطئه چینی ها و کارهای خصمانه شان سد خواهیم کرد.

امام جمعه موقت تهران: موضع نظام، توقف فوری حملات و خروج نظامیان از خاک سوریه است

فارس : خطیب جمعه تهران تاکید کرد که موضع نظام جمهوری اسلامی ایران ناصحانه و توقف فوری حملات و خروج نظامیان از خاک سوریه است. آیت الله سیداحمد خاتمی خطیب جمعه تهران، در خطبه های نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به لشکرکشی ترکیه به شمال سوریه تحت عنوان عملیات چشمه صلح، عنوان کرد: این کار ترکیه تجاوز به یک کشور مستقل است.

او افزود: یک نصیحت به دولت ترکیه دارم مبنی بر اینکه عربستان به عنوان نوکر آمریکا، حرف آمریکا را شنید و در باتلاق افتاد. او یک هفته ای می خواست کار یمن را تمام کند اما بعد از پنج سال رزمندگان یمنی هستند که حرف اول را می زنند؛ بنابراین ترکیه مراقب باشد تا به این دام آمریکا نیفتد. ترکیه باید مراقب باشد تا باتلاق جدیدی برای خود درست نکند.آیت الله خاتمی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به این موضوع که انتخابات در حقیقت جشن سیاسی است، گفت: این جشن سیاسی در زمان طاغوت و حتی پیش از طاغوت هم اجازه داده نمی شد و آنها خود را همه کاره می دانستند. رژیم پهلوی بهایی برای مردم قائل نبود، اما به برکت پیروزی انقلاب این جشن سیاسی اتفاق افتاد و در این چهل سال نزدیک به 40 بار مردم پای صندوق رای آمدند و سرنوشت خود را رقم زدند. او تصریح کرد: هرکسی دل داده انقلاب است باید تلاش برای حضور با شکوه مردم در پای صندوق های رای داشته باشد. این نقطه جای اهداف حزبی نیست بلکه جای عزت و آبروی نظام است. آیت الله خاتمی یادآوری کرد: برای برپایی انتخابات باشکوه باید همه از جمله مجریان، مردم و کاندیداها قانون مدار باشیم، قانون شکنی و تحقیر قانون در شان هیچ کس و حتی در شان مسوولان نیست.او ادامه داد: از جمله رفتارهای ناپسند در آستانه انتخابات، دو قطبی کردن جامعه است. دوقطبی کردن هایی که رای بیاورد. برخی از اظهارات و اقدامات و برخی از ابلاغات بوی دو قطبی کردن جامعه را می دهد. اگر واقعا مصلحت کشور را می خواهید، نه مصلحت باند و جناح تان؛ این کار را نکنید. دوقطبی کردن جامعه به مصلحت اتحاد جامعه اسلامی نیست.

تهیه میثاق نامه انتخابات مجلس یازدهم

دنیای اقتصاد : حجت الاسلام احمد مازنی عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی از تهیه پیش نویس میثاق نامه انتخابات مجلس یازدهم در قالب طرح گفت وگوی ملی خبر داد و گفت که این میثاق نامه تا پایان مهر نهایی خواهد شد. مازنی در گفت وگو با «ایسنا» با اشاره به ارائه گزارشی از طرح گفت وگوی ملی به علما در سفر اخیر محمدرضا عارف به قم اظهار کرد: اخیرا در جلسات گفت وگوی ملی، میثاق انتخابات مجلس یازدهم با تاکید بر منافع ملی تهیه شده است.

من پنج شنبه گذشته در جلسه خانه احزاب این موضوع را مطرح کردم و مهندس باهنر هم در همان جلسه روی این میثاق نامه تاکید کرد و در حال حاضر متن آن در حال نهایی شدن است و جزئیات آن هم بعد از نهایی شدن یعنی تا اواخر مهر ماه اعلام می شود. او گفت: هدف از اینکه در قالب طرح گفت وگوی ملی، میثاق نامه تهیه شده این است که همه مردم در انتخابات مشارکت کنند و همه جناح ها از فرصت برابر برای کاندیدا شدن و حضور در عرصه انتخابات به عنوان نامزد نمایندگی مجلس برخوردار شوند و اصول مشترک ما که مبنا و منشا آن قانون اساسی و منافع ملی است را مراعات کنند تا نتیجه انتخابات صرف نظر از اینکه چه کسی برنده و چه کسی بازنده است همه را خشنود کند و انتخاباتی پرشور، آبرومند و تحریم شکن در سطح کشور برگزار شود. این چیزی است که مورد انتظار ماست.