آرشیو سه‌شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸، شماره ۴۷۴۵
بورس
۱۵

خبر بنگاه ها

تقدیر از عملکرد شرکت مس در اکتشافات

گروه بنگاه ها : خداداد غریب پور در بازدید از غرفه ملی مس در نمایشگاه ایران کانمین با تاکید بر شرایط خوب تولیدی شرکت مس گفت: درحال حاضر برنامه های شرکت مس با برنامه ششم توسعه هماهنگ است و امیدوارم تا پایان برنامه ششم اهداف تعیین شده در حوزه فولاد و مس را محقق کنیم. به گزارش روابط عمومی شرکت ملی صنایع مس ایران، معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه در حوزه اکتشاف به دنبال استفاده از دستگاه و تجهیزات جدید هستیم، گفت: شرکت های بزرگ معدنی دنیا در این حوزه به صورت جدی وارد شده اند که بسیاری از این فناوری ها اخیرا در نمایشگاه آیمارک استرالیا به نمایش درآمده بود.

وی با اشاره به حضور سعدمحمدی مدیرعامل ملی مس در آیمارک 2019 استرالیا گفت: نتایج بازدید و حضور ایشان در این همایش در روزهای آینده به صورت کنفرانس در ایمیدرو برگزار خواهد شد تا زمینه های استفاده از دانش روز در اکتشافات فراهم شود. غریب پور اظهار کرد: خوشبختانه شرکت مس در حوزه اکتشافات و فعال سازی معادن کوچک و متوسط خیلی خوب عمل کرده است و طبق تفاهمی که با مدیرعامل شرکت مس داشتیم قرار شده است شرکت مس به طور مستقیم معادن بزرگ را بهره برداری کند و معادن کوچک را با مشارکت بخش خصوصی فعال کند. رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه سیاست ایمیدرو توسعه بخش معدن است گفت: برای تحقق این موضوع به شرکت های معدنی اعلام کردیم که افزایش سرمایه از محل سود انباشته برای توسعه در دستور کار قرار گیرد. وی افزود: شرکت ملی مس امسال بخشی از سود خود را برای طرح های توسعه و بازسازی و نوسازی اختصاص داده است. به گفته غریب پور، شرکت مس به اندازه کل فروش سال گذشته، طی 6 ماه نخست امسال فروش داشته است. رئیس هیات عامل ایمیدرو در پایان با اشاره به همکاری خوب شرکت مس با مجموعه های دانش بنیان و جهاد دانشگاهی در حوزه بومی سازی اظهار کرد: درحال حاضر شرکت مس رنکینگ خوبی در بازار سرمایه دارد و جزو سه شرکت برتر بازار سرمایه است.

با حمایت ذوب آهن اصفهان انجام شد : رونمایی از سایت و اپلیکیشن معدن مارکت

گروه بنگاه ها : با حمایت ذوب آهن از اپلیکیشن و سایت معدن مارکت در نمایشگاه ایران کانمین 2019 رونمایی شد. محمد جعفر صالحی با بیان اینکه این سایت و نرم افزار موجب خواهد شد تامین کنندگان مواد اولیه کارخانه های فولادی و سایر صنایع وابسته به طور نظام مند و یکپارچه در تعامل باشند گفت: بر اساس برنامه های این نرم افزار، تمام معادن در سطوح مختلف اکتشاف و تولید، شناسایی و جذب خواهند شد. وی افزود: شرکت های معدنی در فضای این سایت و اپلیکیشن توانمندی ها و دستاوردهای خود را عرضه خواهند کرد. معاون خرید ذوب آهن اصفهان هماهنگی بیشتر بین شرکت های معدنی و فولادی را باعث رونق تولید و شکوفایی اقتصاد کشور دانست و گفت: این اپلیکیشن می تواند با تسریع تبادلات اطلاعاتی در حوزه معدن و صنایع وابسته برای رفع موانع تولید فضای مناسبی را فراهم آورند.