آرشیو سه‌شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸، شماره ۵۵۱۸
ورزش
۱۷

استراماچونی: بازی با صنعت، سخت ترین بازی ماست

استقلالی که در پنج هفته نخست لیگ برتر بردی نداشت، حالا به دنبال پنجمین برد متوالی خود در لیگ برتر است. البته استراماچونی، خوب می داند کسب هر برد در لیگ ایران چقدر دشوار است. او در نشست خبری بازی با صنعت نفت با تاکید بر این مساله گفت: شنیده بودم که لیگ ایران اصلا آسان نیست. الان که این جا هستم متوجه شدم واقعا لیگ سختی است و شما می توانید مقابل هر تیمی امتیاز از دست دهید و همه بازی ها سخت است. حتی اگر با تیم ته جدولی بازی داشته باشید، نمی توانید بگویید بازی راحتی در پیش دارید. متاسفانه ما پنج امتیاز راحت را مقابل ماشین سازی، فولاد و ذوب آهن از دست دادیم که شایسته از دست دادن امتیاز نبودیم. امیدوارم این به ما درس داده باشد که تا آخرین لحظه بازی عملکردمان را حفظ کنیم.

سرمربی استقلال با بیان این که احتمالا تیمش را با همان ترکیب دیدار با تراکتور به مصاف صنعت نفت می فرستد، درباره شناختش از حریف آبادانی گفت: همان طور که در مصاحبه قبلی ام گفته بودم، به نظرم صنعت نفت با توجه به بازیکنان ارزانی که دارد بهترین نتیجه را گرفته است. آنها یک ذهنیت واضح و روشن برای روش بازی شان دارند. برای ما بازی سختی خواهد بود چون مدل بازی آنها به شکلی است که می تواند برای استقلال مشکل ساز باشد. من با بازیکنانم شفاف صحبت کردم که این بازی، تست بلوغ ما است. از زمانی که در ایران هستم، بازی با صنعت نفت مهم ترین و سخت ترین بازی مان است. بازیکنان باید این موضوع را درک کنند.

استراماچونی، در پایان درباره ارزیابی خودش از شانس های قهرمانی در لیگ برتر نیز گفت: در مورد تیم های مدعی ترجیح می دهم صبر کنم نیم فصل تمام شود چون فکر می کنم وقتی با تمام این تیم ها بازی کرده باشیم، می توانم ایده داشته باشم. قطعا تا الان تراکتور و پرسپولیس بهترین تیم هایی هستند که ما با آنها بازی کردیم.