آرشیو پنج‌شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸، شماره ۷۱۹۷
سیاسی
۳

دیگه چه خبر

روایت ذوالنور از بیوتروریسم «پوشکی»

 خبر اول اینکه،رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: گاهی دشمنان پنبه هایی را که با آنها پوشک بچه یا مشابه آن تولید می شود به گونه ای تهیه می کنند که موجب عقیم سازی می شوند. به گزارش ایسنا، حجت الاسلام مجتبی ذوالنور در همایش ملی پدافند غیرعامل که روز 14 آبان در سالن همایش های بین المللی سازمان صداوسیما برگزار شد، با بیان اینکه امروز یکی از بسترهای آسیب به جمعیت، عرصه بیوتروریسم است که متاسفانه کمتر مورد توجه قرار می گیرد، گفت: گاهی دشمنان پنبه هایی را که با آنها پوشک بچه یا مشابه آن تولید می شود  به گونه ای تهیه می کنند که موجب عقیم سازی می شوند. ذوالنور با بیان اینکه موضوع تراریخته ها یک تهدید جدی است، گفت: مافیاهای خطرناکی پشت موضوع تراریخته ها هستند که سالوس وار نظر تصمیم گیرندگان کشور را دچار انحراف می کنند. وی تاکید کرد: ما باید آزمایشگاه ها و مراکز تحقیقاتی قوی برای آزمایش محصولات تراریخته داشته باشیم.

کویت حامل پیام ایران به عربستان و بحرین

 خبر دیگر اینکه،خالد جارالله معاون وزیر خارجه کویت روز سه شنبه تاکید کرد که کشورش پیام جمهوری اسلامی ایران درباره صلح در منطقه خلیج فارس را به عربستان سعودی و بحرین منتقل کرده است. به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی کویت (کونا)، جارالله گفت: کویت این پیام ها را به برادران سعودی و بحرینی فرستاده اما تاکنون پاسخی در خصوص این موضوع دریافت نکرده است. علی ربیعی سخنگوی دولت ایران با تایید خبر ارسال نامه حسن روحانی به پادشاه عربستان و بحرین، گفت: رئیس جمهوری محترم نامه ‏هایی ارسال کردند؛ اساس نامه‏ ها صلح و ثبات منطقه بوده است؛ ما معتقدیم دو جانبه های متعددی می تواند در منطقه شکل گیرد و فشارهای امریکا نباید باعث دوری همسایگان شود.

ادعای دخالت ایران در انتخابات امریکا

 دست آخر اینکه،   نهادهای امنیتی دولت امریکا مدعی شده اند که کشورهای روسیه، ایران و چین قصد مداخله در انتخابات امریکا را دارند. به گزارش ایسنا، سران چهار نهاد حکومتی وزارت دادگستری، وزارت دفاع، سازمان اطلاعات ملی، اف.بی.آی، فرماندهی سایبری و ان.اس.ای، در بیانیه ای مشترک، امنیت انتخابات را در اولویت قرار داده اند تا آن چه تلاش سه کشور روسیه، ایران، چین و عاملان دیگر برای مداخله در انتخابات امریکا عنوان شده است را بی ‎ نتیجه بگذارند. سران این نهادها گفته اند: مخالفان ما خواهان کارشکنی در نهادهای دموکراتیکمان، متاثر کردن افکار عمومی و تاثیر گذاشتن بر سیاست های دولت هستند.  روسیه، چین، ایران و دیگر عاملان بدخواه، همگی به دنبال مداخله در روند رای گیری یا تاثیر گذاشتن بر تصور رای دهندگان خواهند بود. آنها همچنین مدعی شدند که عاملان یادشده ممکن است از کمپین هایی در شبکه های اجتماعی و کمپین های اطلاعات دروغین مستقیم استفاده کرده یا حملاتی سایبری علیه زیرساخت های فدرال یا محلی انجام دهند.