آرشیو پنج‌شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸، شماره ۷۱۹۷
فناوری
۷

اخبار

تاخیر بازی های آنلاین به 50میلی ثانیه رسید

نایب رئیس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: چند روز قبل گیمرها از وزیر ارتباطات خواستند تاخیری را که درانجام بازی آنلاین وجود دارد برطرف کند. به دنبال دستور وزیر، پس از سه روز موفق شدیم با ساز و کار انتقال درخواست های بازی به سروری در کشور همسایه، تاخیرها را به 50 میلی ثانیه برسانیم.

به گزارش ایرنا، سجاد بنابی با اشاره به اینکه جنوبی ها از مقاصد جنوبی به اینترنت وصل می شوند، مشهدی ها از جنوب غربی و به همین صورت بقیه افراد از مقاصد توزیع شده دیگر، به همین دلیل تجربه بازی برای گیمرها یکسان نمی شد. به همین دلیل وزیر ارتباطات از شرکت زیرساخت خواست این مشکل را ظرف یک هفته برطرف کنند. عضوهیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت در پاسخ به این سوال که پایداری رفع این مشکل چقدر است؟ گفت: تمام شرکت های ارائه دهنده این بازی ها خارجی هستند و این شرکت ها برای حل کردن مشکل خود، سرورهایشان را در سراسر جهان مانند امریکا، اروپا، خاورمیانه، روسیه و... توزیع می کنند و گیمرها به سروری وصل می شوند که به آنها نزدیک تر است و طبیعتا کمترین تاخیر را دارد. بنابراین سرورهای این بازی های خارجی اگر فردا صبح

به یک مکان دیگر تغییر کند دوباره باید تمام این کارهایی را که ظرف مدت سه روز انجام شده انجام بدهیم تا تاخیرازبین برود.

انتشار لینک های مخرب با عنوان فیلترشکن

به تازگی لینک های مخربی با عنوان فیلترشکن در شبکه های اجتماعی منتشر می شود که آلوده به ویروس بوده و کلیک روی آنها باعث تغییرات مخرب خودکار در گوشی کاربران خواهد شد. به گزارش «ایران»، پلیس فتا با اعلام این خبر هشدار داده است به تازگی لینک هایی با عنوان «فیلترشکن (vpn)، این برنامه را نصب کن خیلی خوبه» و آدرس هایی از جمله (bit.ly/347vpgm) و (bit.ly/2wnyfl6) به صورت پیامک انتشار یافته که آلوده به ویروس هستند و درصورت نصب این برنامه ها ممکن است کاربر با مشکلاتی از جمله تخلیه شارژ، ارسال پیامک های انبوه، پیام های تهدیدآمیز و از دسترس خارج شدن گوشی مواجه شود. پیامک های ارسالی حاوی لینک مخرب است و درصورت نصب، به طور خودکار و بدون اطلاع کاربر تغییراتی در دستگاه وی ایجاد می شود؛ این لینک ها به منظور گسترش، پیغام را برای افرادی که در فهرست مخاطبین کاربر قرار دارد ارسال می کند و همه آنها به ویروس آلوده می شوند. به همین دلیل کاربران نباید به اینگونه پیامک ها اعتنا کنند و همیشه باید از آنتی ویروس به روز برای گوشی های خود استفاده کنند.

ویژگی های جدید توئیتر در سال 2020

در سال 2020 میلادی احتمالا ویژگی های جدیدی به توئیتر افزوده می شود که گزینه ادیت توئیت ها و جلوگیری از بازنشر برخی پست ها به انتخاب کاربر، از جمله این موارد است. به گزارش مهر، دنتلی دیویس نایب مدیر بخش طراحی و تحقیق این پلتفرم اجتماعی، توئیتی حاوی چند ایده در این باره را منتشر کرد که البته هنوز مشخص نیست آنها به طور واقعی اجرا شوند. در حساب کاربری دیویس اشاره شده ویژگی های جدید به کاربران اجازه می دهد در یک محاوره در شبکه اجتماعی خود را حذف کنند و همچنین ابزارهایی ابداع می شود که اجازه نمی دهد کاربران برخی پست ها را بازنشر کنند. دیویس در ادامه نوشت: معتقدم با افزایش قدرت کاربران در کنترل پست ها می توان توئیتر را ارتقا داد و از میزان سوءاستفاده ها در این پلتفرم کاست. در کنار این موارد ویژگی های مذکور باید براحتی قابل دسترس باشند.همچنین یک گزینه «ادیت» به کاربران اجازه می دهد اشتباهات خود را اصلاح کنند.