آرشیو پنج‌شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸، شماره ۴۵۰۴
سیاست
۳

بازتاب

نشست جنیدی با نمایندگان دانشجویی و وزارتخانه های علوم و بهداشت

تصمیم گیری مجدد درباره شیوه نامه انضباطی جنجالی نشست جنیدی با نمایندگان دانشجویی و وزارتخانه های علوم و بهداشت

نشست معاون حقوقی رییس جمهور با نمایندگان تشکل های دانشجویی و وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جهت بررسی شیوه نامه انضباطی دانشجویان برگزار شد.

به گزارش ایسنا، لعیا جنیدی؛ معاون حقوقی رییس جمهوری روز سه شنبه چهاردهم آبان ماه با دعوت از مقامات ذی ربط وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت درمان و آموزش پزشکی و نیز نمایندگان تشکل های دانشجویی در محل دفتر معاونت حقوقی شیوه نامه انضباطی دانشجویی و ملاحظات تشکل های دانشجویی را مورد بحث قرار داد و مقرر شد که موضوع در یک فرآیند کارشناسی مورد بررسی دقیق قرار گرفته و تصمیم گیری شود.

وکیل شبنم نعمت زاده:آزادی موکلم ظرف سه روز آینده صحت ندارد

وکیل مدافع شبنم نعمت زاده خبر آزادی موکلش تا سه روز آینده را تکذیب کرد. امیرمسعود مظاهری در این باره گفت: خبری که به اشتباه یکی از رسانه ها در مورد ارایه وثیقه 200 میلیاردی موکلم تا 3 روز آینده و آزادی او منتشر شده صحت ندارد. او که با ایسنا گفت وگو می کرد، ادامه داد: ما از بی گناهی و برائت خانم نعمت زاده دفاع نمی کنیم و معتقدیم ایشان در قبال مسوولیت و سهامدار بودنش در شرکت باید پاسخگو باشد و مسوولیت متوجه موکل است و اسناد موجود در شرکت حکایت از نقش اشخاص دیگری هم در وقوع جرم دارد که تعیین میزان مسوولیت موکلم با ارزیابی تاثیر و دخالت و نقش سایر اشخاص در این پرونده روشن می شود.

مظاهری تصریح کرد: بنابر ماده 242 قانون آیین دادرسی کیفری اشخاصی که متهم به جرایمی هستند که مجازات شان بیش از 10 سال حبس است تا دو سال ممکن است در بازداشت باقی بمانند و نیز ماده 9 آیین نامه دادگاه های ویژه تصریح دارد که اشخاص ممکن است تا پایان رسیدگی و صدور حکم در بازداشت بمانند و مقید به زمان نیست. اینکه اشتباه یک رسانه این گونه القا کرده که قرار بازداشت او به وثیقه تبدیل و آزاد می شود، درست نیست. او درباره اینکه آیا حکم موکلش صادر شده است، گفت: در مراجعه ای که امروز به دادگاه داشتم، هنوز حکم صادر نشده است. 6 جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت زاده، دختر وزیر سابق صمت، احمدرضا لشگری پور و شرکت توسعه دارویی رسا در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد و آخرین جلسه دادگاه در 6 آبان ماه بود. طبق کیفرخواست صادره شبنم نعمت زاده، فرزند محمدرضا متهم پرونده است که در ابتدا با تودیع وثیقه آزاد بود و سپس بازداشت شد. او متهم است به مشارکت در اخلال عمده از طریق اخلال در توزیع مایحتاج عمومی دارو به مبلغ یک هزار و 850 میلیارد و 148 میلیون و 379 هزار و 599 ریال با علم به موثر بودن در ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی، مشارکت در تحصیل مال از طریق نامشروع به همان مبلغ ذکر شده و سوءاستفاده از جواز و امتیاز تعویض شده، مشارکت در اخلال نظام دارویی کشور، فعالیت غیرمجاز در شبکه دارویی در استان البرز بدون مجوز وزارت بهداشت و نگهداری غیرمجاز دارو بدون تشریفات قانونی عنوان شده است.

وضعیت پرونده روح الله زم از زبان سخنگوی قوه قضاییه

سخنگوی قوه قضاییه آخرین وضعیت پرونده روح الله زم را تشریح کرد. به گزارش ایسنا، غلامحسین اسماعیلی در پاسخ به سوالی درباره پرونده روح الله زم گفت: در این پرونده در گام اول تحقیقات مفصلی انجام شده و مستندات فراوانی به دست امده است. بر اساس مستندات حاصله ارتباط مستمر و وابستگی این فرد به سرویس های بیگانه محرز و نحوه ارتباط مشخص شده است. همچنین وجوهی که او از سرویس های کشورهای مختلف اخذ کرده، احصا شده است. او افزود: همان گونه که ادعا می شد که این فرد سرشبکه و محوریت برای شبکه های ماهواره ای خارج از کشور و پایگاه های خبری برون مرزی است، مشخص شد و این ارتباطات و مرجعیت شخص به دست آمده است. اینکه حلقه ارتباط این شبکه ها با سرویس های بیگانه بوده، به دست آمد و مشخص شد، هم در سرویس های اطلاعاتی بیگانه که برخی از عناصر خودفروخته داخلی آن را به خدمت گرفته اند و هم زنجیره آنها. وی افزود: در هفته های آتی نسبت به سایر نتایج به دست این پرونده اطلاع رسانی می شود.اسماعیلی درباره عنوان اتهامی زم گفت: ما از بیان عنوان دقیق اتهامی تا زمانی که پرونده مراحل قضایی را طی نکرده است، معذوریم.

واعظی در سفر به بوشهر و فارس: سیاست دولت تدبیر و امید توسعه متوازن و همه جانبه کشور است

رییس دفتر رییس جمهوری به منظور بررسی روند پیشرفت تعدادی از پروژه های زیرساختی و توسعه ای استان های بوشهر و فارس روز گذشته به عسلویه سفر کرد و در ادامه عازم شهرستان مهر در استان فارس شد. محمود واعظی بعد از ظهر چهارشنبه پس از بازدید از کارخانه آلومینیوم جنوب واقع در منطقه ویژه اقتصادی لامرد در گفت وگو با خبرنگاران با بیان اینکه قبل از انقلاب در این منطقه هیچ فعالیت و صنعتی دیده نمی شد و امکانات در این منطقه بسیار محدود بود، گفت: خوشبختانه پس از پیروزی انقلاب اسلامی دولت ها در راستای توسعه همه جانبه کشور تلاش کردند و گام های بسیار خوبی برداشته شده است. رییس دفتر رییس جمهوری خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید هم براساس همین سیاست به دنبال این است که این منطقه که از نعمت های خدادادی فراوانی برخوردار بوده و مردم پرتلاش و زحمتکشی دارد و از نظر منابع انرژی بسیار مرغوب و بهره مند است، با پروژه های زیرساختی و توسعه ای مختلف روز به روز بیشتر توسعه یافته و پیشرفت کند.