آرشیو پنج‌شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸، شماره ۷۱۹۷
ورزشی
۱۱
لیگ قهرمانان

شب کامبک های دیوانه وار

هفته چهارم دور گروهی لیگ قهرمانان با برگزاری بازی گروه های پنجم تا هشتم آغاز شد. در گروه پنجم، لیورپول 2-1 از سد خنک گذشت و ناپولی هم در خانه به تساوی 1-1 مقابل سالزبورگ رضایت داد. در شبی که کلوپ به تعدادی از ستارگانش استراحت داده بود لیورپول با گل های واینالدوم و چمبرلین از سد حریفش بگذرد. لیورپول با 9 امتیاز صدرنشین است و ناپولی با 8 امتیاز در رده بعدی قرار دارد.

در گروه ششم دورتموند در یک بازی تماشایی توانست با نتیجه 3-2 مقابل اینتر به پیروزی برسد. اینتر در دقایق 5 و 40 توسط مارتینز و وسینو به گل رسید تا با 2 گل برتری به رختکن برود اما دورتموند در نیمه دوم تیم برتر میدان بود و در دقایق 51 و 64 توسط اشرف حکیمی و برانت به گل رسید تا بازی مساوی شود. این پایان کار نبود و حکیمی در دقیقه 77 باز هم گلزنی کرد تا دورتموند کامبک بزند و به یک پیروزی حیاتی دست یابد. کونته، سرمربی اینتر بعد از بازی گفت:«بشدت عصبانی ام. امیدوارم چنین بازی هایی، بعضی چیزها را برای آنها که باید بفهمند، روشن کند. ما باید برای این فصل بسیار بهتر برنامه ریزی می کردیم. امیدوارم این شکست بازیکنانم را هم عصبانی کند.»

در دیگر بازی این گروه بارسلونا در نیوکمپ با نتیجه تساوی بدون گل مقابل اسلاویاپراگ متوقف شد. بارسا برای اولین بار از فوریه 2018 در نیوکمپ موفق به گلزنی نشد. والورده سرمربی بارسا گفت:«باید بگویم که کمی نگران شده ام اما فقط همین! اسلاویاپراگ تیم بسیار خوبی است و فراموش نکنید که در گروه سخت و پیچیده ای قرار داریم.» شاگردان والورده با 8 امتیاز صدرنشین هستند و دورتموند با 7 امتیاز در رده بعدی قرار دارد. اینتر هم 4 امتیازی است. در گروه هفتم، لیون در خانه 3-1 مقابل بنفیکا پیروز شد و لایپزیک هم با 2 گل در روسیه از سد زنیت که 90 دقیقه سردار آزمون را در اختیار داشت، گذشت.

در حساس ترین بازی گروه هشتم تیم های چلسی و آژاکس در یک بازی جذاب و جنجالی به تساوی 4-4 رضایت دادند. آژاکس در همان دقیقه 2 با گل به خودی آبراهام به گل رسید اما جورجینیو تنها 3 دقیقه بعد از روی نقطه پنالتی بازی را مساوی کرد. پرومس در دقیقه 20 گل دوم آژاکس را زد و ضربه آزاد تماشایی حکیم زیاش در دقیقه 35 با اشتباه توسط کپا آریزابالاگا دروازه بان چلسی وارد دروازه شد تا اختلاف به 2 گل برسد. فن دبیک در دقیقه 55 هم گل چهارم آژاکس را زد اما آزپیلیکوئتا در دقیقه 63 توانست یکی از گل ها را جبران کند. داور در دقیقه 71 خطای هند بازیکن آژاکس را اعلام کرد و این بازیکن را با کارت زرد دومش مواجه کرد. داور با وجود اینکه در این صحنه آوانتاژ داده بود سپس بلیند را هم با کارت زرد مواجه کرد تا این بازیکن هم اخراج شود. جورجینیو هم پنالتی اعلام شده را گل کرد تا اختلاف به یک گل برسد و آژاکس 9 نفره شود. چلسی تنها 3 دقیقه بعد در شلوغی محوطه جریمه توسط ریس جیمز به گل بعدی هم رسید. جیمز با 19 سال و 332 روز به جوان ترین گلزن چلسی در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا تبدیل شد. لمپارد سرمربی چلسی بعد از بازی گفت: «عاشق روحیه و شخصیت چلسی هستم. وقتی عقب افتادیم، بازی را تمام شده ندانستیم.» در دیگر بازی این گروه والنسیا 4-1 از سد لیل گذشت.