آرشیو پنج‌شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۲۳
اقتصادی
۴

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس مدعی شد: کارمزد 69 میلیون تومانی خواهرزن وزیر ارتباطات!

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس مدعی انتصابات فامیلی وزیر ارتباطات شد و گفت: خواهر خانم آقای وزیر متولد 65 است که ماهانه 69 میلیون تومان کارمزد می گیرد.

به گزارش فارس، سیده حمیده زرآبادی در یک نشست خبری یادآور شد: آذری جهرمی در یک ادعای عجیب عنوان کرده بود که مخالف تخلف در ارزش افزوده هستم؛ اینجا در میان شما خبرنگاران می گویم نهادی که با تخلفات ارزش افزوده برای نخستین بار مقابله کرد کمیته ارتباطات مجلس شورای اسلامی بود و نه وزارت ارتباطات.

وی تصریح کرد: از دی ماه 96 تا خرداد 97 ، هفت شرکت متخلف در این زمینه وجود داشتند که با هماهنگی اپراتورها عضوگیری اجباری می کردند. ما در کمیسیون صنایع مجلس اینها را از روی گزارش های شکات افزایش هزینه قبض موبایل ها شناسایی کردیم و پرونده این هفت شرکت مورد بررسی قرار گرفت که مشخص شد مبلغ 35 میلیارد تومان کلاهبرداری صورت گرفته است.

نماینده قزوین در مجلس اضافه کرد: طبق اطلاعاتی که به بنده رسیده و گزارشی که در زمینه تخلفات حوزه ارزش افزوده داشتیم، در مهر ماه سال جاری درآمد زیرمجموعه سایت انتخاب 534 میلیون تومان بوده است.

زرآبادی همچنین یادآور شد: وزیر ارتباطات تاکنون مدارکی درخصوص سوالاتی که بنده از او داشتم ارائه نکرده است، چندین جلسه نیز در کمیسیون مجلس داشتیم و مقرر شده مستندات ارائه شود که تاکنون این اتفاق نیفتاده است.

وی در ادامه در پاسخ به سوالی که چرا مدعی العموم به بحث تخلفات بر ارزش افزوده دخالت نمی کند، گفت: زمانی مدعی العموم وارد می شود که تخلفی اعلام شده باشد. اکنون باید مشخص شود که تخلفات از سوی شرکت های ارائه کننده خدمات ارزش افزوده یا وزارت ارتباطات رخ داد که باید آقای آذری جهرمی در این باره پاسخگو باشد.

زرآبادی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه که شما در نطق خود به بحث انتصابات فامیلی وزیر ارتباطات اشاره کردید جزئیات آن را اعلام کنید، گفت: من معتقدم ورود به حوزه شخصی افراد کار پسندیده ای نیست. بنابراین آقای آذری جهرمی باید پاسخگو باشد و انتصابات خود را اصلاح کند که این کار را نکرد.

عضو فراکسیون امید مجلس در ادامه گفت: بنده درخصوص انتصابات مربوط به وی سوالی از ایشان پرسیدم که یکی از موارد را مطرح کرد اما موارد دیگری از انتصابات ایشان همچنان برقرار و مطرح است.

زرآبادی گفت: من در نطقم این موضوع را درخصوص انتصابات وزیر مطرح کردم که وزیر پاسخی نداد باز هم چند روز بعد سوالی کردم که اتفاقا درخصوص یکی از اقوام ایشان در انعقاد قراردادهای سنگین بیمه ای رایتل با بیمه ما وابسته به بانک ملت است که وزیر گفته بود در این خصوص مستندی نداری که بنده آن را در رسانه ها منتشر کردم. من دوست دارم این مسیر اصلاح شود.

وی با اشاره به انتصاب فرد نزدیک به وزیر ارتباطات در شرکت رایتل، گفت: «با توجه به انعقاد قراردادهای کلان بیمه ای توسط خواهرخانم وزیر بانمایندگی کد 23 23 بیمه ما وابسته به بانک ملت با شرکت رایتل و شرکت های حوزه ارتباطات پاسخ به چند سوال ضروری است.آیا این خانم با شما نسبت فامیلی دارند؟ و در صورت مثبت بودن پاسخ این سوال نسبت دقیق را اعلام کنید.»

نماینده قزوین در مجلس ادامه داد: ما سوال مربوط به وزیر را 21 مهر پرسیدیم و در 11 آبان سال جاری به وزارتخانه ارتباطات رفت اما هیچ پاسخی دریافت نکردیم البته می دانم چرا وزیر پاسخ نمی دهد چون اصلا جوابی ندارد. چون اگر پاسخی داشت سریعا آن را توئیت می کرد!

این نماینده مجلس در ادامه با بیان اینکه تا زمانی که امور مذکور اصلاح نشود از سوالاتم دست نخواهیم کشید، گفت: خواهرخانم وزیر ارتباطات متولد 65 است کارمزد او طی سه سال 2 میلیارد و300 میلیون تومان بوده که به طور متوسط ماهیانه 69 میلیون تومان است که در برخی ماه ها تا 137 میلیون تومان هم این کارمزد رسیده است.