آرشیو شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸، شماره ۴۷۴۶
خودرو
۱۶

جهان خودرو

تعویق تعرفه های خودرویی علیه اروپا

دنیای اقتصاد : ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا که دوره ریاستش به زودی به پایان خواهد رسید معتقد است دونالد ترامپ تهدید اعمال تعرفه بر خودروهای وارداتی از اروپا را در هفته بعد عملی نمی کند. او به یک روزنامه آلمانی گفت: «در ضرب الاجل هفته بعد اگرچه ترامپ انتقاداتی را مطرح می کند، اما هیچ گونه تعرفه ای بر خودروهای اروپایی اعمال نخواهد شد. او این کار را انجام نمی دهد.» ایالات متحده آمریکا باید تا 14 نوامبر تصمیم بگیرد که آیا واردات خودروهای اروپایی برای این کشور تهدید امنیت ملی محسوب می شود یا خیر. در همین رابطه، سیسیلیا مالمستروم، کمیسیونر ارشد تجاری اتحادیه اروپا اگرچه تهدید اعمال تعرفه ها را در ماه جاری جدی دانست اما لحن او نشانه ای مثبت از احتمال لغو این تعرفه ها را نیز به همراه داشت. او البته بار دیگر تاکید کرد در صورت چنین اقدامی توسط ترامپ، اتحادیه اروپا نیز با اعمال تعرفه های تلافی جویانه بر سبدی از محصولات آمریکایی، جبران خواهد کرد. مالمستروم همچنین گفت که تعداد بسیار کمی از فعالان خودرویی در آمریکا، از اعمال تعرفه ها حمایت کرده اند.

 
تولید 9 آئودی برقی در چین

دنیای اقتصاد : شرکت خودروسازی آئودی آلمان بنا دارد تا دو سال آینده 9 مدل جدید از خودروهای برقی را روانه بازار چین کند. این اقدام در راستای برنامه گروه فولکس واگن، شرکت مادر آئودی برای تسهیل تولید محصولات برقی در چین انجام خواهد شد. قرار است تولید بومی آئودی ای-ترون، نخستین کراس اوور برقی این شرکت از ابتدای سال 2020 در چین آغاز شود. این محصول برقی در کارخانه چانگ چون فولکس واگن تولید خواهد شد. آئودی اکنون دو مدل خودروی پلاگین-هیبریدی را در بازار چین به فروش می رساند که مدل «ای 6» تولید بومی است و مدل شاسی بلند «کیو 7» وارداتی. به علاوه تا پیش از پایان سال جاری میلادی، آئودی قصد دارد تا سه مدل پلاگین-هیبریدی دیگر از جمله کراس اوور «کیو 5»، «ای 7» و«ای 8» را روانه بزرگترین بازار خودرویی جهان کند. آئودی همچنین اعلام کرده است که تولید خودروهای برقی بومی در چین تا اواخر سال 2021، از 9 مدل هم عبور می کند.

 
فراخوان رنو آلپاین در استرالیا

دنیای اقتصاد : شرکت رنوی استرالیا دو فراخوان مجزا را برای مدل 2018 خودروی اسپورت «آلپاین ای- 110» اعلام کرده است. فراخوان نخست مربوط به خودروهای مجهز به اگزوز اسپورت است که می توانند دارای نقص در فشار روغن باشند. این خودروساز در بیانیه خود اعلام کرد: «برنامه دریچه فشار روغن در این خودروها با استانداردهای ضروری منطبق نیست که می تواند منجر به کاهش فشار روغن شود. اگر فشار روغن کاهش یابد، موتور ممکن است از کار بیفتد، فرمان سفت شده و نیاز به فشار بیشتر بر پدال ترمز باشد که همین امر خطر تصادف یا آسیب به سرنشینان خودرو و دیگر کاربران جاده را افزایش می دهد.» این فراخوان شامل 72 دستگاه آلپاین می شود. در فراخوان دوم، 69 دستگاه خودرو حضور دارند. این خودروها ممکن است مجهز به پیچ و مهره هایی در درموتور باشند که به خوبی محکم نشده اند و این امر می تواند موجب باز ماندن درموتور و ایجاد صدا در هنگام رانندگی شود یا در بدترین شرایط، در موتور به طور کامل در هنگام رانندگی باز و دید راننده محدود شود.