آرشیو یک‌شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸، شماره ۴۷۴۷
استان ها
۱۹

خبر کوتاه

برپایی پنجمین نمایشگاه ایران در تاجیکستان؛ 30 آذر

دنیای اقتصاد - مشهد : پنجمین نمایشگاه اختصاصی ایران 30 آذر به مدت سه روز در شهر دوشنبه تاجیکستان برگزار می شود. در این نمایشگاه شرکت های تولیدی و فعالان اقتصادی در بخش های صنایع غذایی، بهداشتی، درمانی، بخش های مختلف تولیدی، ماشین آلات کشاورزی، مصالح ساختمانی، صادرات خدمات فنی و مهندسی، فرش و لوازم خانگی و خدمات فرهنگی حضور خواهند داشت. نمایشگاه پنجم در راستای مصوبات سیزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک دو کشور برپا خواهد شد.

حذف قبوض کاغذی گاز در گلستان از آذر

دنیای اقتصاد - گرگان : مدیرعامل شرکت گاز استان گلستان از آغاز فرآیند حذف قبوض کاغذی گاز در استان خبر داد. رحیمی گفت: حسب دستورالعمل ابلاغی شرکت ملی گاز ایران نسبت به طرح حذف قبوض کاغذی گاز که با هدف بهبود کیفیت و توسعه خدمات الکترونیک به مشترکان و صیانت از محیط زیست، از آذر امسال اجرا می شود دراستان گلستان این طرح نیز کلید خورد. وی افزود: این شرکت در اجرای این طرح همزمان با سایر شرکت های گاز استانی، بستر و زیرساخت های لازم را ایجاد کرده و توانسته زمینه های اجرای این موضوع را فراهم کند.

کاهش 35 درصدی حجم سهام معامله شده در بورس فارس

دنیای اقتصاد - شیراز - محمد صداقت : مقایسه تعداد سهام و اوراق مشارکت معامله شده در بورس منطقه ای فارس طی مهر امسال نسبت به آمار مشابه سال گذشته نشان می دهد حجم سهام معامله شده 35 درصد و ارزش ریالی معاملات 13 درصد کاهش داشته است. کرشمه ترابیان، مدیر بورس منطقه ای فارس افزود: در مهر 98 و طی 21 روز فعالیت 744 میلیون سهم و حق تقدم به ارزش 3534 میلیارد ریال در بورس فارس مورد معامله قرار گرفت. وی گفت: متوسط ارزش روزانه خرید و فروش سهام طی این مدت 168308 میلیون ریال بوده است. به گفته وی، بررسی ترکیب معاملات انجام شده حاکی از آن است که 52 درصد ارزش معاملات مربوط به خرید سهام و 48 درصد به فروش سهام است. ترابیان اظهار کرد: اکنون تعداد شرکت های استانی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار 23 شرکت است که از این میان 5 شرکت در بازار اول، 10 شرکت در بازار دوم و 8 شرکت در فرابورس قرار دارند.

فرودگاه های تبریز و ارومیه معین هم شدند

دنیای اقتصاد - تبریز - رعنا نیک رفتار : تفاهم نامه همکاری بین مدیران کل فرودگاه های آذربایجان شرقی و غربی به عنوان فرودگاه های معین در مواقع بحرانی امضا شد.محمدعلی نائل قراملکی، مدیرکل فرودگاه های استان با بیان اینکه شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در طرح مدیریت بحران مشخص کرده که چه فرودگاه هایی معین یکدیگر هستند، گفت: بر این اساس، تفاهم نامه‎ای با هدف هم‎افزایی در همکاری و نحوه هماهنگی و انجام فعالیت‎های مربوط به شرایط ناشی از بلایای طبیعی بین مدیران کل فرودگاه های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی امضا شد. وی با بیان اینکه فرودگاه های تبریز و ارومیه، معین یکدیگر شده اند، گفت: این تفاهم نامه شامل دستورالعمل های همکاری و یاری رسانی و یاری جویی بین این دو فرودگاه در حوزه های نیروی انسانی، تجهیزات و امکانات، دستورالعمل ها و آموزش است.

تقدیر از مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در همایش پدافند غیرعامل

دنیای اقتصاد - اصفهان : مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در همایش پدافند غیرعامل که با حضور رئیس قوه قضائیه و وزرای راه و شهرسازی و نفت برگزار شد، به دلیل برگزاری رزمایش شیمیایی در حوزه پدافند غیرعامل مور تقدیر قرار گرفت. همایش پدافند غیرعامل با عنوان «مقاومت و بازدارندگی با رونق تولید» با حضور رئیس قوه قضائیه، وزیر راه و شهرسازی، وزیر نفت و رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در مرکز همایش های بین المللی سازمان صدا و سیما برگزار شد. منصور یزدی زاده در حاشیه این همایش با اعلام اینکه فعالیت های رسمی حوزه پدافند غیرعامل از سال 1388 در ذوب آهن آغاز شده است، گفت: سال گذشته این شرکت موفق به اجرای رزمایش شیمیایی در حوزه پدافند غیرعامل با نظارت کارشناسان و مسوولان سازمان پدافند غیرعامل کشور شد که مورد تایید سازمان واقع شد. وی تصریح کرد: ذوب آهن اصفهان طرح های متعددی در حوزه های سایبری، آب و همچنین زیرساخت های کالبدی کشور همچون تولید ریل انجام داده است که نشانگر نهادینه شدن فرهنگ پدافند غیرعامل در این شرکت است. یزدی زاده افزود: در سال جاری، رزمایش پدافند سایبری نیز در ذوب آهن در دستور کار قرار دارد که تحت نظارت سازمان پدافند غیرعامل طی دو ماه آینده برگزار می شود.

توزیع 2 هزار بسته آموزشی در مدارس توسط توزیع نیروی برق قزوین

دنیای اقتصاد - قزوین : طی مراسمی و به منظور اجرای طرح ملی قبض سبز، بسته های نوشت افزار بین دانش آموزان یکی از مدارس کم برخوردار استان قزوین توزیع شد. مراسم نمادین طرح ملی قبض سبز با حضور مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین، مدیر کل آموزش و پرورش استان، بخشدار مرکزی قزوین، مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری قزوین در واحد آموزش ابتدایی دانش شهرک دانش قزوین برگزار شد.