آرشیو یک‌شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۲۵
ورزشی
۹

خواندنی از ورزش ایران

29 آبان ماه طبق اعلام وزارت ورزش روز رونمایی از رئیس جدید فدراسیون والیبال خواهد بود. خیلی از کارشناسان و اهالی والیبال شانس محمدرضا داورزنی را بالا می دانند؛ کسی که 2 سال قبل به خاطر حضور در معاونت وزارت ورزش از ریاست فدراسیون استعفا کرد و جای خود را به احمد ضیایی داد، اما فعل و انفعالات صورت گرفته باعث شد تا دوباره سودای بازگشت به والیبال را داشته باشد.جالب اینکه در فاصله اندک تا برگزاری انتخابات داورزنی همچنان در پست معاونت قهرمانی وزارت ورزش حضور دارد و این به شائبه ها افزوده است. البته دیروز وزیر ورزش اعلام کرده داورزنی قبل از برگزاری انتخابات استعفا خواهد کرد.سلطانی فر در این باره می گوید: داورزنی پیش از برگزاری انتخابات فدراسیون والیبال از سمت معاون وزیری استعفا می دهد.

پس از جلسه ای که هفته گذشته با حضور حسین ثوری رئیس فدراسیون، علیرضا استکی سرمربی و رضا مهدی پور مدیر تیم های ملی برگزار شد، تصمیم بر این شد که پس از حضور تیم ملی بوکس در دو رویداد گزینشی المپیک (چین و فرانسه) و در صورت کسب حتی یک سهمیه المپیک، هدایت تیم ملی رسما تا المپیک 2020 بر عهده علیرضا استکی باشد. در همین راستا رئیس فدراسیون بوکس طی حکمی استکی را تا المپیک توکیو به عنوان سرمربی تیم ملی منصوب کرد.

مهرداد علیقارداشی در مورد پایان دوره ریاستش در فدراسیون تنیس روی میز اظهار داشت: روز گذشته دوره ریاست بنده در فدراسیون به اتمام رسید و منتظریم ببینیم وزارت ورزش و جوانان چه تصمیمی می گیرد. خودم در طول هفته گذشته پیگیر این موضوع بودم و اعلام کردند که در این هفته سرپرست تعیین خواهد شد. امیدواریم هرچه زودتر تکلیف فدراسیون مشخص شود. تنیس روی میز مسابقات مهم انتخابی المپیک را در پیش دارد و نباید در برنامه ها خللی ایجاد شود.

احسان حدادی، قهرمان پرتاب دیسک آسیا که برای برگزاری اردوی تدارکاتی در خراسان رضوی به سر می برد در مورد برنامه اردوهای خود تا المپیک 2020 توضیحاتی داد.این ورزشکار پس از اردوی یک هفته ای در مشهد راهی تهران می شود تا به مدت یک هفته کارهای درمانی خود را دنبال کند. پس از آن برای برگزاری اردویی یک ماهه راهی کیش می شود.حدادی در ادامه به آمریکا می رود تا زیر نظر مک ویلکینز تمرینات خود را پیگیری کند. او بیشتر زمان اردویی خود را تا المپیک توکیو در اردوی برون مرزی سپری می کند و در این مدت احتمالا یک دوره یک ماهه دیگر در تهران یا کیش اردو می زند. حدادی با حضور در توکیو چهارمین المپیک خود را تجربه می کند. او در المپیک 2012 لندن موفق به کسب مدال نقره شد.