آرشیو یک‌شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸، شماره ۷۱۹۹
اجتماعی
۱۴
خبر

9 میلیون ایرانی فاقد کارت ملی هوشمند

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به اینکه 9 میلیون نفر برای کارت ملی هوشمند ثبت نام نکرده اند، گفت: ظرفیت صدور روزانه دو میلیون و 500 هزار کارت را داریم.  به گزارش مهر، سیف الله ابوترابی با اشاره به آخرین آمار صدور کارت های ملی هوشمند اظهار کرد: بر اساس آخرین آمار تا به امروز 54 میلیون و 150 هزار نفر برای دریافت کارت ملی هوشمند تکمیل ثبت نام کرده اند.  وی تصریح کرد: از تعداد ثبت نام کنندگان برای دریافت کارت ملی هوشمند، 46 میلیون کارت ملی هوشمند صادره شده است و این فرآیند همچنان ادامه دارد.

 سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به اینکه این سازمان ظرفیت دارد که ماهانه 2 میلیون و 500 هزار کارت ملی هوشمند صادر کند، اضافه کرد: البته این مساله مستلزم این است که کارت خام مورد نیاز در اختیار سازمان ثبت احوال کشور قرار بگیرد. ابوترابی تصریح کرد: در ماه های گذشته جلسات متعددی با مسئولان چاپخانه دولتی در خصوص کارت خام مورد نیاز سازمان ثبت احوال کشور برگزار شده است و آنها نیز قول داده اند که کارت خام مورد نیاز را در اختیار سازمان ثبت قرار بدهند که امیدواریم آنها به وعده خود عمل کنند.

وی همچنین به تعداد افرادی که هنوز برای ثبت نام کارت ملی هوشمند اقدام نکرده اند اشاره کرد و افزود: بر اساس آمار به دست آمده حدود 9 میلیون نفر از هموطنان برای ثبت نام کارت ملی هوشمند اقدام نکرده اند که توصیه می شود هر چه سریعتر اقدام به ثبت نام برای دریافت کارت ملی هوشمند کنند. وی گفت: در ارتباط با برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی یا به شکل سابق از اختیارات سازمان ثبت احوال نیست ولی در کل احراز هویت افراد در این دوره از انتخابات از طریق کارت ملی هوشمند انجام نمی شود و همچنان شرکت در این دوره از انتخابات هم با در دست داشتن شناسنامه انجام خواهد شد.