آرشیو یک‌شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸، شماره ۵۵۲۰
حوادث
۱۹

تلنگر

مرد سرایدار قربانی جنایت همسر

زنی که در پی اختلاف خانوادگی، همسر سرایدارش را در مدرسه به قتل رسانده بود، بازداشت شد.

سرهنگ علی حسینی، فرمانده انتظامی مسجدسلیمان به ایسنا گفت: ساعت 5 صبح 14 آبان امسال سرایدار 30 ساله در اتاق سرایداری یکی از مدارس شهرستان مسجدسلیمان با ضربه های چاقو به قتل رسید . پرونده ای در پلیس آگاهی تشکیل شد و تحقیقات برای شناسایی ودستگیری عامل این جنایت آغازشد. در جریان تحقیقات معلوم شد مقتول با همسرش اختلاف داشته که این زن به عنوان مظنون بازداشت شدو سرانجام اعتراف کرد که با انگیزه اختلاف خانوادگی، شوهرش را کشته است.

بازداشت سارقان مسلح در جزیره قشم

سارقان مسلح جزیره قشم که با تهدید اسلحه طلاهای اعضای یک خانواده در کنار ساحل را سرقت کرده بود، در کمتر از 24 ساعت دستگیر شدند.

رحمانی، رئیس دادگستری شهرستان قشم به میزان گفت:ین افراد با پوشاندن سر و صورتشان به سمت خانواده ای که در کنار ساحل بودند حمله و با اسلحه آنها را تهدید کردند و به سرقت طلاهای آنها اقدام کردند و متواری شدند. آنها تحت تعقیب پلیس بودند تا این که در کمتر از 24 ساعت شناسایی و بازداشت شدند و به این سرقت مسلحانه اعتراف کردند.

بخشش پدرزن قبل از قصاص

مردی که هشت سال پیش در دعوای خانوادگی دامادش را با تفنگ ساچمه ای کشته بود در آستانه حکم قصاص بخشیده شد.

به گزارش جام جم، سیدباقر طباطبایی، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان علی آبادکتول گفت: مرد اعدامی 51 ساله، هشت سال پیش در پی اختلاف خانوادگی دامادش را با شلیک گلوله تفنگ ساچمه ای به قتل رساند و بعد از دستگیری روانه زندان شد. او در دادگاه محاکمه و با توجه به خواست خانواده مقتول به قصاص محکوم و حکم صادره در دیوان عالی کشور تایید شد. با گذشت هشت سال از این جنایت و زمانی که حکم قصاص در آستانه اجرا شدن بود، با پادرمیانی اعضای شعبه هفتم شورا و شعبه ویژه صلح و سازش شورای حل اختلاف شهرستان علی آباد کتول، خانواده مقتول از حق شرعی و قانونی خود گذشتند و در اقدامی خداپسندانه قاتل فرزندشان را بخشیدند.

تصادف خونین کاروان عروسی

تصادف دو خودرو در همدان چهار نفر از سرنشینان یک خودرو که همراه کاروان عروسی بودند را به کام مرگ کشید.

سرهنگ رضا عزیزی، رئیس پلیس راه استان همدان به ایرنا گفت: راننده جوان با سوار کردن سه نفر از دوستان خود در روستای گل تپه و گوزل ابدال اقدام به همراهی کاروان عروسی کردند که با خودروی دیگری در نزدیک سیلوی گندم جاده همدان تصادف کرد. رانندگی با سرعت غیرمجاز، لایی کشیدن و ویراژ موجب قرار گرفتن خودروی سواری 405 در مسیر خودروی عبوری شده و تصادف رخ به رخ بین این خودرو و نیسان باری رخ داد.