آرشیو چهار‌شنبه ۸ آبان ۱۳۹۸، شماره ۳۵۶۰
حوادث
۱۱

حادثه ها

دستگیری سارقان لوازم خودرو

شرق: رئیس کلانتری 173 امین آباد از دستگیری دو سارق لوازم خودرو و یک مالخر اموال سرقتی خبر داد. سرهنگ «حیدر مسن آبادی» گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت مشابه از خودروهای اهالی محله امین آباد، تیمی از ماموران تخصصی کلانتری بررسی موضوع را برعهده گرفتند و در تحقیقات پلیسی، سرنخ هایی از حضور یکی از مالخران حرفه ای که پیش تر نیز بارها توسط همین کلانتری دستگیر و روانه زندان شده بود، به دست آمد. وی با اشاره به اینکه مخفیگاه این مالخر که انباری در محدوده کلانتری بود، شناسایی شد، گفت: با هماهنگی های قضائی، تیمی از ماموران عملیات کلانتری برای دستگیری متهم به مخفیگاهش اعزام و موفق شدند علاوه بر مالخر، دو متهم را که همراه وی در حال استعمال مواد مخدر بودند، دستگیر کنند. کلانتر محله امین آباد با اشاره به اینکه در بازرسی بدنی از این دو متهم کیفی حاوی مدارک شناسایی یکی از شهروندان کشف شد، اظهار کرد: در تحقیقات اولیه مشخص شد که این دو فرد سارق خودرو بوده و ضمن سرقت خودرو، مدارک هویتی شهروندان همراه آنان است. رئیس کلانتری امین آباد اظهار کرد: دو سارق مدعی بودند یک دستگاه خودروی سواری پراید را سرقت کرده و برای مالخر آورده اند تا به ازای آن وجه نقد یا مواد مخدر دریافت کنند. وی با بیان اینکه علاوه بر خودروی پراید، سه خودروی دیگر نیز در آن محل پارک شده بود، افزود: تیم اعزامی به محل، پلاک های انتظامی خودروها را استعلام کردند که در استعلام گرفته شده، مشخص شد که هر سه خودرو سرقتی است. سرهنگ مس آبادی تصریح کرد: هر سه متهم به همراه خودروهای کشف شده به کلانتری منتقل شدند و هر سه متهم به سرقت خودرو ها و فروش قطعات سرقتی اعتراف کردند. بنا بر این گزارش، هر سه متهم پس از تشکیل پرونده به مقام قضائی معرفی شدند.

سارق گردنبندقاپ به دام افتاد

شرق: سارقی که گردنبند زنان را می قاپید، دستگیر شد. سرهنگ «چنگیز ایدون»، رئیس کلانتری 112 ابوسعید، با اعلام این خبر گفت: در پایان هفته گذشته ماموران در محدوده میدان منیریه به یک دستگاه موتورسیکلت تیزرو با دو سرنشین درحالی که پلاک موتورسیکلت کاملا بسته بود و هر دو سرنشین با استفاده از کلاه کاسکت صورت خود را پوشانده بودند، مشکوک شدند. وی بیان کرد: موتورسواران به محض مشاهده ماموران کلانتری از محل متواری شدند که پس از یک تعقیب وگریز یک کیلومتری، بالاخره راکبان تعادل موتورسیکلت را از دست دادند و به زمین برخورد کردند. ایدون افزود: ترک نشین موتورسیکلت از محل متواری شد، اما ماموران موفق شدند راکب را در محل دستگیر کنند. این مقام انتظامی با اشاره به انتقال متهم به کلانتری عنوان کرد: در بازرسی بدنی از وی یک عدد گردنبند طلا به همراه یک عدد گاز اشک آور کشف شد. وی افزود: این شخص که 24 سال داشت، منکر ارتکاب سرقت بود و مدعی بود گردنبند متعلق به مادرش است، اما در ادامه، بازجویی های فنی و پلیسی مشخص کرد متهم ظهر پنجشنبه هفته گذشته، این گردنبند را در محله پاسداران از گردن یک زن میان سال قاپیده است. سرهنگ ایدون در انتها بیان کرد: با انجام تحقیقات بعدی متهم به سه فقره سرقت دیگر نیز اعتراف کرد و در انتها با تشکیل پرونده به مقام قضائی معرفی شد.

دستگیری عامل تیراندازی فلاح

شرق: عامل تیراندازی محله فلاح در تهران که پس از مجروح کردن یکی از شهروندان به غرب استان تهران متواری شده بود، دستگیر شد. سرهنگ «صادق قره باقری»، رئیس پایگاه هشتم پلیس امنیت عمومی پایتخت، در تشریح جزئیات این خبر، اظهار کرد: هفته گذشته خبری درخصوص عربده کشی و تیراندازی در یکی از محلات جنوب غرب تهران که منجر به ایجاد رعب و وحشت برای اهالی محل و مجروح شدن یکی از شهروندان شده بود، دریافت کردیم. وی افزود: با توجه به اهمیت خبر دریافتی، پیگیری و رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پایگاه هشتم پلیس امنیت عمومی پایتخت قرار گرفت و با تحقیقات گسترده پلیسی، مشخص شد عامل تیراندازی پس از اقدامات شرورانه به یکی از شهرستان های همجوار گریخته است. این مقام انتظامی بیان کرد: تلاش ماموران برای به دست آوردن سرنخی از متهم، ادامه داشت تا اینکه در نهایت مخفیگاه وی در یکی از محلات شهرستان ملارد شناسایی و در بامداد ششمین روز از آبان ماه با هماهنگی های قضائی این فرد شرور در یک عملیات پلیسی دستگیر و برای تحقیقات تکمیلی به مراجع قضائی معرفی شد. قره باقری در ادامه با اشاره به کشف یک قبضه سلاح جنگی و چندین قبضه سلاح سرد از متهم، خاطرنشان کرد: فرد دستگیرشده در بازجویی های اولیه، علت و انگیزه خود از این رفتار و اقدامات مجرمانه را اختلاف های شخصی به نیت ایجاد رعب و وحشت و قدرت نمایی در محل ذکر کرد. رئیس پایگاه هشتم پلیس امنیت عمومی پایتخت در پایان با بیان اینکه متهم از اراذل و اوباش سابقه دار محل است و با قرار دو میلیاردی روانه زندان شد، تصریح کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه بی نظمی و فعالیت مجرمانه و غیر قانونی از سوی افراد فرصت طلب و قانون گریز، در اسرع وقت از طریق تلفن فوریت های پلیسی 110 اطلاع رسانی کنند تا در کمترین زمان ممکن برای شناسایی و دستگیری مجرمان اقدام شود.