آرشیو یک‌شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸، شماره ۵۵۲۰
رسانه: رادیو و تلویزیون
۶

چرا؟/ کی؟

یک عضو شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما گفت رئیس سازمان صدا و سیما به برخی برنامه های ورزشی تذکر جدی داده است .

  به چه دلیل؟  گفته می شود در برخی برنامه های تلویزیونی به مجلس و بعضی قهرمانان ورزشی توهین شده است.

  دیگر چه گفته؟ سیداحسان قاضی زاده هاشمی در گفت وگو با ایسنا با اشاره به جلسه شورای نظارت بر سازمان صداوسیما گفت: در این جلسه موضوع نظارت بر روند برنامه های ورزشی صداوسیما در حوزه ادبیات مجریان و برنامه سازان ورزشی مطرح شد که اخیرا در یکی از برنامه های ورزشی موضوعاتی نسبت به مجلس شورای اسلامی بیان شده بود، همچنین در برنامه دیگر ورزشی صحبت هایی نسبت به برخی از قهرمانان ملی ورزشی هم شد. رئیس سازمان صداوسیما در این جلسه حاضر بود و شورای نظارت بر سازمان نسبت به استفاده از این نوع ادبیات و رفتار اعتراض داشت که رئیس سازمان اعلام کرد به این برنامه ها تذکر جدی داده است. همچنین در این جلسه تاکید شد اگر نقدی وجود دارد یا این که برنامه ای راجع به قهرمانان ورزشی یا حتی در حضور آن فرد ساخته شده است باید نقدها منصفانه و فارغ از هر نوع تمسخر و توهین باشد. همچنین چارچوب و اصولی نسبت به نقد وجود داشته باشد. نباید اینطور برداشت شود که این برنامه ها دنبال تخریب چهره قهرمانان ورزشی به عنوان میراث ورزش کشور هستند یا این که به طور عام به افراد و اشخاص توهین کند که نمونه آن توهین به مجلس در یکی از برنامه های ورزشی است، البته که به آن برنامه ورزشی هم تذکر لازم داده شد و بنا شد در فرصت مقتضی جبران لازم توسط آن برنامه صورت گیرد. در همین زمینه هم اعضای فراکسیون ورزش مجلس نامه اعتراض آمیز نسبت به یک برنامه ورزشی نوشته و به بنده دادند که آن را در شورای نظارت مطرح کردم. در این جلسه قول داده شد اتفاقات اینچنینی تکرار نشده و اقدامات جبرانی لازم توسط سازمان صدا و سیما صورت گیرد تا دیگر شاهد توهین به مجلس یا استفاده از ادبیات و الفاظ برخی مجریان ورزشی نسبت به قهرمانان ملی نباشیم.

فصل دوم برنامه عصر جدید روی آنتن می رود.

   چه زمانی؟ اوایل اسفند.

   چه کسی اعلام کرده؟ احسان علیخانی، مجری و تهیه کننده این برنامه در صفحه اینستاگرام خود از آغاز پیش تولید و زمان پخش فصل دوم عصر جدید خبر داد.

   چه گفته؟ او در ویدئویی که به اشتراک گذاشته، گفته است: ما به لطف خدا پیش تولید فصل دوم را آغاز کرده ایم و اوایل اسفند پیش روی شما خواهیم بود.

   یادآوری: برنامه عصر جدید پخش خود را از سال گذشته شروع کرد و تا اواسط تابستان امسال پخش آن از شبکه سه سیما ادامه داشت. داوران فصل گذشته برنامه امین حیایی، بشیر حسینی، آریا عظیمی نژاد و رویا نونهالی بودند.