آرشیو سه‌شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۴۵
ورزشی
۹

فخری: ارزیابی کاملی از تعداد سهمیه های المپیک داریم

معاون سرپرست کاروان ایران در المپیک 2020 توضیحاتی از کارهای انجام شده برای حضور در توکیو را ارائه کرد.

پیمان فخری در نشست با خبرنگاران در مورد آخرین اقدامات ایران برای حضور در المپیک 2020 بیان کرد: برای بازی های المپیک توکیو 5 رشته کاراته، صخره نوردی، موج سواری ، سافت بال و بیس بال اضافه شده اند اما 148 ورزشکار کمتر از ریو در این المپیک شرکت خواهند کرد. حضور زنان در المپیک توکیو 48.5 درصد بیشتر شده است.

او ادامه داد: در المپیک توکیو 339 مدال طلا، 339 مدال نقره و 380 مدال برنز توزیع می شود. دهکده بازی های المپیک از 23 ساختمان تشکیل شده که ظرفیت اسکان 17 هزار نفر را دارد. افتتاحیه و اختتامیه در همان استادیومی برگزار می شود که بازی های المپیک 1964 توکیو در آن برگزار شده است.

فخری در مورد ثبت نام اولیه کاروان گفت: ثبت نام اولیه از 20 آبان آغاز شده و 5 فدراسیون اسامی خود را داده اند. 5 روز دیگر به پایان این مهلت باقی مانده است. ما 30 جلسه کارشناسی با فدراسیون های ورزشی از هفدهم دی ماه 97 تاکنون داشته ایم. مذاکره مستمر با IOC در ارتباط با اخذ تسهیلات برای پرداخت های مالی داشتیم و تعدادی بلیت هم از الان خریداری شده است.

او در پاسخ به این پرسش که چقدر پیش بینی کسب سهمیه داشته اند، گفت: ارزیابی کاملی در مورد کسب سهمیه و نتایج احتمالی داریم. ما در جلسه با فدراسیون ها سطح بالای پیش بینی سهمیه ها را در نظر نمی گیریم. ما جلسات هفتگی با فدراسیون ها داریم. در تیروکمان میلاد وزیری خارج از اردو بود اما او سهمیه المپیک گرفت. در مورد بوکس هم گفته ایم اگر کسی بتوان سهمیه بگیرد، احسان روزبهانی است. اما فشاری به آنها نمی آوریم.