آرشیو پنج‌شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸، شماره ۳۵۷۷
حوادث
۱۱

خبر

سیم برق جان سارق را گرفت

رئیس کلانتری 112 ابوسعید از وقوع سرقتی ناموفق که  به جان باختن سارق منجر شد، خبر داد.

سرهنگ چنگیز ایدون اظهار کرد: اهالی منیریه با شنیدن صدای وحشتناک با پلیس 110 تماس گرفتند. با حضور ماموران پلیس در محل و جست وجوی میدانی مشخص شد فردی 35ساله با قیچی آهن بر به قصد دزدی سیم وارد اتاقک برق فشارقوی شده و هنگام سرقت و بریدن سیم های برق آتش گرفته است. وی گفت: متاسفانه در این حادثه سارق جان باخت و جسد وی برای شناسایی به پزشکی قانونی منتقل شد.

سوء استفاده از فرزند و همسر برای قاچاق مواد مخدر

یک قاچاقچی که همسر و فرزند خود را ابزاری برای  شناسایی نشدن از سوی پلیس قرار داده بود، دستگیر شد. سرهنگ رامین یوسف وند، رئیس پایگاه نهم پلیس مبارزه با مواد مخدر، گفت: فردی که تلاش می کرد در پوشش خانوادگی، چند کیلوگرم مواد مخدر را از استان های جنوبی به پایتخت انتقال دهد، دستگیر شد. وی در تشریح ماجرا ادامه داد: این فرد با خودروی سواری خود به تهران آمده بود که 38 کیلوگرم مواد مخدر از او کشف شد. همچنین خودروی سواری او توقیف شد. وی افزود: این قاچاقچی برای شناسایی نشدن از سوی ماموران پلیس و عادی سازی، در قالب یک خانواده اقدام به انتقال مواد مخدر کرده بود و در این خودرو همسر و کودک خردسال فرد هم حضور داشتند و به نظر می رسید این خانواده برای مسافرت به تهران آمده اند اما با زیرکی ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شناسایی شدند.

جاعل دلار به دام افتاد

فردی که بیش از 31 هزار دلار جعل کرده بود، در عملیات ضربتی پلیس دستگیر شد. سرهنگ رمضان الهوردیان، فرمانده انتظامی شهرستان مراغه، در تشریح این خبر گفت: در پی اشراف اطلاعاتی ماموران پلیس امنیت عمومی و یگان امداد شهرستان مراغه درباره فعالیت فردی در امر تهیه و توزیع دلار جعلی، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت. وی افزود: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات، متهم  را حین تردد با خودروی سواری در یکی از میادین اصلی شهر شناسایی و در عملیات ضربتی و غافلگیرانه دستگیر کردند. این مقام انتظامی ادامه داد: در بازرسی از متهم، 317 قطعه اسکناس صددلاری جعلی معادل 31 هزار و 700 دلار به ارزش سه میلیارد و 800 میلیون ریال کشف شد. فرمانده انتظامی شهرستان مراغه تصریح کرد: متهم در بازجویی های فنی پلیس به ارتکاب جرم اعتراف کرد که با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی شد.

فروش خودروهای لیزینگی با جعل اسناد

رئیس پلیس آگاهی استان کرمان از دستگیری یک زندانی فراری که اقدام به فروش خودروهای لیزینگی با جعل اسناد و پلاک می کرد، خبر داد.

سرهنگ یداله حسن پور گفت: کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری در رصد اطلاعاتی و با بهره گیری از منابع خبری و تحقیقات میدانی موفق به شناسایی یک جاعل و کلاهبردار حرفه ای که زندانی فراری بود، شدند. وی افزود: متهم که با قرار وثیقه به مرخصی رفته بود، با هوشیاری کارآگاهان و با انجام اقدامات فنی و پلیسی در عملیات غافلگیرانه دستگیر شد. رئیس پلیس آگاهی کرمان درباره اتهامات این فرد بیان کرد: متهم دستگیرشده از حوزه قضائی 5 شهرستان با عناوین حمل مواد مخدر و سرقت 27 تن گندم تحت تعقیب قضائی بود. وی افزود: متهم در زمان فرار خود از زندان با خرید خودروهای لیزینگی اقدام به تهیه اسناد و پلاک های مجعول کرده و با نصب پلاک جعل شده  روی این خودروها با هویت نامشخص اقدام به فروش خودروها به صورت قطعی می کرد. حسن پور با اشاره به ارزش 10میلیاردی خودروها و وثیقه های ضبط شده این متهم، افزود: تعدادی از مال باختگان شناسایی و تحقیقات درباره سایر شکات ادامه دارد.

انتقام گیری اینترنتی از همسر برادر

زنی که به قصد انتقام جویی از همسر  برادر خود، اقدام به توهین و فحاشی علیه وی در واتس اپ کرده بود، دستگیر شد. سرگرد روح الله شهبازی پور، رئیس پلیس فتای استان کهگیلویه و بویراحمد، در تشریح این خبر گفت: زنی به پلیس مراجعه و اعلام کرد شخصی ناشناس از طریق فضای مجازی ضمن توهین و فحاشی به من برایم مزاحمت ایجاد کرده که سبب هتک حیثیت من بین دوستان و آشنایانم شده است. این مقام انتظامی ادامه داد: رسیدگی به پرونده در دستور کار پلیس قرار گرفت و پس از انجام اقدامات پلیسی فردی که مرتکب این عمل شده بود، شناسایی و طبق دستور مقام قضائی احضار شد. این مقام انتظامی ادامه داد: متهم که خواهرشوهر شاکی است، با توجه به ارائه مستندات ضمن اقرار به جرم، انگیزه خود را از این کار انتقام جویی به علت مشکلات خانوادگی با شاکی بیان کرد.