آرشیو سه‌شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸، شماره ۵۵۴۰
فرهنگ: سینما
۱۱

راش

معرفی هیات انتخاب جشنواره فیلم فجر

با حکم ابراهیم داروغه زاده، دبیر سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر، اعضای هیات انتخاب فیلم های سینمایی معرفی شدند.

به گزارش جام جم، محمد احسانی، محمود اربابی، همایون اسعدیان، یلدا جبلی، رضا درستکار، سیدمحمود رضوی و حسین کرمی در این دوره از جشنواره انتخاب فیلم های بخش سودای سیمرغ (مسابقه سینمای ایران) و نگاه نو (ویژه فیلم اول کارگردانان) را به عهده خواهند داشت.

دکتر محمد احسانی، عضو شورای پروانه نمایش فیلم سینمایی و مدیر شبکه های تماشا، نمایش و نسیم، دکترمحمود اربابی فیلمنامه نویس، عضو شورای پروانه ساخت و معاون توسعه فناوری و مطالعات سازمان سینمایی، همایون اسعدیان فیلمنامه نویس، تهیه کننده، کارگردان و رئیس هیات مدیره خانه سینما، یلدا جبلی فیلمنامه نویس، تدوینگر و کارگردان جوان سینما، رضا درستکار منتقد، نویسنده کتاب های سینمایی و مستندساز، سیدمحمود رضوی تهیه کننده سینما و عضو شورای صنفی نمایش و دکتر حسین کرمی عضو شورای پروانه ساخت و نمایش فیلم های سینمایی و قائم مقام معاونت سیما طی روزهای آینده رسما فعالیت خود را به عنوان اعضای هیات انتخاب فیلم های سینمایی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر آغاز می کنند و تا 15 دی ماه فیلم های راه یافته به بخش سودای سیمرغ و نگاه نو را معرفی خواهند کرد.

سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر 12 تا 22 بهمن امسال همزمان با گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به دبیری ابراهیم داروغه زاده برگزار می شود.

برگزاری مراسم تشییع منتقد سینما

مراسم تشییع و خاکسپاری همایون خسروی دهکردی، منتقد سینما امروز برگزار می شود.

نیلوفر نیاورانی، سردبیر مجله سینما و ادبیات، با اعلام این خبر به ایسنا گفت: مراسم تشییع این منتقد از ساعت 9 صبح در خانه سینما در خیابان وصال شیرازی برگزار می شود.

او افزود: مراسم یادبود خسروی دهکردی نیز روز پنجشنبه (14 آذرماه) از ساعت 13 تا 14و30 دقیقه در مسجد نور واقع در خیابان فاطمی برپا خواهد شد.

همایون خسروی دهکردی، منتقد سینما و مدیرمسوول مجله سینما و ادبیات به دلیل عوارض بیماری قلبی 10 آذرماه در 68 سالگی در بیمارستان درگذشت.

تولیدات تازه خانه مستند انقلاب اسلامی

خانه مستند با ده اثر در بخش های مسابقه ملی مستندهای بلند، نیمه بلند، کارآفرینی و بخش شهید آوینی جشنواره سینما حقیقت حضور پررنگی دارد.

به گزارش جام جم، رنج زیر پوست به کارگردانی محسن جعفری راد و تهیه کنندگی مهدی مطهر و روزی که رفت به کارگردانی و تهیه کنندگی هادی معصوم دوست در بخش مسابقه ملی مستندهای بلند جشنواره سینماحقیقت حضور دارند.

ماهر به کارگردانی مسعود دهنوی و تهیه کنندگی احمد شفیعی نیز به بخش نیمه بلند مسابقه ملی راه یافته است.

راویج به کارگردانی صادق داوری فر و تهیه کنندگی مهدی مطهر و خودکار به کارگردانی محمد ثقفی و تهیه کنندگی عطا پناهی نیز در بخش کارآفرینی جشنواره به نمایش در می آیند.همچنین خانه مستند در بخش شهید آوینی نیز حضور پررنگی دارد و روایت سیل به کارگردانی مصطفی شوقی و تهیه کنندگی علی قرائتی، خاطرات موتورسیکلت به کارگردانی و تهیه کنندگی امیرحسین نوروزی، نبرد امواج به کارگردانی وحید فرجی و تهیه کنندگی احمد شفیعی، پیرمرد و خواننده به کارگردانی امیر اصانلو و تهیه کنندگی مهدی مطهر و با صبر زندگی به کارگردانی وحید فراهانی و تهیه کنندگی سیدهاشم موسوی، از تازه ترین تولیدات خانه مستند هستند که در این رویداد فرهنگی به نمایش درمی آیند.