آرشیو چهار‌شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸، شماره ۷۲۲۰
ورزشی
۱۵

هفته سیزدهم لیگ برتر امروز آغاز می شود

نحسی 13 یا پایان طلسم نبردن میزبان ها

هفته سیزدهم لیگ برتر امروز با انجام دو مسابقه آغاز می شود. در دیدارهای امروز هدف هر دو میزبان کسب پیروزی  پس از مدت ها ناکامی است. سایپا درحالی از ساعت 15 در ورزشگاه شهدای شهرقدس میزبان فولاد است که نارنجی پوشان تهرانی 9 هفته است رنگ برد را ندیده اند و در بازی قبل هم 1-0 مغلوب ماشین سازی شدند. سایپا که با 10 امتیاز در رده سیزدهم جدول قرار دارد، باید به مصاف فولادی برود که در بازی قبل 2-0 گل گهر را شکست داد و با 19 امتیاز در رده پنجم است. نکته جالب هم اینکه هر دو تیم 9 گل زده اند؛ یعنی شاگردان ابراهیم صادقی با وجود آنکه 8 هفته است گل نزده اند اما هم اندازه شاگردان جواد نکونام گلزنی کرده اند. سایپا آخرین تیم ایرانی است که نکونام کاپیتان سابق تیم ملی پیراهن آن را به تن کرد. نکو در نیم فصل اول لیگ پانزدهم برای سایپا بازی کرد و پس از آن راهی العربی قطر شد. نکونام در نیم فصل اول لیگ گذشته که هدایت نساجی را برعهده داشت، برابر سایپا به تساوی 1-1 دست یافت.

پارس جنوبی و ماشین سازی هم از ساعت 15:15 در ورزشگاه تختی جم با هم دیدار می کنند. شاگردان فراز کمالوند که امروز میزبان هستند، هفته هاست با مشکلات شدید مالی دست و پنجه نرم می کنند. موضوعی که به نظر می رسد در عملکرد آنها تاثیر منفی داشته و جمی ها تا به اینجای کار تنها یک برد در هفته چهارم برابر سایپا کسب کرده اند. آنها در ادامه 4 مساوی و 3 باخت داشته اند و در آخرین بازی هم مقابل شاهین به تساوی 1-1 رسیدند تا با 9 امتیاز در رده چهاردهم جدول قرار داشته باشند. در مقابل، ماشین سازی در 2 بازی قبل خود به پیروزی رسیده و حالا تیم رسول خطیبی با 15 امتیاز در رده نهم جدول قرار دارد. دو تیم اولین بار فصل گذشته به مصاف هم رفتند که در هر 2 بازی رفت و برگشت، تیم تبریزی 1-0 برنده شد.

لازم به ذکر است پرونده رقابت های هفته سیزدهم لیگ برتر فردا (پنجشنبه) با برگزاری 6 بازی بسته می شود. غلامرضا بهروان که به عنوان مشاور جدید سازمان لیگ در امور مسابقات انتخاب شده، درباره اینکه تکلیف بازی های لغوشده چیست، گفت: «قطعا این مسابقات در نیم فصل اول برگزار نمی شود، چون تقویم به ما جا نمی دهد. ما 4 تیم آسیایی داریم که مسابقات فشرده ای دارند و اگر سازمان لیگ اصرار می کرد مسابقات در موعد مقرر برگزار شود، در نظر گرفتن شرایط همین 4 تیم بود. اگر بخواهیم بازی های لغوشده را در نیم فصل اول برگزار کنیم، مطمئن باشید برنامه نمایندگان ایران در آسیا به هم می ریزد و آنها آسیب می بینند اما در بین دو نیم فصل می شود این دیدارها را برگزار کرد.»