آرشیو چهار‌شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۴۶
اقتصادی
۴

با وجود اختلال شدید سایت ثبت نام ادعا شد: مهلت مراجعه به سامانه حمایت معیشتی تا 20 آذر است

با وجود اختلال شدید سایت ثبت اعتراض جاماندگان یارانه معیشتی ،وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی مدعی شد مهلت مراجعه به سایت حمایت معیشتی تا 20 آذر است.

در اطلاعیه شماره 6 این وزارت خانه ادعا شده که تعداد زیادی از سرپرستان خانوار برای دریافت بسته حمایت معیشتی کد رهگیری دریافت کرده اند، آن دسته از افرادی که کد رهگیری دریافت نکرده اند، ظرف امروز و فردا این کد را دریافت خواهند کرد و در این مورد جای هیچ گونه نگرانی نیست.

وزارت رفاه در ادامه ادعای خود اضافه کرده که هم وطنان همچنین می توانند تا تاریخ 20 آذرسال جاری برای ثبت درخواست رسیدگی به سایت Hemayat.mcls.gov.ir مراجعه کنند.

با توجه به اینکه شماره گیری با کد دستوری #6369* نیز به حداقل رسیده است ، طبق اعلام قبلی ، دیروز سه شنبه 12 آذر آخرین فرصت شماره گیری با این کد دستوری بود و درصورت نیاز و ایجاد تقاضا هفته آینده نیز فرصتی برای سرپرستان خانواری که ازاین کد دستوری استفاده نکرده اند، فراهم می شود.

گفتنی است یک روز پس ازامکان اعلام ثبت اعتراض در سایت یارانه معیشتی،این سایت دچار اختلال شد و در نهایت هم از دسترس کاربران و متقاضیان خارج گردید. این اتفاق در حالی رخ داد که از ابتدای واریز یارانه جدید بخش مهمی از مردم نسبت به رفتار تبعض آمیز دولت در پرداخت این یارانه انتقاد داشته و خواستار ثبت درخواست خود هستند ولی نه از طریق کدستوری و نه از طریق سایت موفق به ثبت این درخواست نشده اند. هیچ مسئول دولتی هم دراین زمینه پاسخگو نیست و فقط هر چند روز یکبار فردی به نام میرزایی به عنوان سخنگوی طرح معیشتی وعده های نافرجامی به مردم می دهد.