آرشیو چهار‌شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸، شماره ۴۷۶۸
استان ها
۱۹

خبر استانی

لزوم توجه جدی به صنایع کوچک

دنیای اقتصاد - اهواز : رئیس انجمن سازندگان تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی خوزستان گفت: با توجه به اینکه اکنون در شرایط دشوار اقتصادی به سر می بریم، اگر به صنایع کوچک توجه جدی شود قطعا شرایط رونق اقتصادی و نحوه فعالیت این واحدها بهبود پیدا خواهد کرد اما در غیر این صورت، این شرایط اقتصادی صنایع کوچک و سازندگان را با خطر نابودی و تعطیلی مواجه خواهد کرد.

علی کرانی با اشاره به برگزاری یازدهمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت خوزستان اظهار کرد: در شرایط اقتصادی فعلی انتظار داریم تا این نمایشگاه در جهت منافع شرکت های بزرگ نفتی و همچنین سازندگان انجمن نفت و گاز برپا شود تا این شرکت ها بتوانند با شرایط بهتری در جنگ اقتصادی به فعالیت بپردازند. وی افزود: نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات نفت نباید صرفا یک نمایشگاه باشد، بلکه باید به دور از نگاه صرف نمایش، منجر به عقد قرارداد و ارائه درخواست هایی از سازندگان باشد تا بتوانیم به تبع آن شاهد رونق اقتصادی و حمایت از کالای ساخت داخل باشیم. در این زمینه برگزاری نمایشگاه نفت با همکاری سازندگان، می تواند به تحقق این مساله کمک کند.

رئیس انجمن سازندگان تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی خوزستان با بیان اینکه نمایشگاه نفت نباید یک بار مضاعف بر دوش صنایع استان باشد، اظهار کرد: اگر به دنبال رونق اقتصادی هستیم، در نمایشگاه نفت باید منافع سازندگان کوچک در نظر گرفته شود. با توجه به مشکلات اقتصادی که گریبان گیر صنایع کوچک است و همچنین مطالباتی که این صنایع از شرکت های بزرگ نفتی و حفاری دارند، باید شرایطی در نمایشگاه فراهم شود تا منافع این سازندگان نیز در آن دیده شود. وی ادامه داد: در طول سال های برگزاری این نمایشگاه عنوان شده که باید برگزار کننده این نمایشگاه انجمن های سازندگان باشند اما تاکنون چنین شرایطی شکل نگرفته است. بهترین راه برای برگزاری یک نمایشگاه پربار آن است تا برگزاری چنین نمایشگاه هایی را به انجمن های مربوطه واگذار کنند و آنها با استفاده از اعضای خود، زمینه را برای رشد و توسعه فعالیت های آن اعضا فراهم کنند. رئیس انجمن سازندگان تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی خوزستان خاطرنشان کرد: انجمن های سازندگان، بازوهای حمایتی و کمک کننده مجموعه وزارت نفت هستند.

رونمایی از اپلیکیشن آمار همراه در توزیع برق گلستان

دنیای اقتصاد - گرگان : طی مراسمی که با حضور مدیرعامل توزیع نیروی برق گلستان، معاونان و مدیران ستادی برگزار شد از دستاوردهای جدید معاونت برنامه ریزی این شرکت رونمایی شد. به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق گلستان، جمال کمیلی فر، معاون برنامه ریزی شرکت توزیع نیروی برق گلستان گفت: در این مراسم اپلیکیشن آمار همراه و نرم افزار محاسبات روشنایی معابر رونمایی شد. وی افزود: ثبت اختراع محافظ و کنترل بار کولر گازی و بانک منحصربه فرد مقالات 25 دوره کنفرانس های توزیع برق کشور از دیگر مواردی است که مهندسان شرکت توزیع نیروی برق گلستان توانستند به آن دست یابند.