آرشیو چهار‌شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸، شماره ۴۷۶۸
بانک و بیمه
۱۳

خبر بنگاه ها

سهامداران بانک کارآفرین به مجمع می روند

گروه بنگاه ها : بانک کارآفرین با دستور جلسه انتخاب اعضای اصلی و علی البدل هیات مدیره، دوشنبه آینده، هجدهم آذرماه، مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده برگزار می کند.به گزارش «دنیای اقتصاد» این بانک طی اطلاعیه ای از سهامداران خود خواسته در روز یاد شده ساعت 9صبح در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش واقع در خیابان ولی عصر تهران بالاتر از جام جم نرسیده به چهار راه پارک وی، جنب سوپراستار حاضر شوند.

این بانک بورسی که از زمان روی کار آمدن تهرانفر به عنوان مدیرعامل این بانک از سال 97 تاکنون، روزهای عمدتا بی حاشیه ای را در صنعت بانکداری کشور پشت سر گذاشته و نیز نماد این بانک بورسی معمولا در سال های اخیر بدون توقف طولانی در بازار بورس حضور مثبتی داشته است، اکنون در آستانه تصمیم گیری برای ادامه فعالیت با ساختار مدیریتی فعلی یا تغییر در بدنه هیات مدیره این بانک قرار دارد. بانک کارآفرین که در ماه های اخیر توانسته تغییرات مثبتی در عملکرد خود محقق کند و صورت های مالی منتهی به مهرماه این بانک از بهبود ترکیب سپرده های این بانک طی هفت ماه ابتدای سال جاری حکایت دارد، به طوری که ترکیب این سپرده ها به سمت سپرده های کم هزینه و کاهش نرخ تمام شده پول تمایل داشته است، اکنون به نظر می رسد در آستانه تحولی تازه قرار دارد.براساس آخرین گزارش ها، این بانک طبق گزارش شفاف سازی 6 ماهه منتهی به شهریور سال جاری که در کدال منتشر کرده، در حدود 663میلیارد ریال سود خالص محقق کرده و سهامداران خود را به سوددهی بیشتر امیدوار کرده است. بنابراین گزارش، مهم ترین دلیل شناسایی سود این بانک نسبت به مدت مشابه سال قبل، افزایش 114 درصدی جمع درآمدها بوده که افزایش این رقم به دلیل میزان اعطای تسهیلات و وصول مطالبات و همچنین مدیریت هزینه ها محقق شده است.از آنجا که بازار سرمایه همواره نسبت به ابهام، روی خوشی نداشته سهام بانک کارآفرین با اعلام خبرتغییر هیات مدیره دچار تغییراتی شده، به طوری که در آغاز هفته جاری و در معاملات روز یکشنبه10 آذر، بیشترین ریزش قیمت سهام در بورس به نماد بانک کارآفرین با کاهش 19/ 4 درصدی تعلق گرفت که شاید بتوان این تغییرات را به عنوان نشانه ای از عدم واکنش مثبت بازار به احتمال تغییر در هیات مدیره این بانک تلقی کرد. در نهایت باید منتظر ماند و دید سهامداران بانک کارآفرین با برگزاری مجمع قصد دارند ترکیب تازه ای برای هیات مدیره این بانک انتخاب کنند یا ترکیب مدیریتی سابق با ابقا در مسوولیت های خود به فعالیت در این بانک ادامه خواهند داد.

ارائه خدمات موردنیاز بانکی به صنف بارفروشان

گروه بنگاه ها : تفاهم نامه ارائه خدمات بانک ایران زمین به صنف بارفروشان روز گذشته در مراسمی بین عبدالمجید پورسعید مدیرعامل بانک و مصطفی دارایی نژاد رئیس اتحادیه صنف بارفروشان تهران امضا شد. به گزارش «دنیای اقتصاد» پورسعید در این مراسم با بیان اینکه مجموعه گروه ایران زمین شامل صرافی، بیمه، کارگزاری و... خدماتشان به صورت یک مجموعه ترکیب می شود، گفت: با تکیه بر همکاران در بانک ایران زمین، برای آنچه که انتظار مشتریان است، راه حل پیدا می کنیم. وی خطاب به صنف بارفروشان تصریح کرد: بانک ایران زمین یک شرکت فناوری اطلاعات با توانایی ارائه همه خدمات را در اختیار دارد. پورسعید در حاشیه این مراسم نیز در پاسخ به این سوال که موضوع تفاهم نامه بانک با این صنف شامل چه مواردی است، افزود: هدف اصلی ما توسعه خدمات است. وی ادامه داد: هر سرویسی که در نظام بانکی ارائه می شود را با کیفیت ارائه دهیم. مدیرعامل بانک ایران زمین با تاکید بر اینکه ما به مشتریانمان تاکید می کنیم که چه نیازهایی دارند که بانک برای آنها طراحی کند، افزود: طبعا گردش مالی هم در پی ارائه خدمات متنوع افزایش می یابد.

وی در پاسخ به این سوال که چه میزان به تولید و رونق ملی کمک کرده اید، گفت: تلاشمان این است که تسهیلات با نرخ های پایین تر به صنایعی که تولید ملی انجام می دهند، ارائه شود. پورسعید اعلام کرد: البته با توجه به افزایش سرمایه از چهار هزار میلیارد ریال به چهارده هزار میلیارد ریال توان تسهیلات دهی بانک افزایش می یابد. فرهاد اینالویی معاون فناوری اطلاعات بانک ایران زمین نیز با تاکید بر اینکه بانکداری دیجیتال با بانکداری الکترونیک متفاوت است، افزود: در بانکداری دیجیتال، مشتری محصول خود را درخواست می کند ولی در بانکداری الکترونیک، به معنای ارائه خدمات با سرعت زیاد است. در ادامه این نشست، مصطفی دارایی نژاد، رئیس اتحادیه بارفروشان تهران با بیان اینکه در مساحت 300 هکتاری میدان میوه و تره بار، روزانه 15 تا 20 هزار تن ورودی کالاداریم، اظهار کرد: به زودی در پشت این میدان یک سردخانه یکصد هزار تنی راه اندازی می کنیم که حداقل یک هزار نفر اشتغال زایی مستقیم خواهیم داشت. وی به بانک ایران زمین پیشنهاد کرد که یک شعبه شبانه نیز برای این میدان راه اندازی کنند.