آرشیو چهار‌شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸، شماره ۴۷۶۸
سیاست گذاری
۶

خارج از معمول

رئیس اتحادیه بارفروشان تاکید کرد: واردات موز و آناناس در دست 15 نفر

میزان : مصطفی دارایی نژاد رئیس اتحادیه بارفروشان در مراسم امضای تفاهم نامه اتحادیه بارفروشان و بانک ایران زمین اظهار کرد: میدان تره بار تهران با مساحت 300 هکتاری روزانه شاهد واردات 15 تا 20 هزار تن میوه و تره بار از سراسر کشور است که این عدد در ایام عید به 30 تا 40 هزار تن افزایش می یابد. رئیس اتحادیه بارفروشان افزود: در بزرگ ترین میدان تره بار کشور حتی یک سردخانه نیز وجود ندارد و با این اوصاف حرف زدن از تنظیم بازار بی معنی است. وی با بیان اینکه نداشتن الگوی کشت از مشکلات کشور محسوب می شود، گفت: از دولت هیچ تسهیلاتی نمی خواهیم فقط سنگ اندازی نکند.

دارایی نژاد از واردات موز و آناناس توسط 15 نفر خبر داد و بیان کرد: 100 صادرکننده شناخته شده داریم که می توانند صیفی جات و تره بار را به سایر کشور ها صادر کنند. رئیس اتحادیه بارفروشان با بیان اینکه کشور به ارز نیاز دارد تصریح کرد: برای صادرات رایزنی صورت می گیرد و محصول صادر می شود، اما در زمان گرانی محصول، صادرات ممنوع می شود و به راحتی بازار صادراتی از دست می رود. وی تاکید کرد: الگوی کشت و مصرف در کشور باید اصلاح شود باید خرید فله ای به سمت تازه خوری تغییر کند.  

مراقب کلاهبرداران از آب باشید

شرکت آب و فاضلاب استان تهران به تمامی مشترکان این شرکت نسبت به دریافت وجه نقد از سوی برخی سوء استفاده کنندگان با نام این شرکت هشدار داد.

به گزارش «ایسنا» حسین تیزچنگ، مدیر روابط عمومی آبفای استان تهران، در این باره گفت: این شرکت بابت هرگونه خدماتی که توسط نیروهای امدادی این شرکت که در معابر یا در منازل انجام می شود، از جمله تعمیرات شبکه و کنتور، قطع و وصل انشعاب آب، رسیدگی به حوادث و... هیچ گونه وجه نقدی دریافت نمی کند. او تاکید کرد: تمامی پرداخت ها به این شرکت باید از طریق درگاه های بانکی و شماره حساب های بانکی به نام این شرکت پرداخت شود و شماره حساب بانکی شخصی، اعتبار قانونی ندارد و ارتباطی به این شرکت ندارد.  مدیر روابط عمومی آبفای استان تهران خاطر نشان کرد: درخصوص اجرای شبکه و نصب انشعاب فاضلاب یادآوری این نکته ضروری است که این شرکت هیچ گونه دخالتی (مجوز قانونی) در نصب انشعاب فاضلاب در منازل مشترکان ندارد و مجاز به ورود داخل ملک مشترکان نیست.  تیزچنگ افزود: مشترکان می توانند برای جلوگیری از سوءاستفاده های احتمالی به نام ماموران قرائت کنتور و توزیع قبض این شرکت، با ارسال کد درج شده روی کارت شناسایی هولوگرام دار ماموران به سامانه 10001522 ضمن احراز هویت آنان، اطلاعاتی مانند نام، وظیفه ای که به عهده دارند و شرکتی که در آن مشغول خدمت هستند را دریافت کنند.

او در پایان از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه سوءاستفاده یا درخواست وجه نقد به نام شرکت آب و فاضلاب استان تهران، مراتب را به سامانه 122 اطلاع دهند.