آرشیو چهار‌شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸، شماره ۵۵۴۱
ورزش
۱۷

بازگشت مورینیو به اولدترافورد

این بازی بوی انتقام می دهد

طی یک سالی که ژوزه مورینیو از منچستر یونایتد اخراج شد، زیاد به مساله برکناری خود اشاره ای نکرد، اما مشخص بود که از این مساله دل خوشی ندارد. در این مدت اوله گونار سولسشر جانشین او شد و چنان نتایج بدی تا اینجا با شیاطین سرخ گرفته که زمزمه برکناری او نیز بیش از همیشه به گوش می رسد. در این اوضاع و شرایط منچستر امشب باید در خانه به مصاف تاتنهام برود. نکته تلخ ماجرا برای منچستری ها این است که از دو هفته پیش ژوزه مورینیو جانشین پوچتینو روی نیمکت اسپرزها شده و بی شک به این بازی به دید یک انتقام شخصی نگاه می کند.

دسامبر گذشته که مورینیو از روی نیمکت شیاطین سرخ برکنار شد، توانسته بود از 17 بازی 26 امتیاز به دست آورد. سولسشر اگر بتواند سه بازی بعدی خود را با پیروزی پشت سر بگذارد، تازه به امتیاز زمان اخراج مورینیو می رسد. اتفاقی که به نظر می رسد برای سولسشر چیزی شبیه به یک رویای در دوردست ها باشد. این تیم اگر بتواند از بازی امشب به سلامت عبور کند، هفته بعد باید در دربی شهر منچستر به مصاف من سیتی برود. آنها در هفته هفدهم هم میزبان اورتون هستند که مطمئنا حریف دست و پا بسته ای برای تیم سولسشر نیست.

تمام امید سولسشر برای بازی امروز، مارکوس راشفورد است که طی هفته های اخیر عملکرد قابل قبولی داشته است. این بازیکن در فصل جاری لیگ جزیره هفت گل به ثمر رسانده و چهار پاس گل نیز به هم تیمی هایش داده است. از طرف دیگر نگرانی این مربی نروژی بیشتر مربوط به خط دفاع تیمش است. شیاطین سرخ در 9 دیدار قبلی خود هرگز نتوانسته اند کلین شیت کنند.

 در طرف مقابل، نقطه قوت تیم مورینیو در سه بازی اخیر قدرت بالای گلزنی شان بوده است. اسپرزها در سه بازی قبلی خود مقابل وستهام، المپیاکوس و بورنموث 10 گل به ثمر رسانده اند. نکته دیگر تیم تحت هدایت مورینیو، گلزنی این تیم در 15 دقیقه پایانی بازی است که در سه بازی اخیر به وضوح دیده شده است. از سوی دیگر، از زمان آمدن مورینیو چند بازیکن تاتنهام احیا شده اند. اولین بازیکن از این حیث را می توان دله الی دانست که در سه بازی گذشته سه گل به ثمر رسانده و یک پاس گل داده است. سون هیونگ مین و لوکاس مورا نیز با از جمله بازیکنان احیا شده هستند به خصوص این که مورا در زمان پوچتینو کمتر در ترکیب اصلی قرار می گرفت. تاتنهام در صورت پیروزی در این بازی 23 امتیازی شده و هیچ تغییری در جایگاهش در جدول لیگ برتر به وجود نمی آید. البته برد در این بازی می تواند طرفداران این تیم را به آینده امیدوار کند.