آرشیو دو‌شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸، شماره ۴۸۰۲
ورزش
۱۸

پرسپولیس؛ سرانجام در نقطه قابل پیش بینی

پایان کالدرون

دنیای اقتصاد : درست از همان روز اولی که گابریل کالدرون به قصد پشت سر گذاشتن تعطیلات بین دو نیم فصل راهی آرژانتین شد، می شد حدس زد کار او هم مثل آندرا استراماچونی با فوتبال ایران تمام شده و سرمربی پرسپولیس دیگر به تهران بازنخواهد گشت. غیر از مشکلات مربوط به جابه جایی پول بین حساب های داخلی و خارجی، کالدرون در پرسپولیس مشکلات دیگری هم داشت که از آن جمله می توان به اصطکاک شدید او با کادر مدیریتی باشگاه اشاره کرد. در حقیقت مدیرعامل و هیات مدیره سرخپوشان طی ماه های گذشته به هیچ وجه همسو به نظر نمی رسیدند و در این میان مخصوصا شخص محمدحسن انصاری فرد با کالدرون زاویه آشکار داشت. مربی آرژانتینی این اواخر بارها به شیوه تعامل مدیریت با خودش انتقاد کرد و برای ادامه همکاری شرط هایی گذاشت که محقق نشد. یکی از جنجالی ترین خواسته های کالدرون، تغییر سرپرست تیم بود، اما انصاری فرد ترجیح داد در این کشاکش جانب افشین پیروانی را بگیرد و کالدرون را یک قدم به جدایی نزدیک تر کند.

سرگیجه بامدادی در پرسپولیس

چنان که گفتیم خبر قطع همکاری پرسپولیس با کالدرون بسیار قابل انتظار بود، اما باشگاه حتی در مدیریت اعلام این موضوع هم عاجز نشان داد. در اتفاقی عجیب، حوالی ساعت 23 شنبه شب سایت باشگاه پرسپولیس با انتشار گزارشی از هواداران خواست برای تعیین تکلیف گابریل کالدرون 48 ساعت دیگر منتظر بمانند، اما هنوز سه ساعت هم از صدور این اطلاعیه نگذشته بود که محمدحسن انصاری فرد در مصاحبه با رسانه های رسمی باشگاه، خبر قطع همکاری را اعلام کرد. مدیرعامل سرخپوشان در این مورد گفت:  «در نامه ای که جمعه شب هیات مدیره و مدیرعامل همراه با در نظر گرفتن شرایط مالی عالی برای آقای کالدرون ارسال کردند، از وی خواسته شد پاسخ خود را تا پایان دهم  ژانویه به باشگاه اعلام کند که چنین اتفاقی رخ نداد. به همین دلیل بازگشت آقای کالدرون منتفی شده است. فقط می توانم بگویم ایشان بعد از 10 روز و تحقق برخی خواسته های شان از جمله پرداخت باقیمانده قسط اول و جلب رضایت بازیکنان از نظر مالی نسبت به بازگشت اقدامی نکرد. با وجود این چهارشنبه شب بعد از جلسه بنده و هیات مدیره با مدیر برنامه های کالدرون نامه ای برای شان ارسال شد که حاوی نکات مهمی از جمله در نظر گرفتن شرایط مالی ویژه برای ایشان بود، اما با وجود این روز پنج شنبه ایشان خواسته های مالی و غیرمالی مطرح کرد که برخی شان بسیار عجیب، غیرقابل باور و البته بسیار فراتر از اخبار منتشره بود. با وجود این باشگاه باز هم پیشنهادهای مالی ویژه ای به ایشان داد، اما روز شنبه هم خبری از پاسخ وی نشد.» گفته می شود یکی از شروط کالدرون تغییر مدیر عامل باشگاه بوده است.

به دنبال مربی

به این ترتیب باشگاه پرسپولیس به زودی باید سرمربی جدیدش را برای حضور روی نیمکت در ادامه لیگ نوزدهم معرفی کند. دیروز مثل چند روز گذشته از مربیانی مثل اسکوچیچ، مهدی تارتار، علی دایی، یحیی گل محمدی و... به عنوان گزینه های جانشینی کالدرون نام برده می شد.