آرشیو دو‌شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸، شماره ۴۸۰۲
خودرو
۱۶

رویداد

توقف تولید پراید 132

سایپانیوز : مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: هفته گذشته و 10 روز زودتر از وعده داده شده تولید خودروی پراید132 متوقف شد. همچنین طبق برنامه اعلام شده، خودروهای پراید 111 و پراید 131 هم در چند ماه آینده از چرخه تولید کنار گذاشته می شوند.

سیدجواد سلیمانی در گردهمایی زنجیره تامین محصول جدید سایپا (رهام)، افزود: تولید انبوه خودرو رهام سال آینده آغاز می شود و در فاز نخست، 12 هزار دستگاه از این خودرو عرضه خواهد شد.وی ادامه داد: دو محصول جدید دیگر در سال آینده و پنج محصول نیز در سال های 1400 و 1401 به بازار عرضه خواهیم کرد تا سبد محصولات کامل شود.مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا افزود: تمام فرآیند طراحی این محصولات توسط محققان و متخصصان فعال در این گروه و بدون دریافت کمک از خارج از کشور اجرا شده است.وی با اشاره به هدایت 95 درصد درآمدهای گروه سایپا به چرخه تولید گفت: با اجرای برنامه تجدید ارزیابی دارایی ها تا پایان امسال و همچنین ایجاد انضباط مالی و کنترل هزینه های تولید، گروه سایپا سال آینده از زیان خارج شده و وارد مرحله سودآوری خواهد شد.سلیمانی اظهار کرد: در یک سال گذشته با وجود همه مشکلات و محدودیت ها، تولید خودرو از روزانه کمتر از 700 دستگاه به 2000 دستگاه رسیده که بیانگر استفاده حداکثری از ظرفیت ها است.او با بیان اینکه سایپا قصد دارد از توانمندی های موجود در کشور برای تعمیق داخلی سازی محصول رهام استفاده کند، گفت: در حال حاضر حدود 92 درصد از قطعات این خودرو داخلی سازی شده و ما آماده هستیم برای 8 درصد باقی مانده، زمینه لازم را برای تولیدکنندگان داخلی و شرکت های دانش بنیان فراهم کنیم.مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا خواستار همکاری شرکت های دانش بنیان داخلی در تولید گیربکس اتوماتیک شد و گفت: سایپا آماده مشارکت در اجرای این پروژه مهم برای صنعت خودروی کشور است.وی از داخلی سازی قطعات انژکتور و کیسه ایمنی هوا (ایربگ) نیز خبر داد و افزود: خوشبختانه این دو قطعه جزو مهم ترین و پیچیده ترین قطعات بودند که توانستیم با همکاری طرف های ایرانی، تولید آنها را نهایی کنیم.

جریمه دو خودروساز گران فروش

اداره کل روابط عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات حکومتی: سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی از جریمه 40 میلیارد ریالی دو شرکت خودروسازی خبر داد. سیدیاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی درخصوص پرونده گران فروشی شرکت های خودرویی اظهار کرد: یکی از شرکت های خودرویی را از 3 هزار تعهد به کمتر از 300 تعهد رسانده ایم.وی افزود: همچنین یکی دیگر از شرکت های خودرویی 2هزار تعهد داشت که با هماهنگی های انجام شده اکنون کمتر از 30 تعهد باقی مانده است.رایگانی گفت: شرکت دیگری 4 هزار تعهد دارد که پرونده آن در حال بررسی است. وی بیان کرد: شرکت خودروسازی (آ. م. پ) به مبلغ 14 میلیارد و 589 میلیون ریال و شرکت خودروسازی دیگری به مبلغ 29 میلیارد ریال در شعب تعزیرات شهر تهران جریمه شدند.

خودرو و سوخت استاندارد لازم و ملزوم یکدیگر هستند

ایسنا : به گفته رئیس انجمن علمی موتور ایران، اگر خودروی استاندارد نیاز امروز کشور است، باید خوراک استاندارد هم برای حفظ این موتور استاندارد تامین شود.

برات قبادیان معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت و دبیر همایش بین المللی موتورهای درون سوز و نفت در رابطه با موضوعات مطرح شده پیرامون خودروهای یورو5 و سوخت استاندارد اظهار کرد: هر وسیله نقلیه قلبی به نام موتور درون سوز دارد. زندگی بدون خودرو غیر قابل تصور است. قوای محرکه شامل موتور، گیربکس و اکسل می شود. علاوه براین بخش های فناوری موتور،  سوخت آن نیز بسیار حائز اهمیت است.وی ادامه داد: باتوجه به اینکه در حال حاضر بی نیاز از موتورهای پایه گازسوز خارجی هستیم، لازم است سوخت استاندارد نیز تامین شود. اگر سوخت استاندارد موجود نباشد، بهترین موتورها را هم داشته باشیم، تمام اجزا آن به هم خواهد ریخت. رئیس انجمن علمی موتور ایران ادامه داد: اگر انتظار داریم خودروسازان خودروی استاندارد تولید کنند، در مقابل این انتظار وجود دارد که سوخت استاندارد متناسب با آنها نیز تولید شود. در حقیقت سوخت و موتور، لازم و ملزوم یکدیگرند. اکنون بهترین زمان و درواقع فرصت طلایی است که صنعت و دانشگاه با یکدیگر مشارکت کنند.قبادیان افزود: در یازدهمین همایش بین المللی موتورهای درون سوز و نفت، در موضوع سوخت علاوه بر نمونه های مرسوم، نمونه های جایگزین نیز مطرح است. در این همایش با برگزاری میزگردهای تخصصی امیدواریم که به فناوری های نوین قوای محرکه، سوخت و استانداردهای آن دست یابیم.یازدهمین همایش بین المللی موتورهای درون سوز و نفت 29 بهمن تا اول اسفند سال جاری برگزار می شود.