آرشیو دو‌شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۸۰
ورزشی
۹

بازی با چین آخرین شانس شاگردان استیلی برای رسیدن به المپیک است

شکست ایران مقابل کره جنوبی و کمرنگ شدن شانس صعود

تیم فوتبال امید ایران مقابل کره جنوبی شکست خورد تا امیدش برای صعود به المپیک توکیو کاهش یابد.

دیدار تیم فوتبال امید ایران در چارچوب رقابت های انتخابی المپیک 2020 توکیو از ساعت 13:45 دیروز مقابل تیم امید کره جنوبی به میدان رفت که در پایان این دیدار کره جنوبی با نتیجه 2 بر یک به پیروزی رسید. با این نتیجه صعود کره به مرحله بعدی با 6 امتیاز قطعی شد و امید تیم ایران برای راهیابی به مرحله بعدی و در نهایت صعود به المپیک کمرنگ شد. حمید استیلی در این دیدار تیمش را با ترکیب حبیب فرعباسی، امید نورافکن(کاپیتان)، عارف آقاسی، مجتبی نجاریان، متین کریم زاده، رضا دهقانی، مهدی مهدی خانی، رضا شکاری (81- امیر حسین حسین زاده) مهدی قائدی (76- جعفر سلمانی)، محمد محبی(42- علی شجاعی) و اللهیار صیادمنش به میدان فرستاد. کره جنوبی در دقایق 23 و 35 نیمه اول دو بار به گل رسید تا در نیمه نخست با پیروزی به رختکن برود. در نیمه دوم تیم ایران برای جبران نتیجه بر فشار حملات خود اضافه کرد که این حملات در دقیقه 54 به ثمر نشست. در این دقیقه رضا شکاری از ارسال رضا دهقانی نهایت استفاده را برد و با ضربه سر دروازه کره جنوبی را باز کرد تا اختلاف به حداقل برسد. در دقیقه 91 علی شجاعی فرصت خوبی برای گلزنی داشت تا کار را به تساوی بکشد اما دروازه بان کره توپ را به کرنر فرستاد. در دیگر بازی این گروه عصر دیروز تیم امید ازبکستان با نتیجه 2 بر صفر چین را شکست داد. مدافع عنوان قهرمانی با این برد 4 امتیازی شد و در رده دوم جدول رده بندی این گروه، بالاتر از ایران یک امتیازی ایستاد.با این نتیجه، کار شاگردان حمید استیلی که پیش از این دیدار با نتیجه 2 بر یک مغلوب کره جنوبی شده بودند، برای صعود به مرحله یک چهارم نهایی این رقابت ها دشوارتر شد.

 همچنین در گروه B این مسابقات، عصر دیروز تقابل تیم های سوریه و ژاپن به برتری 2 بر یک سوری ها انجامید. پیش از این دیدار هم عربستان مقابل قطر تن به تساوی بدون گل داده بود.با این نتایج سوریه با 4 امتیاز صدرنشین گروه B است، تیم های عربستان و قطر نیز به ترتیب با 4 و 2 امتیاز در رده های دوم و سوم هستند و ژاپن نیز بدون امتیاز قعرنشین است.

استیلی: بازیکنانم به خواب رفتند

سرمربی تیم ملی امید معتقد است بازیکنانش در نیمه نخست به وظایف خود عمل نکردند و با فرصت دادن به حریف، موجب گلزنی کره جنوبی شدند.

حمید استیلی در نشست خبری تیمش بعد از شکست مقابل کره جنوبی گفت: ما دو نیمه کاملا متفاوت داشتیم. در 20 دقیقه ابتدایی بازی خوب شروع کردیم و شانس گلزنی هم داشتیم که برای قائدی ایجاد شد و می توانستیم گل بزنیم. بعد از 20 دقیقه بازیکنان ما به خواب رفتند و دچار اشتباهات زیادی شدند و وظایف خود را فراموش کردند.وی ادامه داد: همچنین برخی از بازیکنان دوندگی کافی نداشتند و در جایگاه درست نبودند و به حریف فرصت شوت زنی دادند. همین دقایق کافی بود که دو گل بخوریم. سرمربی تیم ملی فوتبال امید خاطرنشان کرد: بازگشت به بازی مقابل تیم قدرتمند کره جنوبی سخت بود. عقب افتادن از یک تیم قدرتمند مانند کره جنوبی دشوار است. ما تغییراتی ایجاد کردیم و با آمدن شجاعی شرایطمان بهتر شد. در نیمه دوم حریف را از دروازه دور نگه داشتیم و فقط چند ضد حمله زدند. در مقابل شانس های خوبی داشتیم و شایسته باخت نبودیم و می توانستیم یک امتیار بگیریم. موقعیت های ما از دست رفت و در دقایق پایانی در آستانه رسیدن به تساوی بودیم. به نظرم بازیکنان ما همه توان خود را گذاشتند و سعی کردند بهترین عملکرد را داشته باشند. کره جنوبی تغییرات زیادی داشت. این تیم ها با 23 بازیکن آماده به مسابقات می آیند. این تیم با هفت تغییر به میدان آمد. استراتژی و برنامه این تیم تغییری نکرده بود و روش این تیم برای رسیدن به گل را پیش بینی می کردیم. سرمربی تیم ملی امید درباره بازی با چین نیز گفت: از تیم چین شناخت خوبی داریم. این آخرین شانس ماست و اگر می خواهیم نتیجه بگیریم و در مسابقات بمانیم، حتما باید این بازی را برنده باشیم. ما راه دیگری نداریم جز اینکه بازی را ببریم و در مسابقات بمانیم. آماده ترین بازیکنان را مقابل چین استفاده می کنیم.باید از نظر ذهنی و فیزیکی آماده باشیم. اگر مقابل چین در هر دو نیمه مانند نیمه دوم بازی با کره جنوبی و ازبکستان عمل کنیم، برنده خواهیم شد.استیلی ابراز امیدواری کرد: مشکل ما این است که یک نیمه را از دست می دهیم و دیگر فرصتی برای بازگشت نمی ماند. امیدواریم با همه تلاش خودمان در بازی آخر پیروز شویم و با اتفاقات روز پایانی به مرحله بعد صعود کنیم.

برنامه بازی های تیم فوتبال امید انتخابی المپیک- آسیا گروه C

چهارشنبه 25 دی 1398

امید ازبکستان...امید کره جنوبی(ساعت13:45)

امید چین...امید ایران(ساعت13:45)