آرشیو سه‌شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸، شماره ۷۲۵۵
حوادث
۱۲

اخبار

بازداشت نگهبان دانشگاه به اتهام قتل

گروه حوادث/ نگهبان دانشگاه امام صادق تهران به خاطر اختلاف با یکی از مدیران خدماتی این دانشگاه وی را به قتل رساند.

سرهنگ آذین- رئیس کلانتری 134 شهرک قدس- در تشریح این خبر گفت: حدود ساعت 20 یکشنبه شب در تماس با پلیس از وقوع یک قتل در خیابان نزدیکی دانشگاه امام صادق باخبر شده و ماموران به محل رفتند.با شروع تحقیقات مشخص شد بین دو نفر از کارمندان دانشگاه درگیری رخ داده و منجر به قتل شده است.

نخستین بررسی ها نشان می داد نگهبان دانشگاه پس از قتل فرار کرده است. اما ساعتی بعد متهم در خیابان مجاور دانشگاه شناسایی و دستگیر شد.

بازپرس رحیم دشتبان از شعبه دهم دادسرای جنایی تهران که مسئول رسیدگی به این پرونده بود دستور بازجویی از متهم را صادر کرد. مرد میانسال نیز ضمن اعتراف به قتل گفت: من نگهبان دانشگاه بودم و مقتول که فردی 47 ساله است مدیر عمومی و مسئول تدارکات دانشگاه بوده است از مدتی قبل به خاطر مسائل کاری و تبعیض هایی که وی بین کارمندان قائل می شد با او اختلاف پیدا کردم تا اینکه امشب - یکشنبه شب- هنگامی که مسئول تدارکات (مقتول) محل را ترک کرده و قصد رفتن به خانه را داشت دوباره درگیری لفظی بین ما پیش آمد و با یک میلگرد به سر او ضربه وارد کردم که این ضربه موجب کشته شدن او شد.

نجات پسر عاشق پیشه از مجازات مرگ

گروه حوادث-  معصومه مرادپور/ پسر جوان که به خاطر دختر مورد علاقه اش دوست خود را با چاقو کشته و به قصاص محکوم شده بود، در حالی که با چوبه دار یک قدم فاصله داشت توانست از اولیای دم رضایت گرفته و از مرگ نجات یابد، صبح دیروز این متهم از زندان به شعبه یکم دادگاه کیفری استان البرز انتقال یافت و از نظر جنبه عمومی و اعمال ماده 612 قانون مجازات اسلامی محاکمه شد.رسیدگی به این پرونده از چهار سال قبل به دنبال درگیری خونین در کرج بین دو پسر جوان شروع شد.

عامل جنایت که از محل حادثه گریخته بود مدتی بعد دستگیر شد. وی پس از بازجویی به قتل عمد اعتراف کرد و گفت: چند ماه قبل متوجه شدم دوستم با دختر مورد علاقه ام به نام سمیرا رابطه دارد وهمین قضیه باعث شد با او درگیر شوم و با چاقویی که همراهم بود ناخواسته او را کشتم. فرید 29 ساله پس از محاکمه در دادگاه کیفری یک استان البرز به اتهام قتل عمد به قصاص محکوم شد اما درحالی که یک قدم با چوبه دار فاصله داشت خانواده اش توانستند با جلب رضایت اولیای دم او را از قصاص نجات دهند. صبح دیروز این متهم از زندان به شعبه یکم دادگاه کیفری استان البرز منتقل شد و از نظر جنبه عمومی و اعمال ماده 612 قانون مجازات اسلامی تحت محاکمه قرار گرفت.

متهم در دفاع از خودش گفت: اتهامم را قبول دارم اما ناخواسته و از روی عصبانیت با هم درگیر شدیم و این ماجرای تلخ اتفاق افتاد.

الان چهار سال است که در زندان هستم و تقاضای عفو و بخشش دارم. پس از پایان اظهارات متهم قضات برای صدور حکم وارد شور شدند.

تبرئه مامور پلیس از اتهام مرگ یک زن

گروه حوادث/ مامور پلیس که به اتهام ضرب و جرح و مرگ یک زن محاکمه شده بود با توجه به نبود دلایل و مدارک معتبر تبرئه شد.

به گزارش خبرنگار «ایران»، حدود 6 سال قبل چند نفر از همسایه های یک زن میانسال در تماس با پلیس از مزاحمت هایی که این زن برایشان ایجاد کرده بود شکایت کرده و درخواست کمک کردند. مامور پلیس پس از مراجعه به محل، دریافت زن میانسالی با چند نفر از همسایه ها درگیر و زخمی شده است، بنابراین با درخواست آمبولانس او را به بیمارستان منتقل کرد اما چند روز بعد زن میانسال در بیمارستان جان خود را از دست داد.

خانواده این زن با شکایت به پلیس اعلام کردند براساس نظریه پزشکی قانونی وی به دلیل جراحاتی که بر بدنش وارد شده جانش را از دست داده است. آنها گفتند: ملیحه دچار بیماری روانی بود، او یک بار هم خودکشی کرده بود روزی که او را برای بستری به بیمارستان بردیم اصلا وضعیت خوبی نداشت به همین خاطر هم دکتر او را در بیمارستان بستری کرد. اما یک روز بعد ملیحه از بیمارستان روانی فرار کرده و به خانه آمده بود اما از آنجایی که ما در خانه نبودیم و کلید هم نداشت زنگ خانه همسایه ها را زده بود.

آنها گفتند: ملیحه آن روز حال خوبی نداشته همسایه ها هم به جای تماس با ما به پلیس خبر داده بودند، احتمالا آنها ترسیده بودند اما وقتی ماموران او را به بیمارستان منتقل کردند ضرباتی بر بدنش وارد شده بود و به همین خاطر هم ما شکایت داریم.

بدین ترتیب مامور پلیسی که آن روز در محل حاضر شده بود احضار و مورد بازجویی قرار گرفت. او گفت: زمانی که برای ماموریت اعزام شدم در محل زنی را که بیماری روانی داشت و با همسایه هایش درگیر شده بود دیدم . او زخمی بود به همین خاطر هم او را به بیمارستان بردیم، اما من به او نه ضربه ای وارد کردم و نه حتی درگیر شدیم.

با این حال با توجه به شکایت اولیای دم کیفرخواست علیه این مامور صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه 10 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. متهم روز گذشته در جلسه دادگاه حاضر شد. در ابتدای جلسه کیفرخواست خوانده و سپس اولیای دم در جایگاه حاضر شدند، آنها شکایت خود را مطرح کردند و گفتند: ملیحه زمان حادثه زنده بوده است، همسایه ها گفته اند مامور پلیس او را خونین سوار آمبولانس کرده و با او بدرفتاری کرده است، ما خواهان این هستیم که خون عزیزمان پایمال نشود.

وقتی نوبت به متهم رسید او اتهام قتل و حتی ضرب و جرح را انکار کرد و گفت: من چنین کاری نکردم. همسایه ها و کسانی که در محل بودند هم شاهد هستند که من حتی به این زن دست هم نزدم و فقط او را هدایت کردم تا به سمت آمبولانس برود. او بشدت مجروح بود و به خاطر همین موضوع بود که منتظر آمبولانس شدم و او را تحویل تکنیسین ها دادم و تا بستری شدنش هم همراهش بودم.

او گفت شاهدانی که آنجا هستند می توانند توضیح دهند که من کاری نکردم.

سپس شاهدی که متهم به دادگاه معرفی کرده بود در جایگاه حاضر شد و گفت: ما در محل بودیم که مامور پلیس آمد، آن موقع ملیحه زخمی شده بود. ظاهرا همسایه هایش او را زده بودند، مامور پلیس کمک کرد که او سوار آمبولانس شود و به بیمارستان برود. من شهادت می دهم که مامور پلیس او را نزد. در ادامه وکیل مدافع متهم در جایگاه قرار گرفت و با بیان اینکه هیچ دلیل و سندی وجود ندارد که نشان دهد موکلش باعث مرگ این زن شده باشد برای او درخواست برائت کرد.

در پایان جلسه دادگاه با توجه به نبود مدرک کافی و انکار متهم، رای بر برائت او صادر شد.