آرشیو چهار‌شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۸۲
ورزشی
۹

اخبار کوتاه از فوتبال

سازمان لیگ عقب نشینی کرد: دیدار فولاد خوزستان- استقلال لغو شد

برگزاری دیدار تیم های فوتبال فولاد خوزستان و استقلال در هفته هفدهم لیگ برتر به زمان دیگری موکول شده است.

در حالی که قرار بود تیم های فوتبال فولاد خوزستان و استقلال تهران در چارچوب هفته هفدهم لیگ برتر در تاریخ بیست وهفتم دی ماه رو در روی هم قرار بگیرند, این بازی لغو و برگزاری آن به زمان دیگری موکول شد. پیش از این دو باشگاه فولاد و استقلال نسبت به برگزاری این دیدار در تاریخ فوق اعتراض داشتند و حتی فولادی ها تهدید کرده بودند که حاضر به انجام بازی در این تاریخ نخواهند شد، اما سازمان لیگ مقابل این فشار ها تاکید به برگزاری بازی داشت.

فرکی: این به نفع فوتبال ماست که یک ایرانی سرمربی تیم ملی شود

سرمربی تیم فوتبال پیکان اعتقاد دارد انتخاب یک مربی ایرانی برای هدایت تیم ملی در نهایت به سود فوتبال ایران خواهد بود.

حسین فرکی مربی پیشین تیم ملی در مورد انتخاب سرمربی تیم ملی و اینکه گفته می شود فدراسیون فوتبال بیشتر روی گزینه ایرانی نظر دارد، تصریح کرد: در حال حاضر این به نفع فوتبال ماست که مربی ایرانی هدایت تیم ملی را برعهده بگیرد. فدراسیون هم نباید برای انتخاب مربی ایرانی تردید داشته باشد و باید به مربیان خودمان اعتماد کنیم. در این مدت دیدید که چه چالش هایی درباره مربیان خارجی ایجاد شد. اعتقاد من این است که مربی ایرانی همیشه با مشکلات کنار می آید، اما این موضوع درباره مربی خارجی صدق نمی کند.

زرینچه: تغییرات در لیگ عجیب است

پیشکسوت فوتبال ایران، گفت: تیم فوتبال امید در دیدار مقابل کره جنوبی بدشانس بود و نباید به این تیم می باختیم.

جواد زرینچه که یکی از بدرقه کنندگان تیم فوتبال امید به مسابقات انتخابی المپیک بود، درباره شرایط این تیم در دیدار با ازبکستان و کره جنوبی گفت: همیشه بازی اول شرایط خاص خودش را دارد. البته نفراتی که در تیم امید هستند از تجربه بالایی برخوردارند و در لیگ ما چندین سال است بازی می کنند. نفرات تیم خوب بودند. ما باید در بازی برابر ازبکستان با اختلاف، این تیم را شکست می دادیم و با بی دقتی بازیکنان باعث شد تا این دیدار با تساوی به پایان برسد.وی تاکید کرد: در بازی دوم اشتباهات فردی باعث باخت ما شد. البته کره تیمی نبود که ما به آنها ببازیم. در این بازی هم می توانستیم عملکرد خوبی داشته باشیم اما در چیدمان دچار مشکل شدیم و شاید یکی از دلایل باخت، همین موضوع بود.زرینچه در پاسخ به این پرسش که آیا می توانیم به المپیک صعود کنیم یا خیر، گفت: شرایط برای ما به گونه ای شده است که کار ما به اما و اگر کشیده است. امیدوارم بتوانیم چین را با گل های زیاد شکست داده و کره هم ازبکستان را از پیش رو بردارد تا این ما باشیم که صعود می کنیم. اگر چه کار سختی داریم اما اتفاقات فوتبالی می تواند این شرایط را برای ما فراهم بیاورد.وی درخصوص تغییراتی که در نیم فصل دوم در تیم های لیگ برتری بوجود آمده است، گفت: تغییرات در نیم فصل دوم در اکثر تیم ها بالا بوده است. یحیی گل محمدی به پرسپولیس آمد. قلعه نویی به احتمال زیاد به تیم ملی می رود. ماشین سازی واستقلال هم تغییر سرمربی دادند. ذوب آهن هم همین شرایط را دارد. بنابراین اعتقاد دارم این تغییرات، یک رکورد عجیب در فوتبال ما آن هم در نیم فصل دوم است و این می تواند تا حدودی تیم های بالای جدول را دچار مشکل کند.

حضور کمرنگ تراکتور در نقل وانتقالات نیم فصل

پنجره نقل وانتقالات زمستانی لیگ برتر در حالی شب گذشته به پایان رسید که تیم فوتبال تراکتور در این پنجره فقط یک بازیکن جدید جذب کرد.

تیم فوتبال تراکتور تبریز یکی از کم سروصداترین تیم های لیگ برتر در فصل نقل وانتقالات زمستانی بود و می توان گفت در بین تیم های مدعی ضعیف ترین عملکرد را به خود اختصاص داد.تراکتوری ها که قرار بود در فصل نقل وانتقالات نقاط ضعف خود در خط دفاع و خط حمله را برطرف کنند، فقط میلاد فخرالدینی را در پست دفاع راست به خدمت گرفتند، انتقالی که خیلی هم به مذاق هواداران پرشور تبریزی خوش نیامد و واکنش های تندی را در فضای مجازی در پی داشته است.سیداحمد موسوی، فورچونه، سوگیتا و مازولا چهار بازیکن خروجی تراکتوری ها در نیم فصل بودند که قرار بود به جای آنها بازیکن جدید جذب شود. اتفاقی که هنوز رخ نداده است و این باشگاه از این پس فقط می تواند بازیکن آزاد جذب کند.تیم فوتبال تراکتور اکنون در اردوی ترکیه به سر می برد و طبق برنامه قرار است تا 29 دی ماه در این کشور حضور داشته باشد.

سرمربی جدید شهرخودرو: از گل محمدی مشورت می گیرم

سرمربی جدید تیم شهرخودرو می گوید در مسیر سرمربی گری خود از کمک و مشورت های یحیی گل محمدی استفاده می کند.

عصر دیروز مجتبی سرآسیایی، با حضور مسئولان و مالک شهرخودرو رسما به عنوان سرمربی جدید این تیم معرفی شد تا هدایت این تیم را به طور رسمی در نیم فصل دوم رقابت های لیگ برتر بر عهده بگیرد.مجتبی سرآسیایی، سرمربی جدید شهرخودرو پس از قبول هدایت این تیم در جمع خبرنگاران اظهار کرد: قبل از هر چیز باید بگویم که حضورم به عنوان سرباز در این مجموعه برایم مهم است که در هر جایی که لازم است، کمک کنم. با تصمیم مدیریت قرار شد من وظیفه سرمربی گری را به عهده بگیرم و اطاعت کردم. شفاف باید بگویم کار سخت است، جا دارد از آقایان حمیداوی، وطنخواه و اعضای شهرخودرو تشکر کنم که به من اعتماد کردند. امیدوارم با حمایت بازیکنان و کادرفنی، روزهای خوبی را رقم بزنیم.او درباره دستیاران و کادر فنی تیمش گفت: چند نفر را بررسی کردیم، در نهایت دستیار اول من، ایتالیایی خواهد بود. رزومه او را دیدیم و شرایطش را آنالیز کردیم. باشگاه هم پیگیر است تا به زودی به ما اضافه شود. مصطفی صداقت از قبل با ما بوده و همراه مان است. داوود سیدعباسی هم به ما اضافه شد و هم چنین آریانی به عنوان مربی بدنساز کنار ماست. یک مربی گلر نیز به زودی به ما اضافه می شود.سرآسیایی در ادامه افزود: جا دارد از زحمات برادر بزرگ ترم، یحیی گل محمدی که زحمت زیادی برای فوتبال این شهر کشید تشکر کنم. از تک تک کمک مربی های او ممنونم، آنها زحمات زیادی کشیدند و انرژی زیادی گذاشتند. حتما در ادامه راه از

یحیی گل محمدی مشورت می گیرم. در مسیری می رویم که بتوانیم موفق باشیم.

ناظم الشریعه:نمی شود قدیمی های آماده را کنار گذاشت

سرمربی تیم ملی فوتسال ایران با دفاع از جوانگرایی در تیم ملی گفت: نمی شود همه بازیکنان با تجربه را کنار گذاشت اما شیب جوانگرایی در تیم ملی ملایم است.

تیم ملی فوتسال اردوی نهایی خود برای حضور در مسابقات فوتسال قهرمانی 2020 آسیا را از هفته آینده آغاز می کند. یکی از انتقاداتی که در مدت اخیر از تیم ملی فوتسال ایران شده عدم جوانگرایی لازم در تیم ملی بوده با این حال ناظم الشریعه سرمربی تیم ملی معتقد است به درستی جوانگرایی را در تیم ملی اعمال کرده و از سوی دیگر بازیکنان قدیمی که هنوز شرایط خوبی دارند را نمی شود به راحتی کنار گذاشت.ناظم الشریعه مورد جوانگرایی در تیم ملی گفت: نمی شود که جوانگرایی نکرد. قطعا این اتفاق افتاده است چون اگر فشار زیادی به بازیکنان مسن تر وارد شود کارایی آنها کم می شود اما از سوی دیگر نمی شود بازیکنی که در جام جهانی سوم شده را به راحتی کنار گذاشت. من عقیده دارم بازیکنان با تجربه ای که شرایط خوبی دارند باید بمانند و بازیکنان جوان نیز با شیب ملایم به تیم اضافه شوند.سرمربی تیم ملی تصریح کرد: بعد از سال 2016، ما برای بازی های داخل سالن ترکمنستان یک سری بازیکن جدید به تیم ملی اضافه کردیم. بازیکنانی مثل محمد شجری، مسلم اولاد قباد، ابوالقاسم عروجی و سعید عباسی که توانستند جایگاه خود در تیم ملی را حفظ کرده و برای بازی های سال 2018 قهرمانی آسیا در ترکیب تیم ملی باشند. بعد از این بازی ها باز هم جوانگرایی در تیم ملی ادامه داشته و نفراتی مثل باقر محمدی، طاها نعمتیان، مهدی کریمی، رحمان سارانی و بهزاد عظیمی به تیم ملی اضافه شدند که احتمال حضور آنها در مسابقات 2020 آسیا هست. ما در این مدت 78 بازیکن را در اردوهای مختلف تست کردیم و بازیکنانی که حس کردیم شرایطی نزدیک به تیم ملی را دارند دعوت کردیم و آنها را محک زدیم.ناظم الشریعه ادامه داد: تا وقتی امثال حسن زاده، جاوید، طیبی، اسماعیل پور و... خوب باشند، جدا از بحث فنی با تجربه خودشان هم به ما کمک می کنند. ما در مصاف های حساس با تیم های بزرگ و در بازی های مراحل بالاتر فوتسال قهرمانی آسیا به مسائل تجربه و روحی روانی هم نیاز داریم که در این شرایط برتری ما نسبت به رقبا داشتن بازیکنانی با این شرایط است.