آرشیو چهار‌شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸، شماره ۵۵۷۷
ورزش
۱۷

فوتبال اروپا

اریکسن شاگرد کنته می شود

از مدت ها قبل مشخص شده بود که با شروع فصل نقل و انتقالات زمستانی، کریستین اریکسن از جمع تاتنهامی ها جدا می شود. در این میان همه منتظر بودند این بازیکن دانمارکی تیم آینده اش را انتخاب کند. آن طور که روزنامه انگلیسی تایمز گزارش داد

اینتر میلان مقصد بعدی این هافبک خواهد بود. بنا بر این گزارش، قرارداد اریکسن با نراتزوری چهار ساله خواهد بود و مبلغ آن حدود 20 میلیون پوند است. با قطعی شدن این انتقال، رئال مادرید بازنده اصلی خواهد بود؛ زیرا این تیم نیز از مدت ها پیش به دنبال جذب این بازیکن 27 ساله بود.

آرتتا به دنبال مدافع من سیتی

یکی از نقاط ضعف آرسنال طی چند فصل گذشته، خط دفاعی این تیم بوده است. میکل آرتتا هم از زمان قبول مسوولیت سرمربیگری این تیم، به دنبال برطرف کردن این ضعف توپچی هاست. بر همین اساس روزنامه سان گزارش داد آرتتا می خواهد برای تقویت خط دفاعی خود یکی از شاگردانش در من سیتی را جذب کند. بنا بر این گزارش، جان استونز، مدافع انگلیسی سیتیزن ها، بازیکن مدنظر آرتتاست. گفته می شود ممکن است استونز با قراردادی قرضی به جمع توپچی ها اضافه شود. این مدافع سه سال زیر نظر آرتتا کار کرده و به نظر می رسد گواردیولا  هم مخالفتی با جدایی او نداشته باشد.

ورنر در تیررس رئال

رئال مادرید در تابستان گذشته لوکا یوویچ را از اینتراخت جذب کرد تا در سال های آینده جانشینی برای کریم بنزما باشد. اما این بازیکن انتظارات زیدان را برآورده نکرد. به همین دلیل، مدیران رئال از همین حالا به دنبال جذب یک مهاجم دیگر هستند. به گزارش روزنامه اسکای، آنها قصد دارند تیمو ورنر، مهاجم آلمانی تیم لایپزیش را به خدمت بگیرند. گفته می شود رئالی ها برای جذب این مهاجم 23 ساله، حاضر هستند 60 میلیون یورو بپردازند. این مهاجم جوان در فصل جاری در 25 بازی مختلف برای لایپزیش وارد زمین شده و تاکنون 23 گل به ثمر رسانده است.  

لیورپول، شقیری را نمی فروشد

بعد از آن که نیکولو زانیولو در جریان بازی رم و یوونتوس مصدوم شد و حالا باید شش ماه خانه نشین باشد، مسوولان رم به دنبال یافتن جانشین برای این هافبک ایتالیایی هستند. آن طور که شبکه اسپورت گزارش داده، پائولو فونسکا، سرمربی رم از مسوولان این تیم خواسته ژردان شقیری، هافبک سوئیسی لیورپول را به عنوان جانشین زانیولو جذب کنند. اما گزارش شده که باشگاه لیورپول به این درخواست جواب منفی داده و تاکید کرده راهی برای جدایی این بازیکن 28 ساله در ماه ژانویه وجود ندارد. این هافبک سوئیسی که تاکنون در 40 بازی هفت گل برای سرخپوشان مرسی ساید به ثمر رسانده، این فصل تنها در ده بازی از رقابت های مختلف برای لیورپول به میدان رفته و یک گل به ثمر رسانده است.